Börsipäev 6.november - FED lõikas 50 bp. - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 6.november - FED lõikas 50 bp.

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Sündmused hakkavad huvitavaks muutuma - eilse ilusa hinnaralli, mis sai alguse Microsoftile määratud soodsast kohtuotsusest, rikkus väidetavalt USA kaitseministri Rumsfeldi ütlus, et kohe-ohe kuulutakse välja reservväelaste ja rahvuskaardi mobilisatsioon. Seega ettevalmistumine sõjaks Iraagiga jätkub.

    Täna on Ameerikas Senati ja Esindajatekoja vahevalimised - õhkõrna edu ennustatakse vabariiklastele. Aktsiaturule on vabariiklaste võidu korral mitmesuguseid mõjusid, näiteks läheks kergemaks asbesti kohtuasjade all kannatavatel firmadel.

    Homme koguneb USA keskpanga avatud komitee istungile, turg ootab 0.25-0.5% intresside kärpimist, turuootusi peeegeldab ka dollari ja euro vahelise pariteedi saavutamine.

    Ja homme õhtul avaldab majandustulemused kunagine "triljoni dollari" kompanii Cisco. Vaatamata analüütikute üsna skeptilistele ootustele on aktsiahind viimane kuu olnud kenas t6usus.
  • Eile katsusid tähtsamad indeksid väiksemate käivete juures testida yleeilseid vastupanutasemeid, need jäid aga saavutamata. Kauplemine toimus valimistulemuste, tänase intresside kärpimise ja Cisco kvartalitulemuste ootuses.

    Öised uudised:

    Vabariiklased võitsid valimised:
    Senat 50-46-1-3
    Esindajatekoda 226-203-1-5

    SECi juht Pitt astus tagasi, SEC uurib hedge fondide tegevust

    Täna siis 21.15 Fedi teade intresside kohta ja
    peale 23 Cisco majandustulemused
  • Mina ei suuda kuidagi näha, et FED lõikaks rohkem kui 25 bp. ja see on juba aktsiahindades sees. Seega ei suuda turg ilmselt selle uudise korral oluliselt edasi rallida.

    Cisco on pea alati suutnud prognoose täita, ettevõte numbrite näitamises väga osav. Kuid arvestades, et Cisco ei hoiatanud ja aktsia on põhjast tõusnud ühe kuuga üle 50% on ootused pehmelt öelda kõrged.

    QQQ 26 Nov putte muk juba natuke on, ehk võtan Cisco putte ka õhtul (NB! mitte päris enne sulgemist, siis läheb volatiilsus kõrgeks). Olukord on siiski väga ebakindel, seega on minu positsioonid suht väikesed.
  • Veel üks eilne uudis - SECi juht Harvey Pitt astus tagasi.

    SECi peale ollakse üsnagi pahased, kaudselt on nende süü, et Enroni ja WorldComi sarnased skandaalid toimusid.

    Minu paralleel oleks GE juhi Welshi lahkumisega - ma arvan, et Welsh lahkus kuna nägi, et GE-ga hakkab olukord keeruliseks minema. Sama ehk ka praegu SECiga. Kui see vastab tõele, siis on meil veel skandaale oodata.

    Graafik, mis Sa arvad?
  • Mis ma oskan arvata?

    Raske on uskuda, et t2na murtakse karuturg, aga umbes nii vähemalt Nasdaqi puhul tehnilist pilti serveeritakse:

    ,et kui 1430 punkti vahemik murtakse läbi suure käibega, siis on oodata 1700 punkti taset järgmise 6 kuu jooksul

    Tavaliselt toovad Fedi otsused tavalisest suurema käibe, tehnoloogiasektorile avaldab suurt m6ju ka CSCO prognoos,

    ...ma ise ootaks enne uut rallit m6ningast korrektsiooni nagu sinagi :)
  • Kuidas prognoosite ALA aktsia käiku CSCO tulemuste taustal?
  • adz, see oleneb ju Cisco tulemustest :) Ilmselt korrelatsioon keskmise tugevusega.

    Turg on täna olnud FEDi päevale omane - alguses veidi rabelemist ja siis ülejäänud päev vaikset loksumist.

    FEDi uudis tuleb kolmveerand tunni pärast (21.15), pärast seda tuleb suure käibega action ja ei mingit loksumist enam.
  • Tänan, Kristjan. Cisco ilmselt positiivne. Korrelatsioon kindlasti tulemas. Loodan,et ALA läheb lühemaks!
  • Fed lõikas 50 bp.

    Turu esimene reaktsioon on üles.
  • FEDi interssimäär on nüüd vaid 1.25%.

    Ja pooleprotsendine kärbe näitab ka seda, et majandusega on asi ikka mäda. See on põhjus miks tõus on praegu hoogu kaotamas.
  • USD nõrgeneb ka jõudsalt... pariteedist läbi
  • Väike lõik Fedi raportist - "suurem ebakindlus peitub tarbimisjõus, tootlikuses ja tööjõus ... see on praegune nõrk koht." Varem pole FED nii otseselt plusse või miinuseid välja toonud.

    Kogu raportit saab lugeda siin.

  • Vabariiklaste võit suurendab kindlasti sõda Iraagiga, seega peaks turg peatselt langusesse minema. Esialgse languse peaks peatama CSCO pos. tulemus. Aga kui kauaks!
  • tegelikult võiks ka foorumiteema kuupäeva ära vahetada juba: nii siin- kui sealpool lompi on 6. nov.
  • Kui kukub, siis on kuidagi traditsiooniline.
    Samas, kui tõuseb, siis seetõttu, et madalad intressimäärad on ikka aktsiahindadele positiivselt mõjunud.
    Ja vastupidi, kui FED oleks intresse hoopis tõstnud 50 võrra, oleks seda võetud kui märki majanduse eriti positiivsest arengust.
    Ja kui oleks samaks jätnud, oleks see olnud stabiilsuse näitaja mis on ju igati positiivne signaaal turgudele.
    jne jne jne

    Asja nimi on minu meelest hoopis pulliturg. Ja kui on pulliturg, siis on iga uudis hea uudis.
  • Cisco ületas kergelt kasumi- ja käibeprognoosi ja tõusis järelturul 5.5%.

    Siiski hiljem alandati järgmise kv. prognoose, kuna nähtavus on sektoris endiselt vilets.

    See jahutas veidi eufooriat ja aktsia lõpetas järelturu hoopis -2%.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon