LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

hoiuse intressimäärad

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

• Tere,

Kui hoiustada raha EEK-ides, pakub pank intressiks 5,05% aga kui hoiustada EUR-ides, siis ainult 0,8%.

Oskab keegi kommenteerida, et millest selline intressivahe?

Tänud,
  • Võtad riski saad preemiat.Ei võta riski,siis keegi ei maksa ka preemiat!.
  • okei. aga millega ma riskin kui kroonina hoiustan? krooni kurss on ju aegade algusest euro suhtes enamvähem sama olnud.

--
    talupojaloogika
  • devalveerimisrisk ning mitte enamvähem sama, vaid täpselt sama
  • Täpselt sama ikka ei ole.
    Mingi hetk lõigati kursi lõpust üks tüvenumber maha,
    mille tulemusena toimus varjatud devalveerimine :)))
    (Ehk EUR-i kurss langes)
  • Mõtlesin osa vabast rahast panna kolmeks aastaks 2% hoiusesse. Aktsiatesse investeerimine on minu jaoks võõras ja eelistaks neist vist hetkel eemale hoida. Otsin pigem kindlat turvasadamat, kus raha inflatsiooniga enamvähem sama sammu suudaks käia.

Mis vastuargumendid Teil mulle oleks või kiidaksite valiku heaks?
  • teretore
    Mõtlesin osa vabast rahast panna kolmeks aastaks 2% hoiusesse. Aktsiatesse investeerimine on minu jaoks võõras ja eelistaks neist vist hetkel eemale hoida. Otsin pigem kindlat turvasadamat, kus raha inflatsiooniga enamvähem sama sammu suudaks käia.

Kui mõni pank pakub üle 2%, siis võtaks selle teise panga. :) Klassikalised hoiused on riiklikult tagatud, seega võta see, mis enim sulle intressi maksab.

Oled ehk maksumuudatustega ka kursis? Võimalik, et tasub hoius teha selline, et intress makstakse veel selle aasta sees sulle kätte. ;)
  • teretore
    Mõtlesin osa vabast rahast panna kolmeks aastaks 2% hoiusesse. Aktsiatesse investeerimine on minu jaoks võõras ja eelistaks neist vist hetkel eemale hoida. Otsin pigem kindlat turvasadamat, kus raha inflatsiooniga enamvähem sama sammu suudaks käia.

Ja mis pangad pakuvad kolme aastase hoiuse eest 2%?
  • @velvo, Inbank näiteks, s.h. pakuvad kuni aasta lõpuni ka intressi summa kohe alguses kätte saada. (Just maksusüsteemi muutuse tõttu)

Teemade nimekirja