Indeksaktsia - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Indeksaktsia

Log in or create an account to leave a comment

  • Tere,
    olen väga roheline, ehk siis algaja ning viimased kuud olen palju siin foorumis aega veetnud, sest korra sai siia satutud ja nüüd enam ilma ei saa, sest see teema tundub liiga huvitav minu jaoks. See selleks, investeerida soov on suur, kuid arvan, et pole veel piisavalt küps, teadmaks, millistesse aktsiatesse investeerida. Tundub, et üks hea võimalus, oleks investeerida Indeksaksiatesse, mis sellist täpisteadust nagu tavaline aktsia võib-olla ei vaja (vähemalt nii olen aru saanud, mis ei t2henda muidugi, et indeksaktsia teema lihtne on). Küsimus siis Teile, kui kogenenud inimestele, et mida arvate üldiselt indeksaktsiatest ja milliseid indeksaktsiad soovitate. Soov investeerida oleks 4-kohaline summa.

    Lugupidamisega ja parimat soovides..
  • Vabandust, soovisin lisada veel peale indeksaktsiatele ka börsil kaubeldavad indkesfondid..

    Ette tänades..
  • hamburger
    Indeksaktsiaid on seinast seina.Kõik sõltub sellest kui kaua oleks sinu invest. horisont (kui kaua Sa seda raha ei vajaks),missugune maj. valdkond sind rohkem huvitaks,millest sa saaksid rohkem aru ja millesse oleks sul rohkem usku,missugune regioon sind huvitaks jne.Samuti missugune on sinu riskitaluvus (kui suures ulatuses % -des oled valmis kannatama sinu investeeringu turuväärtuse langust ning pead arvestama ka sellega,et halvimal juhul võid kaotada kogu raha).Kui Sa siin foorumites ringi vaatad hoolega,siis leiad nii mõndagi kasulikku/õpetlikku,mida endale kõrvataha panna.
    Indeksaktsia kohta arvan mina (ise olen suht roheline veel),et see on väiksema riskiga kui üksikaktsiasse investeerimine ning arvan,et investeering peaks olema pikaajalisem.
    Proovi kõigepealt virtuaalis ja siis Sa veendud juba kuidas see tegelikus elus juhtuda võiks.Soovitan alustada reaalse rahaga väiksemast summast,ise alustasin kah 4-kohalisest summast (~25000 EEK).
    Edu otsuste tegemisel!
  • Lisaks veel,soovitan lugeda erinevat invest. alast kirjandust,näit. Seppo Saario "100 igihaljast börsivihjet" - väga asjalik ja arusaadavalt "serveeritud" ka algaja jaoks.Igatahes mind on see raamat küll aidanud.Samuti on erinevaid invest. alaseid ajakirju: Investeeri (uus LHV väljaanne,klientidele tasuta,muide),Profit,Tulu (kõik mis meelde tuli korraga). :)
  • Kõigist eelpoolmainituist soovitan oma isikliku maitse põhjal alustada just Saario raamatust. Kui eesmärk pole päevakauplemine, vaid pikaajaline investeerimine, siis on seal ära toodud vihjed tõeliselt igihaljad.
  • Velikij

    Suured Tänud..
    Päevakauplemine pakub ka suurt huvi, aga ei leia kahjuks eriti informatsiooni selle kohta..
  • hamburger- päevakauplemine on kõikidest börsil tegutsemise viisidest kõige raskem. Kehtib ka selline ütlus, et päevakauplemise ja kasiino vahe on see, et päevakaupleja peab endale ise jooke serveerima.
    Edu!
  • hamburger, kui sul ei tule isegi pähe visata aadressil target="_blank">google.com sisse day trading ja tiba klikkida, siis ei ole vast mõtet hakata asjaga jändama. Muidu alustada võid target="_blank">siit. Kui ikka huvi on.
  • kurat
    olen proovinud nii investeerimisega kui ka kauplemisega aga ikka ei midagi erilist
    aga mida olen saanud nende aastate jooksul on väärt teadmised maailmast ja majandusest ja ettevõtetest
    ja täna sain veelkord uue teadmise osaliseks - et ka 25 000 on neljakohaline summa
  • Aitäh yanek,et parandasid mind,25000 ei ole ikkagi neljakohaline summa! :)
  • Kahekohaline summa on, null pole ju number.
  • Huvitav kuidas selline asi on võimalik - olen jälginud sümbolit BHH - Merrill Lynch B2B Internet HOLDRS.
    Viis aastat on ta püsinud 2-3 dollari vahel ja nüüd kukkus järsku 4 korda - viimati oli 0,47.
    Kuidas saab selline asi juhtuda indeksaktsiaga? (Õnneks pole ostnud)
  • http://finance.yahoo.com/q/hp?s=BHH

    Dividendi maksti 1.92 7. detsembril...
  • ühinen hamburgeri püstitatud küsimusega. Ka siinpool pakus indeksaktsiad huvi. Mis seis praegu indeksaktsiate turul valitseb? Plaanis LHV kaudu siseneda.
  • Cullen Roche pakub oma blogis natuke mõtlemisainet indeksfondide kui passiivse investeeringu kohta. Lisatud on ka John Bogle (Vanguardi asutaja) slaidid olukorrast sellel turul. Link: http://www.pragcap.com/index-funds-really-are-the-future-of-investing.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon