Kas osta dollarit? - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Kas osta dollarit?

Log in or create an account to leave a comment

  • Mida arvate USDi investeerimisest? Kas on lootust tõusule, või äkki langeb veel?
  • Kindlasti tuleb nii tõus kui langus- küsimus vaid selles kumb tuleb varem ja kumb on suurem. Minu sõbralik soovitus oleks spekata ainult asjadega millest aru saad.
  • hea idee see delfis gallupi tegemine. nagu kunagi kuulda oli suutsid ahvid parema aktsiaportfelli kokku panna kui investeerimisgurud:)
  • surfnet,
    kavatsed siis hakata Sorosiga vägikaigast vedama ja USAt kriisist päästma? :)
    (Soros ju eile teatas, et läks dollaris lühikeseks)
  • Tiba efektiivsem oleks pöörduda kodanik Jüri Lina poole. Tema teab kuidas maailmaasjad on omavahel seotud. Kindlasti teab ta ka seda, mis värki punutakse praegu $ ümber. Raudselt on praegune $ hind põhjustatud ja põhjendatav Mao Zedongi kunagiste otsustega. Jüri Lina teab :)
  • Küsimus.
    Kas üldse ja kus võib leida analüüse erinevatele valuutadele, sarnaselt analüüsidele, mida tehaks muudele väärtpaberitele nende target price määramisel?
  • To Tram - otsimootorist vaata otsisõnu forex, forextrader jne.

    USD ostmiseks ei ole kindlasti õige aeg. Kui soovid jälgida USD liikumist ja seda ennustada, siis jälgi USA kaubandusbilanssi, eelarvet ja makromajanduslike näitajaid. Hullulehmatõve uudis Ameerika mandril ei ole ka just eriti positiivse mõjuga.
  • kaika nõid: "target price for $ @11,346 EEK , strong sell!"
    paukson & ko: "Me juba aastal 1998 ytlesime, et taal kukub."
    ÄP Toomas: "ma ei tea. pean immo käest küsima."
  • täna on mitmed CNBC-s esinenud analüütikud ennustanud dollari nõrgenemist EUR-i suhtes isegi kuni tasemeni 1,5. kui nii, siis tasuks dollarit osta küll, kuid lühikest positsiooni.
  • Vabandan, et ei pannud kirja mingi tähtsa analüütiku nime, kes kommenteeris Snow ütlusi, et ootab 1Q 2004 1USD=0.82EUR. Euroopa suurfirmade valulävi pidi olema 1.16USD=1EUR, mis on juba käes ning 101% kindel on, et Euroopa keskpank alandab baasintressi. Ehk EUR-i kurssi korrigeeritakse USD ja jeeni suhtes allapoole.
    1,5USD lühikeses perspektiivis on haiglane unistus, pikemas perspektiivis......on ainus kindel asi see, et pole midagi kindlat...
  • USA viimase aja majanduspoliitika tundub väga hüplik olevat. Sevitakse intressimääradega, maksukärbetega, nüüd on mindud dollari kallale. Stabiilsus on kadunud ja head see ei tähenda.
  • Maitea miks aga ma EI USU, et mingi 5 aatsa perspektiivis euroopa majandus USAst paremini performib...mis ei välista muidugi dollari jätkuvat kukkumist, aga ma ikkagi pigem arvan et aasta pärast on dollar euro suhtes kõrgemal kui praegu, kui ei juhtu muidugi mingit tuumaterroriakti...
  • Ega see majandusedu ja valuutakursi vaheline seos pole jah nii ühene. Jaapan on pikemat aega oma majandusega suht tuksis aga samal ajal ollakse tänu deflatsioonile mures oma jeeni tugevnemise pärast.
  • Sorose avaldusse suhtun mina suht skeptiliselt. Milleks ta seda niimodi teavitab?
    kes teab, äkki mängib hoopis teistpidi mängu?
  • Sorosel on kombeks oma positsioone pidevalt tugevdada kui asi õiges suunas läheb. Ilmselt on ta dollarit juba ammus shortinud, kuid pidevalt kogust suurendanud. Seega tema positsioonid ilmselt paranevad veelgi kui paanikat veidi turule külvata. Kuid ma usun, et ta on madalamatelt tasemetelt veelgi shortimas.
  • To tram

    Reutersi finantsleht annab ülevaateid.
    Mina kasutan sellist lehte: http://www.dailyfx.com/
  • Täna sattusin Eesti Admiral Investment & Securities leheküljele http://www.forextrade.ee/. Teenus võiks olla tänuväärne, kuid on väga kurb vaadata et ei ole isegi kirjavigasid üle kontrollitud. Paistab et venelaste tehtud.
  • Lähipäevadel pannakse G8 kohtumisel tõenäoliselt paika, milliseid tasemeid pikemas perspektiivis turul näha tahetakse. Usun, et dollar püsib järgmise 6 kuu jooksul vahemikus +/-5% (tänane tase on 1,17). Arvestades viimase aja kursimuutusi oleks tegemist silmanähtava stabiliseerumisega.
    Valuutaturul täna positsiooni ei võtaks.

  • Goldman Sachs-i strateeg Peter Oppenheimer (sama perekonnanimega oli muuseas USA aatompommi loojate juht) ütles Reutersile, et lähema 12 kuu jooksul ootavad nad EUR=1.22USD
  • USA majandus on oma vundamendilt euroopast palju tugevam. USA majandus on avatud kiiremale arengule ja uute töökohtade loomisele. Kriisisituatsioonides on võimalik töötajaid kiiresti ja suht valutult koondada. Euroopa firmad peavad tihti kahjumit edasi taguma ja muutusi tegemata jätma kuna sotsialistid tõmbavad ettevõtjad kohe oksa.. seega minu arvates tüürib USD viie aastases perspektiivis kindlasti üles.
  • majandus pole enam kysimus,
    kysimus on poliitika, yhiskond..
    majandus ei koti enam kedagi.
  • aga mina ütlen, et majandus ongi poliitika ja poliitika on majandus
  • Üldiselt on nõnda, et soros on ise lühike- tal pole kuhugi enam minna isegi mitte dollariga :)
    asjasse suhtu rahulikult ja uuri mida dollar on teinu nt. I lahesõjajärgsel perioodil ning mis oli maailma majanduse seis siis... preagu suht sarnane olukord kui ringi vaatad Aasias jne. on miski SARS, mis külvab paanikat ja tekitab majandusliku kahju jne., et fakte seostades jne. peaksid jõudma õigele otsusele
  • Kas nüüd hakkab trend pöörduma? Euro on dollari suhtes viimasel ajal langenud. Äsja kuulsin CNBC-st, et EURUSD 1.10 tase on vesi dollari veskile.
  • Juuni alguses arvasin, et järgmise 6 kuu jooksul püsib dollar vahemikus 1,12-1,22 (päris lai vahemik), aga usun, et need piirid ka peavad. Ma küll ei näe põhjust, miks dollar tugevenema peaks hakkama. 1,15-1,20 tundubki selline tasakaalutase tulevat. Ma vaatasin ka aasta alguses foorumis tehtud prognoosi. Siis ma pidasin reaalseks 1,10 (aasta alguses oli vist kurss 1,045). Ma lihtsalt ei uskunud, et dollar nii kiiresti oma õigele kohale jõuab.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon