LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Micron Tecnology (MU)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Micron Tecnology (MU)disainib, arendab , toodab ja turustab pooljuhtidest tooteid. Firma pakub väga erineva arhitektuuriga lahendusi, erinevate seadistustega seadmetele. Põhitoode on Dynamic Random Access Memory ehk DRAM. DRAM on arvuti mäluliik, kus säilitatakse suurtes kogustes infot, mida on võimalik sealt kiirelt kätte saada. Lisaks toodab firma ka SDRAM, flash memory ja SRAM tooteid. Flash memory on arvuti see mäluosa, mis säilib ka elektri väljalülitamisel, kuid on ülekirjutatav.
 • Elustaks siis MU teema... endal võetud hetke põhjade juurest positsioon ja ootan ~14$ jõudmist nagu ka nüüd vähemalt 1 hinnasihti uuendanud analüütik. Tõusu näen just eelkõige seetõttu, et micron on tootevaliku laiendanud, teinud vana toodangu säästlikumaks ja partnerlus NAND osas inteliga ei saa küll midagi halba tähendada. Inteliga väga head koostööd suutis teha ATI(ATYT) enne AMD-ga liitumist - inteli chipsettide ja int. videokaartide turul kasvas viimase turuosa väga hea kiirusega, samas AMD poolt omandamine lõikas minu silmist isegi 75% tuleviku käivet maha. Mingit tugevat analüüsi ma teinud pole või muutujatega mänginud - lihtsalt summa väike ja pole mõtet nii suurt vaeva näha.
 • Eile kommenteeris Micronit AG Edwards, tõstes reitingus “osta” peale varasemalt “hoia” tasemelt. Hinnasihiks 12-18 kuu jooksul $14. Põhjusteks PC ja DRAM nõudluse tugevus ning NAND hinnastatus.

  Kuigi tõstetakse prognoose, nähakse firmat raporteerimas kahjumit järgneval neljal kvartalil kuni 2008. aasta mai kvartalini.

  Põhipunktid:

  *We believe that over the next two quarters notebookunit growth could remain in the 25-30% year/year rangeand desktop growth could accelerate somewhat fromthe 4% achieved in the June quarter.

  *NAND spot prices have improved to the $8-9 range foran 8Gb chip over the last few weeks, up from a low ofclose to $5 in February this year.

  *Risks for Micron include lack of profitability, thelikelihood that NAND price will start to come downagain at some point in the future, lack of consolidationin the DRAM industry and fairly high needs for capitalinvestment.

 • Keegi oskab seletaga ER järgsel hinna langust? Oli korralik beat ja guidance, aga hind langes vahepeal uuesti ER eelsest tasemest madalamale.

  DRAM demand püsib endiselt väga kõrge ja see lähiajal ei muutu. Uus CEO on suurte kogemustega. Konkurendid on näidanud samuti korralikke tulemusi ja nõudluse püsimist. Forward P/E on 5. Siit võiks hind edasi ainult ülespoole minna.
 • 1Y +138%
  YTD +26%

  Mind paneks ka muretsema :)

  Täna siin müüakse NANDU päris maha, WDC. Seal on see gäpp analüütikute targetite ja hinna pealt eriti suureks rebinud.

  Natuke raske on osta seda kraami taoliste tõusude pealt, kuna tegu tsüklitega. Ja enamus forward PE-st on üks asi, millega mitte kellelgi mitte kunagi väga hästi ei lähe.
 • MU on peale tulemuste avalikustamist vaikselt ärkamas. YTD hetkel +75%. Muretsema ei pane, sest endiselt kõikide näitajate poolest alahinnatud, analüütikud ka nõustuvad. Forward PE peaks kuskil 5 kandis olema. Nimetage mõni odavam tehnoloogiaettevõte, kes näitab sarnast tõusu ning on industry leader omas valdkonnas.

  Põhimõtteliselt prinditakse raha, aga aktsiahinnas see millegipärast ei kajastu. Täiesti arusaamatu. Räägitakse mingitest tsüklitest. Kust peaks tulema nõudluse langus või pakkumise tõus?
 • Kontrollküsimused:
  a) mis oli MU P/E 2014 lõpus?
  b) mis oli MU P/E 2016 aprillis?
 • Madalaid suhtarve põhjendatakse sellega, et kohe tuleb crash, sest 2015 ju nii oli. Selle peale võiks öelda this time it's different. Nõudlus püsib tugevana. Näiteks:

  2011 sügis: iPhone 4S (8GB, 512MB RAM)
  2014 sügis: iPhone 6 (16GB, 1GB RAM)
  2017 sügis: iPhone X (64GB, 3GB RAM)

  Sama praktiliselt kõikide elektroonikaseadmetega, rääkimata serveritest, autodest, graafikakaartidest, IoT seadmetest jms. HDD on varsti ajalugu.

  DRAM, kust tuleb 2/3 MU käibest, on oligopoolne turg kolme pakkujaga (Micron, SK Hynix ja Samsung). Mulle tundub, et keegi neist ei ole eriti huvitatud uuest hinnasõjast. Samuti peaks Samsung olema iseenda üks suurimaid kliente (kõrge hind teeb konkurentide tooted kallimaks).

  Kardetakse ka Hiina toodangu pealetungi, aga uutel tootjatel ei ole lihtne siseneda (vaja palju raha ning puudub IP).
 • Aga oodake, $10 juures ei arvanud keegi, et Micron on pandav ja nüüd $40 all on megadiil?
 • Lenzer
  Aga oodake, $10 juures ei arvanud keegi, et Micron on pandav ja nüüd $40 all on megadiil?


  Ju siis olukord sektoris on analüütikute arvates kardinaalselt teine. Mõned kindlasti sõidavad tahavaatepeegli abil ka.

Teemade nimekirja