Börsipäev 20-21. november - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Börsipäev 20-21. november

Log in or create an account to leave a comment

  • Turg on avanedes otsustusvõimetu - praktiliselt nullis juba viisteist minutit.

    Makroandmed tulid oodatust nõrgemad - majaehituste alustamise number tuli kergelt alla oodatu - 1.603 miljonit (oodati 1.71).

    Õhtul tulevad Hewlett-Packardi tulemused, muidu on turul suhteliselt uudistevaene periood.
  • Veel üks huvitav tähelepanek - Nasdaq 100 indeksi volatiilsust näitab teadupärast sümbol VXN.

    Ja see indeks on viimasel kuul pidevalt langenud, kuna ka turg on tõusnud. Kuid kui turg langeb, peaks ka hirm tõusma ja sellega koos ka volatiilsus.

    Eile turg kukkus ja volatiilsus ... ka kukkus. See vastuolu näitab, et hirmu turul pole. Isegi vaatamata langusele, pullid on endiselt väga enesekindlad. Kui QQQ ja VXN langevad koos, siis on see sageli tähendanud languse jätku.
  • Ahjaa, VXN on juba 46 punkti juures, augusti põhi oli 44 punkti juures. See näitab, et volatiilsus on suhteliselt madal (optsioonide ostmine suhteliselt odav).

    Lisaks toetab see minu arvamust, et praegu Nasdaq veel 1426 punkti piiri ei võta.

    Kuid kui siiski on tegemist uue pullituruga, siis võib VXN ka alla 40 ja isegi 30 juurde langeda. Graafikut saate vaada siin - click!
  • Nii VIX kui VXN on jõudnud tasemetele,mida sai viimati nähtud augusti tippude aegu.
  • Esmaspäeval panin ühe Nasdaqi graafiku (kliki siin), mis näitas, et Nasdaqi jaoks on 1426 punkti tugev vastupanutase. Võtsin ka QQQ Dec 27 putte täpselt selle taseme alt.

    Sel hetkel oli Nasdaq 1424 punkti ja puttide hind tuli 1.55 USD. Panin need eile kinni ja nüüd otsin uut hea võimalust sisenemiseks (jällegi stop läheks kohe käiku kui sulgemine üle 1426 pt. piiri).

    Kuid tegelikult tahtsin rääkida volatiilsusest - volatiilsus on kõvasti kukkunud kahe päevaga (VXN 50 pealt 45 peale kukkunud) ja seega saaks sama hinnaga osta neid putte juba pea 20 punkti madalamalt (Nasdaq 1404 punkti). Hea näide volatiilsuse olulisusest.
  • ERICD symbol muutus täna hommikul vist ERICY-ks. portfell seda ei arvesta ning ei ole eilsetest sulgemishindadest lahti saada senini.

  • Proteo, nüüd peaks olema korras sellega.
  • $VXN on nasdaq 100 volatiilsus momendil 44.29 -1.23 point -2.7%
    QQQ volatiilsus on aga $QQV ja see 38.00 -2,54point -6.3%
  • Justjust, VXN on Nasdaq Composite volatiilsuse näitaja.
  • HPQ outlook, j2rgmise kvartali varasemate prognooside kinnitamine , oli analyytikutele suureks yllatuseks

    aktsia t6usis j2relturul 16.85> 18.55, kaasa liikusid ka teised riistvarafirmad(DELL,IBM jne.)
  • GE hoiatas!

    07:39 ET GE General Electric lowers 2002 guidance (24.80)
    Co reduces 2002 outlook to $1.51 from $1.65 (Multex consensus $1.65). GE says current business results for Q4 are in line with the previous outlook, with one major exception: GE is now planning to increase reserves at Employers Reinsurance Corporation and to take a charge of approx. $1.4 bln after tax, or $0.14 per share. GE is targeting 2003 earnings of $1.55-$1.70 (consensus $1.71). Co to increase its quarterly dividend 6% to $0.19 per share.
  • ARBA juba 4,75. Kahe päevaga juba ligi 40%. Põhjuseta. Kas minna lühikeseks?
  • GE hinda esialgu hoiatus ei m6jutanud,
    Cramer v2ljastas 2sja kuuluka juskui GD v6iks LU ylev6tta
  • adz - huvitav strateegia

    aktsia ei liigu kunagi "pohjuseta"

    ise kaaluksin niisuguses situatsioonis pigem pikaks minemist

    disclaimer: pole ARBA't jalginud, seega ei saa adekvaatset hinnangut anda
  • Ilmselt ei ole ma põhjust korralikult otsinud.
  • Tundub, et kui Eestis votavad RK liikmed NATO-kutse puhul viina, siis pullidest investorid ule maailma hakkavad samuti tana viina viskama:)
    Viimased karud on urisedes koopasse aetud...kuni kevadeni?
  • hahaa...
    lugege detsember 2001
    kes tunneb Mart Laari lähemalt v6iks talle seda linki näidata 8)
  • Niku Corp. on uue lühendi all NIKUD.Portf. vana lühendi ja eilse hinnaga! Millal muutub?
  • Nii see on. Firma on tunduvat huvitavam.
  • Krispy Kreme Doughnuts Inc. (KKD) teatas, et kasum kasvas III kv. 55%. Ise nad tõid põhjuseks "robust doughnut sales".

    Kenderi "Pangapettust" olete lugenud? Vot siis teate kelle arvelt nad tegelikult rikastuvad ...
  • pangapettus on hea lugemine 3/4 raamatust (hulk naeru, eriti kui tunned tegelased 2ra), l6pupoole l2heb asi segaseks, t6en2oliselt ma v2sisin lugemisest lihtsalt 2ra
  • Lõpupoole on tunda jah sellist Emporio kerget väsimust ja nagu pettumuse-nooti Cyprose suhtes. Aga asja enese väärtust see mõistagi ei kahanda.

    Muide, Graafik, kas sa tundsid kõik tegelased ära? Mulle jäid 3 tundmatuks (häbi mul olgu :) aga ehk saan valgustatud :-)

    Raamat ise on VÄGA HEA ja ma ei kõhkle seda suurte tähtedega kirjutada.
  • Kas see raamat kuulub kirjanduse alla?
  • Maitse asi.

    Minu meelest kuulub. Balzaciga teda võrrelda ei saa, kui seda üritad teha, on see kasutu ettevõtmine.

    Iga asi omas ajas ja omal kohal. Kui viimatimainitud mees on geenius, kelle looming ei tunne aega ja riigipiire, siis maarjamaal nüüd ja praegu ruulib Kender täiega.
  • Kenderi "Raha"st rääkides olid Sul hoopis teised arvamused tema loomingu kohta.
  • ytleks ka paar sõna, aga kuramus klassifitseeritakse jälle teravaks kriitikaks, nii et pean mokad seekord.
  • synop, ütle ikka! mis selles siis niiväga halba on, kui oma mõtteid argumenteeritult väljendatakse. Näe, Fit ütles riq kohta ka...no ja mis siis! pool eestit sai naerda, ei muud hullu kedagist. On mõlemad elu ja tervise juures edasi ... loodetavasti :-)

    Aga fire, "Raha'st" rääkides olin ma kriitiline antud konkreetse raamatu, mitte Kenderi loomingu kohta tervikuna. Kender on väga andekas ja kõrge potentsiaaliga kirjanik (noor mees ju alles ikkagi!), kes küll kipub vahepeal oma isikliku turunduskampaaniaga mõne elanikkonna kihi jaoks vinti üle keerama, aga so what! Kender on kirjutanud väga häid raamatud (nt Yuppiejumal) ja väga igavaid raamatuid (nt Raha). Aga potentsiaali tal on ja nagu valimistel vastuhääled ei loe, nii ka Kenderi puhul hindan tema loomingu õnnestunud osi, mitte ebaõnestunuid.
  • Minu meelest oli see rohkem Lõhmuse, kui Kenderi raamat. Kenderit ei tundnud ma küll seal ära.
  • mida Fit riqi kohta ytles ? kõiki teemasid ei jälgi :)

    tooks paralleeli õnnestunud-ebaõnnestunud raamatute suhte kohta:

    kui kobe bryant tabab 40st pealeviskest 10 (olgu.. tavaliselt 35st 15:)), siis vaatamata sellele peab enamik inimesi teda väga heaks korvpalluriks. minu arvates mõtleva inimese peaks siuke asi kylmaks jätma. nyyd vist tehakse mind tymaks aga jordanisse suhtun peaaegu samamoodi, selle vahega, et ta otsustavatel hetkedel oli ikka võimeline tabama :)
    lahendus: sööta pall veidi parema tabavus%-ga tegelasele, ehk siis loobuda igasugu jura avaldamisest ja anda inimestele võimalus raamatupoest ka miskit muud leida.

    samamoodi võib iga aasta 5 raamatut kirjutada, kindlasti yks neist kukub välja täiesti loetav.

    raamatute sisu pole mõtet kommenteerida.. las igayks loeb mida tahab.
  • "Raha" raamat oli kindlasti heaks turundusinstrumendiks LHV-le (kommentaarid palun, Kristjan.Lepik ja Graafik...), paljud leidsid, et investeerides 500 EEKu kuus saab varsti miljonäriks... ja avasid oma Kasvukonto.

    Tegelikkus on vähe teistmoodi (vt.ka minu algatatud foorumiteemat "Kasvukonto???" 24.09.02),
    aga tulu Kender&Co on kindlasti ära teeninud.

    Mis on sellel raamatuteemal seost "Börsipäev 20-21. november" temaatikaga, jääbki mulle arusaamatuks...
  • Vastus viimasele küsimusele on Krispy Kreamy Donuts. Kes on lugenud, see mõistab.

    Aga ilmselt oli minu viga, et ma pärast sirvimist "Raha" jäädavalt kõrvale panin. Nagu ka Check-out'i jm kräpi.
    Võib-olla mõtlen veel ümber. Kuigi vaevalt. Aga unistada ju võib.
  • Ahjaa, synop, kui Mihkel Jordaaniast pealt panema kukub, siis see tal ilmselt õnnestub. Minul aga ilmselt mitte, proovigu ma palju tahes.
    Sama on romaanide kirjutamisega, vaevalt et sina või mina aastas viis romaani produtseeriks ja neist üks täitsa loetav oleks. Kender on seda suutnud.
    Ja üldse on ju tegelikult lahe, et hulga igasugu jama vahel pärlid peidus on...nende ära keelamine oleks küll inimõiguste, konkurentsivabaduse ja ma ei tea mille veel rikkumine.
  • Azzie hea kui Sa ARBAga 4,75 pikaks ei läinud.Nüüd Arba juba 4,09 ja kukub veel ja pikalt.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon