Bank of Georgia - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Bank of Georgia

Log in or create an account to leave a comment

  • Julgetel on nüüd võimalus Londonist osta Gruusia suurimat jaepanka, kes täna teatas ka olulisest laienemisest kindlustusturul. Majandustulemused on firmal väga head ja nii käive kui kasum on kiiresti kasvamas.

    Bank of Georgia Announces Acquisition Of Aldagi By

    Its Wholly-Owned Insurance Subsidiary BCI

    JSC Bank of Georgia (LSE:BGEO) (GSE:GEB), a leading universal bank in Georgia,
    announced today that BCI, its wholly-owned insurance subsidiary, has acquired a
    100% equity interest in Aldagi, a leading insurance company in Georgia. The
    consideration was GEL13.2 million (US$7.6 million1), of which GEL2.2 million
    (US$1.3 million1) is payable after 12 months, subject to holdback provisions.

    Aldagi is the leading insurance company in Georgia by Gross Premiums Written
    ("GPW"), with a 23% market share as at September 30 2006, according to
    information published by State Insurance Supervision Service of Georgia. As a
    result of this transaction, BCI's pro forma market share in Georgia exceeds 40%.
    The overall size of the Georgian insurance (life and non-life) market measured
    by GPW, is estimated at approximately GEL68.5 million (US$39.5 million1) based
    on the annualized aggregate GPW of GEL51.4 million (US$29.6 million1) for the
    nine months ended 30 September 2006. Both BCI and Aldagi, which is expected to
    be merged into BCI by June 2007, are licensed to carry out life and non-life
    insurance activities.

    Lado Gurgenidze, Chairman of the Supervisory Board of Bank of Georgia,
    commented, "I am delighted that the BCI team under Irakli Gilauri's leadership,
    has completed the acquisition of Aldagi, thereby creating the market leader in
    the Georgian insurance market. Given the current penetration rate estimated at
    approximately 0.5%2 of GDP, the insurance sector in Georgia is poised for rapid
    growth over the next few years. The acquisition price of Aldagi of GEL13.2
    million (US$7.6 million1) results in P/GPW ratio of 0.94, and is significantly
    lower than the asking multiples for similar companies in Ukraine and elsewhere
    in the CIS. Based on our track record of the timely and successful integration
    of our previous acquisitions, in both banking and insurance sectors, I have full
    confidence in our team's ability to realize material financial and operational
    synergies in the forthcoming integration of Aldagi".
  • LHV, kuidas ma BGEO aktsiaid läbi teie osta saan? Trader BGEO-d ei taha kuvada.
    Sama küsimus käib kasahhi Halyk Banki kohta. Kas Halyki aktsiad on üldse Londonis noteeritud või on tegu mingite muude finantsinstrumentidega?
  • Umbes 2 nädalat tagasi helistasin ühele LHV tüübile ja küsisin Bank of Georgia kohta, aga nad ei siis veel ei vahendanud. Kui huvi üles näidatakse, siis pidid vahendama hakkama. Peaks ütlema et huvi on olemas
  • Halyk Bank ja Bank of Georgia on Londonis kaubeldud IOB segmendis ning paraku antud osale LHV juurdepääsu ei võimalda.
  • Osta hansa kaudu. tänane uudis ka

    Bank of Georgia (LSE: BGEO) (GSE: GEB), a leading universal bank in Georgia,
    today announced that it has received the 'Bank of the Year 2006' award for
    Georgia by The Banker, the publication of Financial Times Business Ltd, a member
    of the Financial Times group of companies. The award, introduced in 2000, is
    given to leading commercial and investment banks world-wide in recognition of
    their achievements.

    Lado Gurgenidze, Chairman of the Supervisory Board, commented: "I am very proud
    of what our talented team has been able to achieve in the last two years. Bank
    of Georgia has been at the forefront of the banking sector developments in
    Georgia and I am delighted that The Banker's prestigious Bank of the Year award
    for Georgia serves as recognition of the Bank's accomplishments in 2006. This
    award complements the other prestigious award we received for the second
    consecutive year - The Best Bank in Georgia 2006 Award for Excellence by
    Euromoney."

    About Bank of Georgia

    Bank of Georgia, a leading universal Georgian bank, is the largest bank by total
    assets, gross loans and total equity in the country. The bank has 98 branches
    and over 380,000 retail clients. The bank offers a full range of retail banking
    and corporate and investment banking services to its customers across Georgia.
    The bank also provides a wide range of corporate and retail insurance products
    through its wholly-owned subsidiary, BCI, as well as asset & wealth management
    services.
  • Millal LHV võimaldab juurdepääsu Bank of Georgia'le?
  • Küsime siis uuesti. Kas üldse ja millal võimaldab LHV juurdepääsu Bank of Georgiale ning Halyk Bankile?
  • SEB igatahes ei võimalda ja ei hakka niipea võimaldama :-(( Kontrollitud. Ainus lootus on LHV.
  • Kuna klientide huvi suur riskantsemate turgude vastu, siis oleme uurimas võimalusi antud Londoni nimekirjas kauplemiseks, lähema kuu kahe jooksul seda siiski ei juhtu.
  • Halyk ja Bank of Georgia kauplevad vist mõlemad trailing P/E suhtega üle 20?
  • hansa kaudu min. kogus 1000 summas umbes 250 000.- eeki
  • saab vist vähem ka kui maakleritele helistada, hanza netis jah 1000 tk
  • ostsingi paar nädalat tagasi 26 usd tükk. Õnneks jõudsin eesti aktsiad peaaegu kõik maha müüa. Ei tea, kui tuleb globaalne langus, siis vist ei aita ka erinevate (arenevate) turgude vahel tõmblemine
  • kruvib juba 40 juurde, uus Hansapank on sündinud :)
  • Mul hakkasid silmad särama :) Huvitav oleks teada, mida teised asjast arvavad, kas peaks ka peale hyppama?
  • Tutvudes asjaga veidi kohapeal, selgus, et paralleel Bank of Georgia - kohalik Hansapank, on enam kui täpne võrdlus, seda ennekõike ettevõtte arengustrateegia ja selle elluviimise osas. Kuid seal on ka kohalik "Hoiupank," mis paraku minu teada välisbörsidel listitud ei ole ning hetkel pakub pea sama head kasvuvõimalust. Ülejäänud on juba pudinad.

    Ainus siiani lahendamata probleem minu jaoks on see, kuidas mööda pääseda nõudest "hansa kaudu min. kogus 1000 summas umbes 250 000.- eeki" ning väikeste summadega juurde saada teistele seal listitud ettevõtetele. Kui keegi oskab mind aidata ses osas, oleksin väga tänulik.

    Ei oma volitusi anda investeerimissoovitusi, kuid in long term tasuks IMHO "peale hüpata" küll. Ühtlasi tasuks meeles pidada, millisele ajaperioodile nende arengutase vastab ning seda, et seal on kohalik panga- ja börsikrahh veel olemata.
  • 1000 aktsiat ei ole summas 250000 eeku vaid 450000 eeku ja see on tõesti suur probleem. Aitaks ehk see kui mitmed investorid paluksid Hansa maakleritel minimaalne aktsiakogus 100 või siis vähemalt 200 aktsia peale langetada. Ja muidugi oleks fondiemissioon tervitatav.
  • Kas LHV ei võimalda, ega hakka ka võimaldama antud piirkonna aktsiaid osta/müüa?
  • enne ostuotsuse langetamist tasub kindlasti firmaga lähemalt tutvuda lehelt http://www.bog.ge/
    Eriti muljetavaldav on panga netointressimarginaal (üle 11%) ning turuosad erinevates segmentides. Kasumit teenitakse hetkel sama palju kui Hansapank 10 aastat tagasi. Potentsiaali peaks palju olema.Lisaks laieneb pank ka Ukraina turule.
  • LHV- s kaalume IOB sektoris aktsiate kauplemise võimaldamist.
  • Kõige selle ilusa peale tuleb tahestahtmata rida küsimusi, alustades eelkõige sellega, et kui palju seda head juba aktsia hinnas sees on? Head ettevõtted ei ole tingimata head investeeringud kui hinnas see "hea" juba sees pole.

    Mis BoG P/E ning P/B suhe on ja kuidas olid yoy baasil Q1 tulemused kui juba avaldatud? Investorid ehk jälgivad ja oskavad kommenteerida.
  • Vabandust "Head ettevõtted ei ole tingimata head investeeringud kui hinnas see "hea" juba sees ON."
  • Velikij,

    kuna mul kah see bank IPO-st peale radaril aga ei ole Hansa limiitsummaga, ühekordse tehinguna, siseneda julgenud, siis pinnisin täna ikka hulk aega Hansa maaklerit (vaesekene, olen aga peale seda argumeteeritud jutuajamist endiselt vägagi veendunud, et asju võimalik õige tegutsemise korral selle limiidi suhtes muuta).

    Selgitas mulle lahti võimaluse (kui leiaks kokku 1000 aktsiale ostjad, näit : ostja 1 tahab 100 aktsiat, ostja 2 tahab 200 aktsiat, jne ), mismoodi teha nii, et õiged kogused saaksid makstud õigete inimeste poolt ja jõuaksid ka nende väärtpaberikontole.

    Kuna huvi kõnesoleva investeerimisobjekti suhtes on ilmne, võiks siseneda soovijad siin endast märku anda. Kui huvi piisav, et orgunni ära tasub, võin edasise asjaajamise enda peale võtta.
  • Ah jaa, Hansas väärtpaberikonto ja Hansaneti või tel. pangas tehingute tegemise õigus eelduseks!
  • No ok, selle väärtpaberikonto võib ju avada ja hanza.netti peaks ju ID-kaardiga saama.
    LHV võiks teha midagi ka eesti ühiskonna heaks tasuta ja panna need soovid oma nimel kokku. Ilmselt oleks LHV läbirääkimispositsioon Hatza panga pigistamisel tugevam, kui meil, väikeinvestoritel, üksinda.
  • No siinkohal ilmselt saaks kül kiiretegutsemise korral LHV nissi täita ...
    Ise huvitatud, portfell kahjuks SEB-s ja näpuotsaga ka LHV-s.
  • kas keegi teadjam kellel on hansas konto valgustaks mind sellega kaasnevatest kuludest.tehingutasud ja hooldustasu.juhul kui peaks georgia panka ostma.ning kas ma neid hiljem lhvsse saan yle kanda?
  • Ma ostsin kuu tagasi Pareksi Kaspia Fondi. Seal oli alguses ka juttu, et nafta- ja gaasimaardlad annavad tagatise aga suurem osa rahast oligi pankadesse pandud. See Bank Georgia oli siis kõige suurema osaga. Eks näib kas hakkab nüüd kasvama.
  • Kuna tehing läheb vastavalt kauplemisturule UK aktsiate alla peaks teenustasu olema 0.3% tehingu maksumusest, min 295 krooni.

    Hooldustasu 0.01%, min 25 EEK kuus.

    Ülekandmine minu mäetamist mööda 300 kr. Aga ennem pole minu meelest vist pointi üle kanda, kui LHV peaks IOB sektoriga ise kauplema hakkama.
  • Sisenesin bog-isse detsembris. Läbi SEB sain IPOst natuke, kuid avasin ka BOG maaklerfirmas, mis on aadressil www.bog.ge/ir konto, kust sain laride eest osta Gruusia börsil (mis pole muidugi eriti börs) kaubeldavat aktsiat ( mis on siiani diskontoga gdr-i suhtes). Olen vaadanud, et maaklerfirma võtab konto hoidmise eest ca 50 $ kuus. Vormistasin asja maili ja faksi teel, kõik sujub siiani.

    Iseloomulik gruusia panganduse hetkeseisule on näiteks, et laenu saab (valitud saavad) kuni aastaks intressiga alates 16% ja dollari või euro aastase depo intressiks makstakse ca 11%. Samas on atm võrk väga korralik ja internetipank talutav (koodilehe süsteem). No ja et kinnisvaraprojektide tasuvus on sellises finantstaustas ca 3-4 aastat.
  • Oleneb muidugi, mida "väga korralikuks" pidada.
  • Georgia Bancshares Inc.

    Georgia Bancshares, Inc. operates as the holding company of The Bank of Georgia.

    http://finance.yahoo.com/q/pr?s=GABA.OB

    Kas keegi teab selle Georgia Bancshares Inc. kohta midagi enamat kommenteerida?
  • Ants, see on Georgia osariigi (USA) väikekontor, seal nimelt on olemas kohalik BAO millel pole Gruusiaga midagi ühist.
  • Tänud, opex, mõistsin nüüd jah!
    Teemakohane link siis hoopis http://www.bog.ge/ - Bank of Georgia

    Meie hea sõbra Georgia (end.Gruusia) pangandusmaastikuga tutvumiseks võib sirvida ka
    National Bank of Georgia
  • Muide, Ouna Ants, miks Georgia, mitte Gruusia? Ja miks "endine Gruusia"?
  • velikij
    Gruusia on grusiinidele sama hea kui eestlastele tsuhnaa öelda.
    uhkuse värk ,noh.
  • kas me peaks seda rahvast nüüd georgialasteks kutsuma? sama olukord mis horvaatia/croatia.........
  • no grusiinide hingeeluga väga kursis ei ole kuid erninevalt tsuhnaast vaevalt et gruusia halvustava tähendusega on ning kindlasti mitte eesti keeles. pigem näitab georgia kasutus grusiinide otrientatsiooni läände (sh. läänepoolne hääldus)
    keeleteadlaste sõnul eesti keeles õige kasutada mõlemat varianti.
  • opex
    sa v6id jonnida ,aga soovitan soojalt ,mitte georgialastega äri ajades.
  • ma ei jonni tahaks lihtsalt teada, olen seal kunagi koguni käinud (suusatamas) siis ei teadnud seda, tundub huvitav
  • Pole pangateema aga lisan, et eestlaste grusiinide ge-orgialasteks nimetamise püüd on kunstlik. Tõmban kerge paralleeli ja kõrvutan neegrit mustanahalisega.
    Oktoobri lõpus olin sõpradega 8 päeva Gruusias. Ei vahi sind sääl keegi kõõrdi, kui räägid Gruusiast ja grusiinidest. EI kuulnud ma ühegi pärismaalase suust palvet/käski/tungivat soovitust neid teisiti nimetada. Grusiinide georgialasteks nimetamine, tundukse, pigem meie suures sõprusepüüus kinni.
  • Maidre,
    Minu kohta pole keegi konkreetselt tšuhnaa öelnud (fašist ja kuraat küll, aga see on venemaa venelase jaoks lihtsalt eestlase sünonüüm). OK, see pole oluline.

    Mind aga huvitab hirmsasti, kuskohast sa võtad sellise paralleeli (grusiin/tsuhnaa)? Kui sa räägid grusiiniga vene keeles (enamiku jaoks selgelt eelistatav inglise keelega võrreldes), mis sõna sa siis kasutad?
    See, mida sa eestlaste seltskonnas omavahel ütled, mitte kedagi kohalikest suurt ei koti. Grusiine eesti keeleteadlaste arvamus, ausalt öelda, ka mitte.
  • kusjuures alles ma kuulsin oma sõbra käest kes töötab väga rah.vah. firmas, et väidetavalt ei tohi ungarlasele "madjar" öelda.
    pidavat samuti suht. solvav olema. Vaatasin eng-ung sõnaraamatust ja seal tõlgitakse sõna "hungarian" sõnaks "magyar" mis vist hääldubki "madjar". Mine võta siis kinni kuidas käituda.......

    tagasi aktsia ostu võimaluste juurde tulles, LHV Foorumlaste Investeeringud AS on endiselt asutamata?
  • Olles elus üsna palju Ungari ja ungarlastega kokku puutunud, pean vajalikuks märkida, et madjar on tegelikult eestistatud kõla ungarlaste endi nimest (mida on kaine peaga väga keeruline välja hääldada, aga sarnaneb oluliselt madjarile).

    Point selles, et pigem kõlab ungarlase kohta madjar nii nagu eestlase kohta jeestlane öelda. Mis on ka väga sarnane, aga mitte eriti meeldiv.

    Aga kommi lõpetuseks Kartaago hävitamise asemel:
    LHV Foorumlaste Investeeringud AS on endiselt asutamata?
  • LHV Foorumlaste Investeeringud AS omal moel asutatud:)

    Tegin meiliaadressi georgia.pank@mail.ee.Andke märku kui suure summa eest oma väätpaberikontole aktsiaid tahaksite ja kontakt. Saadan omapoolses sõnastuses maakleri infi, kuidas Hansa sellist tehingut toimumas näeks. Kui min 1000 aktsias osas huvilisi olemas (hind täna 39 kandis), teeme ära.

    Mõistlik vist mitte oodata igavikku, kes 23. 05 oma otsusest teada pole andnud on ühisrongist maas.

    Gomes - väärtpaberi konto avamine Hansas minu teada vaid 30 krooni ?
  • escape,
    ole hea, pane siia veel otselink, kust saaks ülevaate aktsia hinnagraafiku jm. kohta (oli see pank vist London Stock Exchange alternatiivnimekirjas).

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon