Börsipäev 21. mai - Mis saab edasi? - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 21. mai - Mis saab edasi?

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere hommikut ka minu poolt,


    Kuni keskpäevani suutsid indeksid enam-vähem oma kitsas kauplemisvahemikus püsida, kuid siis tuli turule kaks teadet:

    Esimene oli kuulujutt Kanadas avastatud võimalikust Hullu Lehma tõvest. Esimesena said pihta McDonaldsi (MCD) taolised ettevõtmised, seejärel lihatööstuse esindajad nagu Tyson (TSN) ning seejärel hakkasid turuosalised ringi vaatama, et kas leidub ka "pure play" aktsiaid, mis oleksid kuidagi seotud antud tõve ravimise või avastamisega. Ja leitigi kaks kandidaati: SureBeam (SURE) ning Bio Rad (BIO), mis said ka koheselt ostusurve osaliseks.

    Kogu selle aja jooksul kukkus turg ligemale 2%.

    Veidi enam kui tund enne turu sulgumist teatas USA valitsus, et tõstab terroriohu reitingu, mis oli alles kuu aega tagasi kollase peale lastud uuesti oran˛i juurde. See andis karudele uut hoogu juurde, kuid oma õnnetuseks leidsid nad ennast peagi lõksus koos Hullu Lehma tõve kuulujuttude peale ennast lühikeseks müünud turuosalistega.

    Viimane tund kujunes väga tugevaks ralliks ning indeksid lõpetasid praktiliselt seal, kus olid alustanud. Karudele oli koht kätte näidatud.

    Pärast turu sulgumist avaldas oma tulemused Hewlett (HPQ). Enamus turuosalisi ei julgenud sealt midagi head loota, kuid oma üllatuseks avastasid, et firma suutis praktiliselt kõiki prognoose ületada. PC-tootja aktsiad lõpetasid järelturul 7-8% plussiga.

    Täna hommikul aga on futuurid jälle 0.5% miinuses. HPQ mõjust ei jätkunud eriti kauaks. Kui see nõrkus jätkub kuni avanemiseni, siis saame ilmselt näha põrget. Siiski, trend on hetkel ikka veel alla ning tugevamad toetused asuvad alles 3-4% kaugusel praegustest tasemetest.


    Nasdaq 100 (QQQ) suutis põrgata horisontaalselt toetuselt ning sulguda teise peal. Siiski asuvad tõsisemad toetused märksa allpool praeguseid tasemeid.

    S&P 500 (SPY) toetus on näidatud graafikul. Tavaliselt sinna hind stabiliseerub pärast sellise mustri murdmist.

    Office Depot (ODP) avanes konkurendi Staples Inc (SPLS) heade tulemuste mõjul veidi üles, kuid seejärel tuli koos turuga alla, leides toetuse graafikul märgitud trendijoonelt.


    sB

     

  • Hewlett-Packardi tulemused olid täitsa korralikud, kuid nagu ka eile mainisin, on paljuski ettevõte võitnud nõrgast dollarist. Täna hommikul on aktsia 6% plussis.

    Cisco sai täna hommikul daungreidi, aktsia on 1.5% miinuses.

    Kuid pärast toetustasemete murdmist esmaspäeval on ka trend muutumas negatiivsemaks ja müüjad on julgust kogumas. Tasub jälgida S&P puhul vahemikku 900-920 punkti.
  • Täna tuli jälle karude ja pullide osakaalu jagunemine, pulle on 56% ja karusid 20.9%.

    Esimene näitaja on ajalooliste tasemetega võrreldes väga kõrge ja teine väga madal.

    Seega - pulle on endiselt väga palju, vilets märk turule.
  • lhv
    milliseid trendijooni võiks ibm i 6 kuu graafikule tõmmata
    kas märtsi ja aprilli põhjadest tõustrendi joon?
    või 25.04 - 83.88 ja 08.05 - 86.05 järgi tõusutrend - aga see juba murtud ja see vist liiga lühike periood ka
    ja tugev toetus peaks olema kuskil 76 kandis

    saan ma õieti asjast aru?
  • kas tänase päeva WHO uudise taustal ei tundu natuke imelik et MO +9%
  • Mina loen sellist uudist :
    Tobacco stocks rally on Florida court decision: MO +8.6%, LTR +8%, RJR +7.4%, VGR +7%, BTI +4% :
    Kas case ei saadetud uuesti tagasi alama astme kohtusse vms ?
  • lühikese positsiooni sissevõtmise koht tundub mulle
    need kohtuasjad ei lõpe kunagi
    neid tuleb vaid juurde
  • mul sama tunne MO osas... vahest mõni PUT isegi
  • Pigem küll rongile hüpata. Eelmisel nädalal lükati üks analoogne case täielikult tagasi ja fundamentaal on eriti RJR ülihea. Ise juba nädalakese sõidan.
  • Ma ei ole küll LHV, aga:
    yanek, 6 kuu graafiku järgi on IBM teinud ülespoole koonduva kolmnurga ja sellest allapoole läbi murdnud. Praegu on vastas eelmise aasta oktoobris olnud põhjast algav tõusutrend, kui see murtakse, on toetus 78 dollari juures. Graafikud panen vast hiljem üles, kui aega saan.
  • aga MO hoopis rallib (+6% juba), nii et loodetavasti keegi teist eile lühikeseks ikka ei läinud

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon