]:-)
Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse
-
...ehk mehed, kes muutsid maailma
1. Albert Einstein (relativity theory)
2. Joseph Schumpeter (evolutionary economics)
3. Max Planck (quantum mechanics)
4. Werner Heisenberg (uncertainty principle)
5. Henri Poincare (chaotic processes)
6. Buckminster Fuller (synergetics)
... -
nu mis nende meestega siis ka on?
kõik on nii juhuslik:) -
giustamente
-
mina lisaks nr 4 ja nr 5 vahele Benoit B Mandelbrot, kes sai maha fraktalite teooriaga. Üldiselt ma annaks kaootiliste protsesside aupaistest ka enamuse Mandelbrot'ile ja Levy nimelisele tegelasele.
-
Kõik on juudid?
-
prooviks seda rida siis edasi arendada selles suunas, et keda sinna tulevikus v6ix kirjutada. Paneksin enda nime kirja:
Jyrgen -
Ilya Prigogine
vene päritolu Belgia füsikokeemik ja mõjukate teadusfilosoofiliste tööde autor. Aluspanevaid uurimusi pöördumatute protsesside füüsikast. Aja, kaose ja korra iseorganiseerumis-käsituse alusel esitas uue arusaama *ratsionaalsusest ning teaduse kohast ja osast kultuurisüsteemis. Nobeli keemiaauhind 1977. -
Maailma, eriti veel Euroopat muutis tundmatuseni ka kodanik Dzugashvili, hiljem tuntud ka Stalini nime all, lihtne gruusia päritolu mees, kelle vanemate unistuseks oli, et pojast vaimulik saaks
20. sajandil vaieldamatult inimsaatuste insener nr 1 -
Bill Gates, maailma marketingiguru nr 1
-
Steve Jobs ja Stephen Wozniak - esimese TÕELISE personaalarvuti loojad. Respect! Ja muide, kes olid need vennad, kes esimese spreadsheedi tegid? Visicalc või mis ta nimi oligi... Ma leian, et nende panus maailma muutmisel vääriks tunnustust küll :-)
-
Karum6mm >
"Excel/Multiplan. Multiplan for the Macintosh (the direct ancestor to Excel), released in 1984, may have been the first commercially successful WYSIWYG spreadsheet, but the first WYSIWYG spreadsheet itself was apparently Apple's LisaCalc (c. 1980). Further, the spreadsheet itself was invented with VisiCalc for the Apple ][ several years earlier and WYSIWYG originated at Xerox during the mid-1970s, so its application in Multiplan and Excel are marginal innovations at best."
Allikas: Asjad Mida Microsoft Ei Leiutanud
:)
sC -
kõvad kutid on veel:
Polzunov - aurumasina leiutaja
Popov - raadio leiutaja
Tamjärv - hansapanga leiutaja -
Mis asi on spreadsheet? :-(
-
Kõik on kutid :-(
Mõni mutt võiks ka vahelduseks olla!
Anu Saagim - miljonite eeskuju :"tee oma elust meistriteos"
:-)) -
Ma ei ole kyll mingi naistevihkaja, kuid arvan ja nagu siit ka näha on, ajaloos tugevatele meestele tugevaid naisi kõrvale panna ei ole. Kyll aga muutub see tulevikus ja tragide naiste assotsiatsioon teeb juba praegu tublit tööd.
-
Kuidas jääb siis näiteks Marie Curie'ga (mõningased radioaktiivsed ained, mis on tänapäeval suhteliselt eduliselt rakendatavad)?!
-
Ema Teresa
-
Florence Nightingale
-
*kuninganna Victoria, naine kes valitses 25% maailmast.
*Pocahontas, naska, kes päästis John Smithi surmast. John Smith= asutas esimese valgete koloonia usas, mis jäi pysima. -
Virginia Woolf (1882-1941) - kirjanduse modernismilaine üks olulisemaid figuure ja varajane feminist, naisliikumiste tähtsamaid mõjutajaid. Ühtlasi oli ta ka sotsialist, patsifist, vaimselt ebastabiilne ja kuulus koos Keynesiga Bloomsbury rühmitusse. Tema isiksus ja elu avaldasid hiljem 60ndate feministlikule liikumisele suurematki mõju kui tema teosed.
-
Siin on nimetatud kaoseteooriat ja fraktalitestruktuuri...
Viimase EE Areeni osas on märkimisväärse loo ettevõtte olemasolu kujundavatest ja hävitavatest mõjuritest kirjutanud Jaak Aaviksoo:
http://www.ekspress.ee/viewdoc/D9B538C710A4B1E9C2256BBA003B8E2A
-
Hea tekst.
Olen ka ise seisukohal et detailsest planeerimisest pole kasu (liiga habras!)
pigem on vajalikud plaanid kus on ära toodud v6imalikud syndmused ning nende puhul
ettev6etavad käitumised. v6i nagu vanad investmentigurud ytlevad et enne kui ostad peab olema selge millal myya kavatsed.
yldiselt on tänapäeval palju rohkem kasu kiirest reageerimisest kui etteplaneeritusest.
siiski väidan, et kiire reageerimise efficency kasvab kui reageerimisel kasutatakse varem
valmispandud 6unu ehk tegevusmalle.
kokkuv6te:
proovi leida v6imalikud tulevikupathid, ja määra kindlaks v6imalikud muutused nende kulus ning nende muutuste t6enäolised toimumishetked. nyyd v6ta aega ja m6tle mis neil juhtudel teha tuleks. pane kirja kuidas ära tunda sydnmus, mis on eeldused tegevuseks ja tegevused. kui lähenevad tähtajad, muutu valvsaks, uuri uuesti yle pathid,eventid ning reaction/proactionid. kui asi juhtub, siis kraba tegevus välja, kontrolli kas tegevus p6hineb samadel eeldustel mis realiseerusid ja kui jah sis tegutse, kui ei siis modifitseeri. äkkmuutused ja kriisid on ainsad asjad mille pärast tasub yldse elada (ehk siis olemas olla) olemasolu ainus m6nu on olemasolu säilitamine. kui see ei ole aktuaalne, tuleb ise oma olemasolu ohustada, et elu oleks huvitav..
aga teooria on imelihtne,
praktika aga raske (you have to DO SOMETHING, actually) -
Yks teine teadlane, eestlane, kelle töid oleks kasulik ärimeestel uurida, on loomulikult Lotmann ning semiootika. Sealt saab palju haid m6tteid kommunikatsiooni ning suhtlusprotsesside kohta, aga samuti aitab paremini m6ista meie ymber toimuvat. hea raamat on selleks kasv6i sissejuhatus semiootikasse vms (Lotmanni kirjutatud)