Börsipäev 12.september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 12.september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • WSJ põhilugu räägib, et USA valitsus on valmis mobiilioperaatoreid vabastama sidesageduslitsentsidest, kokku saaks firmad andeks umbes 16 miljardi USD eest reserveeritud litsentse. Samm muudaks suure võlakoormuse alla sattunud majandusektori investorite silmis atraktiivsemaks. Lugu peaks mõjutama järgmisi aktsiaid VZ, BLS, SBC, AWE samuti väiksemaid tegijaid.
  • natuke uudiseid naabritelt:

    DJN: *DJ Russia's Lukoil CFO Kukura Kidnapped - Interfax (Dow Jones 09/12 08:55:02)
  • Tere hommikut ka minu poolt,Millal hakkas turg eile langema? Täpselt siis kui CNBC hakkas üle kandma seda kui tuhanded ameeriklased laulsid pisarsilmi NYC katastroofi sündmuspaigal. Need turuosalised, kes olid mänginud selle peale, et enne suuri pühasid (milleks see üritus ka kujunes) turg suure tõenäosusega tõuseb hakkasid oma kiirelt teenitud kasumit välja võtma. Põrge on läbi, mida tõestab üpris ilmekalt ka see graafik:

    Siiski leidub tugevaid aktsiaid, mida viivad edasi head uudised sektoris. Üheks selliseks on Skyworks (SWKS) (Endine CNXT + AHAA), mis tegeleb wireless komponentide tootmisega. Üks väheseid tech firmasid, mis võib osutuda lausa heaks investeeringuks. Graafik on ilus:

    Nokia, kes on SWKSi suurim klient langetas nädala alguses küll käibeprognoose, kuid ütles, et on enam kui kindel, et 400 mln tel. müügiprognoos 2002. aastal on saavutatav. Nüüd kuuleb yours truly kõrv juba analüütikute sosinaid teemal, et äkki 400 mln on vähe?! Äkki võiks olla 410 mln? Vesi Nokia veskile, vesi SWKSi veskile!

    sB

  • Greenspani kõne 5 minuti pärast ja Bush 35 minuti pärast ÜRO-s
  • sB ja USA Turgude maakler Kristjan Lepik ootavad kõiki täna chati. Kui on küsimusi, siis püüame üheskoos vastuseid leida.


    Chat
  • Minu käest küsiti: ". Räägiti igal pool, et kui saab 9/11 läbi õnnelikult
    peaksid nagu turud ise enesest väikse ralli tegema, aga kukuvad hoopis ?
    "

    Kuna enamus turuosalisi arvas, et 9/11 midagi ei juhtu hakati ostma juba esmaspäev ja teisipäev. Ning kolmapäevalgi jagus ostjaid. Seega toimus see tõus juba enne ära kui turud oleks enne 9/11 tublisti langenud, oleks ka tõus tulnud.

    Seda nimetatakse "buy on the rumor, sell on the fact".
  • Loll on see kes enesele õigustust ei leia....!
  • Khm, nier, mina ütlesin teisipäevase ralli peale, et "osa kergendusrallist toimus juba ette". Seega ma ülalpool ei katsunud ennast küll õigustada, vaid vastata inimese küsimusele.
  • Mul küsimus,kui tahan chati minna,ütleb et nõutav tase 1 aga minul 0,milles probleem?
  • Veljo, minu andmetel on Sul tasemeks 1, proovi uuesti.

    Kui endiselt probleemid, võta meiega ühendust.
  • tegelt oleks tahtnud juba eelmise nädala keskel kuulda soovitust et kes mängib selle peale et 9.11 midagi ei juhtu võiks arvestada sellega et ostma võiks juba reede õhtul hakata
  • sellised soovitused on paraku väga riskantsed :-(
  • Chatis on elu vägagi aktiivne:



    [fit] US CRUDE OIL FUTURES DIVE $1 AFTER BUSH SPEECH TO UN ON IRAQ
    [Bettie] fit. crude futuure jäglides ei annaks mingeid aktsaid mängida?
    [Bettie] drillereid vms
    [fit] maitea
    [klepik] crude oil on eriti volatiilne olnud viimased paar nädalat, peaks mängida küll
    olema
    [Bettie] mitte mingit CVX ja XOM, vaid offshore drillers peaksid liikuma crude peale .
    Nagu GSF
    [fit] cvx ja xom kergelt korreleeruvad
    [fit] mitte mängitavalt
    [Bettie] crude hakkas alla tulema 10.33 eks?
    [Bettie] noh..rängalt st.
    [fit] jep
    [Bettie] mis GSF tegi?
    [fit] läks üles
    [Bettie] a peaks alla minema tglt vä?
    [fit] of course
    [Bettie] *smiles*
    [fit] kui hind kukub siis nõudlus drillerite järgi väheneb ju
    [klepik] jõudsime siin ka sarnase lahenduseni :)
    [Bettie] no NE (ka contract driller) ka pani üles
    [fit] hakka kasvõi tradingustrateegiaid proovima

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon