Tallinna Vee aktsiate ost - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Tallinna Vee aktsiate ost

Log in or create an account to leave a comment

  • Tere! Kas tasub, mis oleks optimaalne hind? Investeerimisvõimalused pole väga suured, 50000 krooni kandis? Taotleksin lühiajalist väikest kasumit, telekomiga õnnestus? Tänud kõigile, aega vähe!
  • Kas Sa sarkastilisi vastuseid kah ootad?
  • Kas valesti vastamisel sanktsioonid ka järgnevad?
    Muidu optimaalne hind oleks nii Telku praeguse turuhinna kanti.
  • Ok võtan asja leebelt.

    Sa ei saa siit adekvaatset vastust kas tasub või mitte.
    Keegi ei võtta riski enda kanda.

    Heal juhul saad fakte mille põhjal pead ise otsustama.
    Pikas perspektiivis on tõenäolisem teenida kui lühemas.

    Norides tahtsin Sulle öelda, et ära keeruta ütle kohe, et raha vaja ja mitte vähe.
    Siis pane siia oma a/a nr. ja kellel on see saadab Sulle.
  • võid küll asja leebemalt ja rahulikult võtta ja norida pole ka mõtet. Sinu raha mul küll vaja pole, elan niigi piisavalt hästi, lihtsalt raha, mis hetkel kontol lihtsalt seisab võiks ju midagi teenida. Ega ma ootagi ühest vastust, vaid erinevaid arvamusi (ilma sanktsioone rakendamata), loomulikult otsustan ise.
  • Milleks ironiseerida? Inimesel väga konkreetne mure.

    Jana,

    Hind oleneb sellest, kui suur soov aktsiaid saada. Kui on kindel soov aktsiad kontole saada, siis tuleks märkida ülemise äärega ehk ilma hinnata. Siis saad selle hinnaga, mis pakkumisel kujuneb (kõik investorid saavad ühe hinnaga).


    Kui aga oled enda jaoks välja vaadanud hinna, mis on maksimum, mida oled valmis maksma, siis tuleks märkida selle hinnaga. Viimasel juhul on ohuks see, et kui märgid hinnaga 145 ja IPO hinnaks kujuneb 150, siis ei saa üldse aktsiaid (numbrid on näitlikud).
  • Minu prognoos: Pakkumisehinnaks saab 138 eek. Esimesel päeval börsil on hind 136 eek. Pärast Q2-raporti 130 eek.

  • Mina jälle kuulsin kuidas see ülemine äär (mis minu meelest on ridikjulõs, aga mis sest) kujunes. Et investeerimispangad "vajutati" linna poolt lihtsalt ära. Kui raha üldse pole, siis saabki kahte moodi mängu mängida - kas annad kõik ära ja odavalt, et pappi saada või vastupidi, pipardad ja võtad maksimumi. Isegi kui see on totter hind.

    Mis ma veel kuulsin - ükSS teine investeerimispank Eestis olla teinud hinnalt parema pakkumise, ometigi valiti teised korraldajad. Kogemustes ei saa asi olla, sest too investeerimispank on Eestis selle valdkonna tegija nr. 1. Huvitav huvitav, kes kuidas ja keda määris?
  • stefan,
    minu vastavad numbrid oleks 148.64, 153 ja 150 :-)
  • Hehee optimistid või loodavad saada 135 eeguga IPO..Vähemalt niipalju kui mina kuulnud olen ostab terve ÄP toimetus maximumhinnaga(puhas spekulatsioon).Fakt on see,et aktsiaid on vähe ja tahtjaid palju.Isegi minu tutvusringkonnast,kes kunagi pole aktsiaid näinud,tahavad IPOL osaleda.
    Ja võib tõesti juhtuda olukord,kus maximumhinnaga saabki ainult 20 k ulatuses.
  • Hehee, ka juhul kui tasakaaluhind jääb maksimumhinna kanti, ei välista see ometi kahe järgmise numbri jäämist stefani pakutu lähedale :)
  • kas stefan tahab öelda, et aktsia hind börsi esimesel kauplemispäeval langeb?
  • Märkimise mõte on ju vist selles, et esimeste päevade tõusuga teenida (mitte aga IPO-l osalemine iseeneses)? Kui aga märkimishind on kõrge, siis kas tõusu ikka järgneb?
    Ehk siis, mis mõte on osta 160-ga, kui esimeste päevade tõusu tõenäosus on väike?
    Targem siis ju veidi oodata ja odavamalt osta
  • Jantsa, stefan tahab seda öelda jah, kuid eks ta ilmselt ennustab kohvipaksu pealt.

    Jkerr, märkimise mõte on ikkagi see, et aktsiaid omandada, esimeste päevade tõus oleks spekulatsioon ja seda on väga raske ennustada.
  • Aktsiaid saab 1.juunist omandada ka börsilt;)
  • Üldiselt on stefan enamustes oma väljaütlemistes üsna pessimistlik,ehk leedu telku väljaarvata.
  • Ma oleks nõus 500 EEK panustama selle peale, et kõik Stefani poolt pakutud numbrid on liiga väiksed... Stefan, kas betime?
  • To kristjan.lepik

    "Kui on kindel soov aktsiad kontole saada, siis tuleks märkida ülemise äärega ehk ilma hinnata." - Mida tähendab ilma hinnata? Kas pakkumise lahter tuleb jätta tühjaks?

    Ise olen siiamaani aru saanud, et märkides ära maskimumhinna saab aktsia igaljuhul kätte, kuid samas soetsuhinnaks kujuneb turuhind (st millega lõpuks müüakse).
  • Kes on nii loll, et on nõus midagi ostma iga hinna eest!
  • "ilma hinnata" oli mõeldud ülekantud tähenduses - kui märgid kõrgeima hinnaga, siis tegelikult oled nõus iga hinnaga pakkumises osalema. Ülempiir on 160.38 ja üle selle ei saa hind kuidagi minna.
  • 160.38 on põhjendamatult kõrge hind fundementaalselt, 90-100 võiks osta ...
  • tegemist ei ole mitte pakkumise vastuvõtmisega vaid pakkumise esitamisega
    seega isegi max hinda pakkudes võid ilma jääda kuna otsustatakse üldse mitte müüa
  • Yanek, ma ei näe praktikas mingit võimalust su spekulatsiooni teostumiseks.
  • Isiklikult leian,et TV on põnev spekulatsioon. Esmalt seetõttu, et hinnavahemik on suur ja kõik nuputavad, arutlevad hinna põhjendatuse üle. Milline meediamull ütleks!
    Teisalt spekulatsioonid saavad tuge sellest potentsiaalsest rahamassist, mis hansast välja voolas ning siinkohal võiks pakkuda, et hind läheb raketina üles!
    Kolmandast küljest võtab hoogu maha eesti turu ettevaatlikuks muutumine ning Merko tulemuste langus, mis paneb mõtlema kas asjad ja majandus on ikka nii roosiline, kui aktsiahinnad seda eeldavad!
    :)
  • miks kristjan
    kui nii era kui inst inv pakuvad madalama hinna poole
    äkki omanikud mõtelvad ringi?
  • See 160,38 ongi iga hinna eest ostmine kui näiteks kolme nädale pärast 20% alla tuleb.
    Mõned rumalused jäävad kauaks meelde.

    Rumalus selle pärast, et teenida õnnestuks tõenäoliselt pikas perspektiivis aga elu on liiga lühike, et jõuaks seda ära oodata.

    Teiseks tundub mulle, et siin on enamus neid kes oma plekki nädalas korra ühest pangest teise kolistavad.

    Kolmandaks on tõsiasi, et profid teenivad ja taksojuhid (vaata siia, teevad nii, käega üle suu vzzzzt ) pühivad suu puhtaks.

    See "uus ettevõte börsil" on liialt atraktiivne ja läikiv, et olla easy money. : Paljud saavad haiget.

    Aga elu on selline võidab mõistus ja ahnus saab tappa.

    Ilmselt olen sama loll ja üritan kah selle rongi peale hüpata.
  • Minu talupojamõistus ütleb, et aktsia hind saab alguses kukkuda ainult selle jagu, kui palju leidub spekulante, kellel vaja kiiresti IPO-järgselt väljuda. Ometigi on praeguste ostjate üldisem tendents pikemaajalisele tõusule panustada. Mis tähendab seda, et aktsia jääb samale tasemele ja saab kerget toetust uute aktsionäride näol. Leian, et kuni oluliste sündmusteni on aktsia hind neutraalne või kerges ülestrendis.
  • karumõmm: ei julhe, aga eks on paar päeva pärast põnev vaadata kuidas ennustustega läks...

    ruuki: ja tark oleks eurodes arvata, panen siis 137,69 eek (8,8 eur)

    jantsa: Keegi pole plaanis kaotusega müüa esimesel päeval, mõned võib-olla tahavad pigem juurde osta. Ikkagi arvan et müüjad korraldavad asjad nii, et midagi ära ei raisata, ja et ostjatele ei jää mõni "free lunch"

    kristjan.lepik: sinu näites oli ju 145 eek ja 150 eek, kes teab kas seal oli mõni Freudi kavatsuse sees.

    kkk: :-)) võibolla tõesti - vabandan pessimismuse pärast. Paranen. Telekomas pole ka nii lihtne "üles kirjutada" enam.
  • Loen prospekti viimast korda läbi täna õhtul, siis otsustan kas teen pakkumise Galliennele, või puurin endale veekaevu.
  • Karum6mm,
    pakun 500eek bet, et aktsia sulgemishind on esimese kauplemispäeva lõpus kõrgemal kui 142.7 krooni.
    Kas huvitab?;)
  • stefanani kommentaar 25/05/05 12:57:
    "Minu prognoos: Pakkumisehinnaks saab 138 eek. Esimesel päeval börsil on hind 136 eek. Pärast Q2-raporti 130 eek."

    Ma pakun et:
    a) kui täna võidab Liverpool, siis pakkumishinnaks 160.38, esimesel päeval börsihind 210 ja peale Q2 raporti 250
    b) kui täna võidab Milan, siis pakkumishinnaks 140, esimesel päeval börsihind 140 ja peale Q2 raporti 140

    Miks nii - lihtsalt tundub ilgelt loogiline :)))
  • stefan,
    kui minu number läbi jagada, saab 9.5 :)
  • otsustasin loobuda, kuigi midagi jääb kripeldama, aga kui ikkagi... . Telekomi aktsiaga läks ju pagana hästi... .
  • Jessss!!!!! 'Pool võitis! Pennaltega! Ja enne tulo 0:3 rongi alt välja!!!

    Seega - TV aktsia hakkab rallima!!!!
  • ma arvan, et tõenäoliselt TV pigem börsile tulles kosub hinnas natuke kui langeb. ehk jagan tehvloni seisukohta, et paljud ei hakka ju ometi peale IPO-t koheselt kahjumiga väljuma. ise pean aga hinda ülehinnatuks ja pakkumisel ei osale. ma ei viitsi nende trendidega kaasa joosta, et nüüd on kõik "odav" ja ostame. aasta pärast peaks seda kraami tunduvalt odavamalt saama
  • (kopeerin mis ma kirjutasin ÄP-Onlines)

    2003 saatis United Utiliilies Tallinna Vesi-le arved konsultatsiooniteenuste eest keskmiselt 208 000 EEK tööpäevas (!!!). 2004 aastal 85 000 EEK tööpäevas. Selles on edaspidi risk kusjuures: "Töötundide arvu, hüvitiste määrad...määrab ainuisikuliselt United Utilities.." (lk 119)

    Konsultatsioonikulud on ilmselt suuresti "kapitaliseeritud", ehk pole olnud näidatud kasumiaruannetes. (lk 152)

    Ka edaspidi jääb United Utilities otsustada juhatuse kohta (Tallinna Linn peab nendega hääletama aktsionäride lepingu kohaselt) (lk 127)

    Dividendikraan on olnud lahti, konsultatsioonikraan on olnud lahti ja IPO-kraan on lahti. United Utilities osakab raha teenida.
  • Kipun nüüd ka arvama, et TLN VESi aktsia võib jääda tiksuma IPO tasemel või hoopiski langeda, kuna turul on palju spekulatiivset raha. Lootetakse nn "Telekomi aktsialiikumise" kordust, s.t. peale IPOt hind üles ja siis müük korraliku kasumiga. Kuid kui hind ei tõuse, siis närvilisemad sulgevad positsiooni.
  • Et süda rahulik oleks, panin ka alumise äärega ostusoovi sisse.
    Minu loogika on järgmine: lõpuks selgub, et väikeaktsionärid saavad oma aktsiad soovitud hinnaga teatud ulatuses ikka kätte. Mäletate, telkut said kõik kuni miljoni ulatuses, kuigi algul räägiti mingitest piirangutest.
  • MSM, kõikide jaoks (eraisikud ja institutsioonid) kujuneb üks hind.
  • Oeeeh... Anette, seda on ju PIISAVALT pasundatud, et TELEKOMI sellest EI TULE!
  • MSM, pakkumisel on ühine lõpphind, kes märkis maksimaalse hinnaga, saab odavama lõpphinna puhul oma aktsiad odavamalt, aga kes märkis lõpphinnast odavama hinnaga nende pakkumisi ei vaadatagi ehk nad ei saa midagi

  • Kristjan, siis tegin hea teo - aitasin keskmist hinda alla suruda. :-)
  • Või ei saa üldse sellise hinnaga - vägagi tõenäoline :)
  • MSM,
    kui pakkumisi on rohkem kui aktsiaid, siis järjekord Sinuni tõenäoliselt ei jõuagi. Keskmise arvutamiseni, kus arvestatakse ka miinimumpakkumisi, läheb asi ainult "alalaekumise" korral :)
    Ikka kange soov peab olema börsile tulla, kui selline keberneeriv skeem on välja mõeldud. Lihtsam ja asjalikum oleks olnud öelda lihtsalt "Mina Tahan 1 aktsia eest ......" :)))
  • ruuki:
    Hea point. Äkki selline hind ongi olemas: 125 eek. Kõik üleval on boonuseks.

  • ka alalaekumise puhul ei pruugi järjekord alumise piiri peal märkinuteni jõuda

    1) Müüjal on õigus otsustada palju ja mis hinnaga müüb
    2) kui Eesti pakkumises on alalaekumine, siis võidakse ülejäänud aktsiad Institutsionaalsesse pakkumisse üle kanda

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon