Dividendide maksustamine - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Dividendide maksustamine

Log in or create an account to leave a comment

  • Tervitus!

    Äkki keegi oskab täpsemalt taustaloogikat seletada? Mul tekkis siin vahepeal küsimus, kuidas toimub ettevõtte poolt makstavate dividendide maksustamine juhul kui ettevõte ise on Soome põritolu (Nokia), aktsiad on ostetud LHV vahendusel USA börsilt ning nad on omandatud Eesti residendi poolt. Et siis millise riigi maksumäära kohaldatakse ning mis need määrad võiksid olla?

    Ning teine küsimus - kuidas ja kuhu jõuavad Nokia poolt makstavad dividendid LHV vahendusel? See tähendab, et kas nad jõuavad originaalvaluutas minu LHV kontole või toimub vahepeal ka mingi valuuta konverteerimine (ning mis kurssi siin kohaldatakse)?


  • Kas Leedus maksustatakse kohalikke investoreid Leedu ettevõtetest dividendide saamisel? Eestis on kohalike ettevõtete dividendid saajale maksuvabad, kuid välismaiste börsiaktsiate dividendidelt peetakse 15% kinni. Kas sama kehtib ka Leedu residentidele Leedus? LHV ehk saab oma Leedu kontori kaudu infot ammutada?
  • Leedu emitent peab leedu klientidelt (nii füüs kui ka jur isikult) kinni 15% tulumaksu.
  • kas keegi oskab öelda, kui palju peetakse Soomest, Rootsist ja Saksamaalt tulevatelt dividendidelt tulumaksu kinni?
  • Nüüd on meil Schengeni ruum. Dividende isegi ei kontrollita piiriületusel enam, kinni ei peeta midagi.
  • Blink, kus pangas sa raha hoiad? Mina hoian SEB-is ja seal on väga hea tabel selle kohta.
  • MSM, mul ei ole raha. On ainult Baltika aktsiad, neid hoian kodus.
  • Kui dividendid nüüd kätte antakse (oman leedu, eesti aktsiaid) ja siit võetakse vist kohe maha ka maksud (tulumaks?), siis kas järgmisel aastal tulu deklareerides enam mingeidki makse dividendidelt ise juurde maksma ei pea?
  • jah, vähemalt Leedu ja Eesti börsiettevõtete puhul.
    Aga deklareerima pead neid ikka, kuigi maksu juurde maksta ei tule
  • morca, selle jaoks on tuludeklaratsioonis rida: "Välismaal saadud tulu, mida eestis tulumaksuga ei maksustata."
    Nüüd selleks, et dividend oleks eestis maksuvaba, pead Sa suutma tõestada, et välisriigis on tulumaks sellelt juba kinni peetud, s.t. kontrollimise puhul on vaja mingit paberit. Korra on minult seda ka küsitud, ja siis sobis neile Hansapanga kinnitatud kontoväljavõte, kus oli kinnipeetud tulumaksu % kirjas. Samas seaduses näpuga järge ajades tunudb mulle, et teoreetiliselt võiksid nad Sinult nõuda ka välisriigi maksuameti kinnitust, mille hankimine väikeinvestorile tuleb ilmselt kallim, kui kokkuhoitav tulumaks.
  • Kas keegi on kursis kuidas käitub Eesti Vabariigi residendist juriidiline isik USA-st ja Eestist saadud dividendidega, millelt on juba tulumaks kinni peetud? Kas korra tulumaksuga maksustatud dividendid võib omanikele maksuvabalt välja maksta või tuleb neilt uuesti dividendide tulumaks tasuda?
  • Minu arusaamist mööda (ei viitsi seda tulumaksuseaduse lõiget praegu välja otsida) topeltmaksustamist sõnades ei toimu, kuid tegudes võib seda teisiti tõlgendada. Ühesõnaga tasub praeguste maksuseaduste järgi dividendiaktsiate hoidmine ära pigem eraisikuna. Juriidiline isik saab välismaised dividendid kätte 15% maksuga korrigeerituna (nagu ka eraisik) ja minuteada peab selle omanikule edasi makstes tasuma tulumaksu 15% ning kehtiva kohaliku tulumaksu vahe suuruses. Kohalike dividendide, mille pealt ei arvestata ka 15% maksu, peaks tulumaksu maksma täies ulatuses.
  • Muidugi parandage mind kui olen valesti aru saanud, aga sellest praegu ise lähtun.
  • Kas keegi oskab lihtsalt selgitada, kas omanikule dividende makstes Eesti residendist juriidiline isik peab talle endale laekunud ja juba maksustatud dividendidelt maksma veelkord tulumaksu või mitte? Kuidas seda kõige mõistlikumalt korraldada?
  • Ei pea. Kui dividendid on maksustatud juba, siis sina saad näiteks maskta dividende ja sealt enam uuesti ei pea tulukat maksma.

    Vähemalt tütarettevõtetega on nii.
  • usdeur
    Ei pea. Kui dividendid on maksustatud juba, siis sina saad näiteks maskta dividende ja sealt enam uuesti ei pea tulukat maksma.

    Vähemalt tütarettevõtetega on nii.


    Minu teada kehtib see ainult juhul, kui osalus dividende maksnud ettevõttes on üle 10%. Kas olen õigesti aru saanud? Ja kas keegi oskab öelda, et miks see nii on?
  • Sõbrad, seltsimehed, vennad!
    Lööge lahti TULUMAKSUSEADUS, sealt leiate vastused oma küsimustele. Kui midagi ähmaseks jääb võtke ühendust EMTA nõustajaga, saate täpsemaid teateid. Edu!
  • Vaatasin Swedbanki dividendide väljavõtet, seal on ilusti ja Leedu ja Läti dividendidelt tulumaks kinni peetud, aga Eesti omadelt mitte, miks see on nii? Kas Eesti omadelt pean siis ise maksma aasta lõpus, Tallinkist räägin ja välja on makstud 3 senti aktsia kohta ning olen eraisik. Tänud!
  • Ingmar.k
    Vaatasin Swedbanki dividendide väljavõtet, seal on ilusti ja Leedu ja Läti dividendidelt tulumaks kinni peetud, aga Eesti omadelt mitte, miks see on nii? Kas Eesti omadelt pean siis ise maksma aasta lõpus, Tallinkist räägin ja välja on makstud 3 senti aktsia kohta ning olen eraisik. Tänud!


    Ei pea sellelt tulumaksu tasuma. Aga, see läheb (aasta)kogutulude arvestuses arvesse ja kui see selle uue tulumaksuseaduse valguses läheb seal kogu tulude summas vahemikku, millelt makse vähem kinni peetud, siis plekid juurde. Aga see ilmsesti tuleb uues tuludeklaris arvutades välja.
  • Et siis kõik Eesti dividendid makstakse nüüd brutos välja, et ettevõte ei pea enam maksu kinni?
  • Ingmar.k
    Et siis kõik Eesti dividendid makstakse nüüd brutos välja, et ettevõte ei pea enam maksu kinni?


    Ei, ettevõte maksab ikka sellelt tulumaksu ära.
  • Kas siis ettevõttel on erainvestorile kulukaim dividende maksta, kuna lisandub tulumaks?
    Ja kui lisandub kogutuludele, siis mingis mõttes on nagu topeltmaksutamine eks?
  • Topeltmaksustamine on olnud juba väga pikka aega. Nüüdsest on triplmaksustamine.
    Täiesti uus asi maailmapraktikas.
  • Ingmar.k
    Kas siis ettevõttel on erainvestorile kulukaim dividende maksta, kuna lisandub tulumaks?
    Ja kui lisandub kogutuludele, siis mingis mõttes on nagu topeltmaksutamine eks?


    Ettevõte maksab väljamakstud netosummalt 20/80% (või siis vastavalt hetkel kehtival määral, neid on ajas muudetud) tulumaksu. Vahet ei ole, kas divika saaja on eraisik või ettevõte.
    Alates 2018 on süsteem muutunud.
    http://kaksi.ee/et/dividendid-alates-01-01-2018/
  • Paljud investorid on päris hästi kursis, kuidas eraisikuna maksuefektiivselt investeerida (investeerimiskonto süsteem, III sammas jne). Samas vähesed teavad, kuidas investeerida maksuefektiivselt dividendiaktsiatesse oma ettevõtte alt.

    Panin kokku täitsa tasuta samm-sammulise juhendi, kuidas deklareerida Maksuametile välismaal juba kinni peetud dividendide tulumaks ning seeläbi vähendada oma firma tulevast tulumaksukohustust.
    https://maginvest.ee/kuidas-ettevotte-alt-maksuefektiivselt-dividendiaktsiatesse-investeerida/
  • Euroopa riikidega on eestil sõlmitud lepingud topeltmaksustamise kohta. Sellest hoolimata rakendavad eesti pangad dividendide maksustamisel erinevaid maksumäärasid. Näiteks Swedis on Balti aktsiate dividendidel maksumäär 15%.
    Itaalia maksumäär on 26%
    Saksamaa omadel 26,375%
    Belgia 30%
    Holland 15%
    Portugal 35%
    Kas keegi oskab ütelda, mis maksumäärasid rakendab LHV?
  • Tegin mõni aeg tagasi väikese ülevaate maksumäärade kohta. Lugu on leitav siit.
  • "romet"
    Tegin mõni aeg tagasi väikese ülevaate maksumäärade kohta. Lugu on leitav siit.


    kas paywall vaba on?

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon