Börsipäev 29. mai
Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse
-
Jaapanis on täna avaldatud hulgaliselt makroandmeid, mis on viinud investorid küllaltki segadusse ning aktsiaturg kauplemas külgsuunas.
Japan April construction orders down 25.9% on yr
Japan April housing starts down 32.4% vs yr ago
Japan April auto export down 64.7% vs yr ago
Japan April auto output down 47.2% vs yr ago
Töötuse määr tõusis 5% -ni aprillis vs 4.8% märtsis (3.46 miljonit töötut)
Positiivse üllatuse valmistas tööstustoodangu hüppeline kasv jube teist kuud järjest, tõustes 5.2% oodatud 3.3% asemel. -
India January-March GDP grows 5.8% from year-ago (konsensus 5.0%)
-
Nafta hind on jõudnud juba üle $65 barrelist. Hind on kahekordistunud vaid kolme ja poole kuuga.
-
Lühikeseks naftas?
-
Saksamaa makrost kerge tagasilöök, kus jaemüük kukkus 0.8% aprillis ning positiivse üllatusena näitas U.K. kinnisvaraturg kerget taastumist, majade hinnad tõusid 1.2% mais.
-
Täna ka Ameerikast oodata huvitavat makrot:
- Kell 15:30 avaldatakse Q109 „preliminary“ SKP. Raporti mõju aktsiaturgudele võiks hinnata keskmiseks. Q408 langes USA majandus 6.1%, kuid konsensus prognoosib käesoleva aasta esimese kvartali majanduslanguseks 5.5%.
- Kell 15:30 avaldatakse ka Q109 „GDP deflator“ ehk teisisõnu SKP deflaatorit kajastav raport. Mõju aktsiaturgudele võiks hinnata kõrgeks. Ökonomistid prognoosivad, et deflaator jääb Q408 tasemele ehk 2.9%-le.
- Kell 16:45 avaldab Institute of Supply Management Chicago PMI indeksi. Q408 oli indeks 40.1 punkti tasemel ning konsensuse hinnangul tõuseb indeks Q109 42.0 punktile.
-
Kui FED hakkab intressikurvi jõulisemalt reguleerima siis pole vist eriti kasulik naftas lühike olla,mõned nädalad on muidugi veel aega.
-
Hästi, mida teeb nafta siis kui FED intresse peaks tõstma? Ole hea valgusta selle tausta...
-
Deutsche Bank on DELLi hinnasihti eilsete tulemuste järel tõstmas $12 pealt $15 peale. Oodatakse Windows 7 sügisest väljatulekut ja sellega loodetavasti kaasnevat ettevõtete-poolsete seadmete uuendamistsüklit.
DB: "While Dell's results this quarter did little to inspire confidence, we recommend Dell as a cheap way to play a recovering PC cycle in 2010. /-/ With share of DELL trading at 3x CY10E EV/EBITDA and 5x CY10E EPS x-cash, we believe there is limited downside to Dell's shares while upside related to a macro recovery and/or improving corporate PC refreshes is significant. As a result, we believe the risk-return tradeoff is favorable for DELL, despite near-term weakness in PC demand."
-
Citigroup lisab täna Fairchild Semiconductor'i (FCS) Top Picks nimekirja hinnasihiga $13. Üsna tugeva sõnastusega analüüs, millele lisab conviction'it tänasest hinnast natuke rohkem kui 100%-list tootlust väljendav hinnasiht. Seega võiks FCS aktsia täna ostuhuvi leida.
What's New — We add FCS to ‘Top-Picks Live!’. FCS offers the highest expected return in our group and is the most elastic play on the analog sector’s cyclical recovery the next few quarters. After recent meeting FCS’s CEO and CFO in San Jose, we have increased confidence that 2Q ests. should approachthe high-end of guidance, and 3Q sales guidance should come in 3%+ above current consensus, with positive GM implications as well.
-
Rootsi majandus langes Q109 (y-o-y) 6.5%. Majandustegevus vähenes Q408 võrreldes 0.9%.
-
interco
Intresside tõstmine on vist pikaks ajaks välistatud aga eks ta peab uut raha tekitama,et erinevad võlakirjad kaugemas otsas väga ära ei kukuks muidu jääb majandus jälle seisma.Rohkem raha(dollareid) ei lase vist naftal ka selles valuutas oluliselt kukkuda,puhkuste periood veel sesoonselt augusti lõpuni tugev aeg. -
Nojah, ja kui peaks dollari kurss langema rahapakkumise järjena, siis nafta vist üldjuhul tahab seda vahet tasa teha?
Ma ei ole kunagi naftat invest.objektina vaadanud, sest ei oska tuleviku hinda millegi põhjal prognoosida. Siin on üsna erinevad turujõud:
-räägitakse hiina nõudlusest
-küll OPEC piiramised
-üldised emotsioonid (raha liikumine varaklasside vahel)
Tänud! -
"Tiffany & Co. reports Q1 (Apr) earnings of $0.20 per share, in-line with the First Call consensus of $0.20; revenues fell 21.7% year/year to $523.1 mln vs the $533 mln consensus. Co reaffirms guidance for FY10, sees EPS of $1.50-1.60 vs. $1.56 consensus."
-
Dollar on euro vastu edasi nõrgenemas ning ainuüksi tänasega on käest antud üle 1.2%. €1=$1.41.
-
NQ juuni futuur spikes juba 1435.00 punktini, nüüdseks kergelt tagasi antud ja kauplemas 1430 punkti tasemel.
-
FBR Capital kergitas J. Crew (JCG) hinnasihi $25-le
-
Banks balk at U.S. push to rein in derivatives
WSJ reports the battle lines are being drawn in the derivatives market, as Wall Street tries to pre-empt new laws that could drain a big source of banks' profits. A group of banks and money managers will next week present a plan designed to help fend off some rules proposed by the Obama administration, which wants to reform trading practices in the market for over-the-counter derivatives. The banks plan to release a letter to the Federal Reserve Bank of New York and other U.S. and overseas regulators in coming days, according to people familiar with the matter... Wall Street banks with large derivative-trading businesses have been outwardly supportive of greater regulatory oversight of the $684 trillion market. But behind the scenes, there has been hand-wringing over the details of certain proposals and discussions about how the industry can help shape the rules. Many bankers are against mandatory exchange-trading and real-time price reporting of trades.
Obama plaanist said tuule tiibadesse CME ja ICE, kas nüüd kärbitakse veidi tiibu või jätkub lend kõrgustesse?
Lisaks anti eile Designated Contract Market litsents ehk siis futuuribörsi luba ka ELX börsile, mis peaks pakkuma ICE-le ja CME-le tulevikus kõva konkurentsi.
-
USA aktsiaindeksite futuurid plussis ca 0.5% kuni 0.7%, maagaas ca 3% ning nafta ca 1.5%.
Saksamaa DAX +1.26%
Prantsusmaa CAC 40 +1.43%
Inglismaa FTSE 100 +1.58%
Hispaania IBEX 35 +0.61%
Venemaa MICEX +3.22%
Poola WIG +1.06%
Aasia turud:
Jaapani Nikkei 225 +0.75%
Hong Kongi Hang Seng +1.60%
Hiina Shanghai A (kodumaine) N/A (börs suletud)
Hiina Shanghai B (välismaine) N/A (börs suletud)
Lõuna-Korea Kosdaq +1.48%
Tai Set 50 +0.89%
India Sensex 30 +2.30%
-
Q1 Core PCE Q/Q +1.5% vs +1.5% consensus, advanced +1.5%
Q1 GDP Price Index +2.8% vs +2.9%, advanced +2.9%
Q1 Personal Consumption +1.5% vs +2.0% consensus, advanced +2.2%
Q1 GDP- prelim -5.7% vs -5.5% consensus, advanced -6.1% -
U.S. Q1 corporate profits rose 1,1%
Q4 2008 -10,7%
2008 -6,9% -
ja tundubki sedapsi, et USA majanduse põhi oli 4Q08 (ennustasin seda börsiralli foorumis juba 2008 lõpus). Eesti põhi ilmselt 1Q09.
-
Põhja defineerimisest, enamasti mõeldakse põhja all seda, kui on kaks kvartalit m-o-m hooajaliselt korrigeeritud positiivset kasvu.
-
1) USA majanduse põhja seletatakse pangandussektori toimima saamisega. Pangandussektori töö on laenusid välja anda. Kui vaadata numbreid, siis selgub, et väljastatud laenude maht väheneb ja ka raha ringlemise kiirus väheneb. Kui need numbrid suurenema hakkavad, siis võib öelda, et pangandus toimib ja majandus on jalad alla saanud.
2) C probleemseid laene pidi pakendatama uutesse toodetesse ja läheb hästi kaubaks.
Paar mõtet idast. -
täpsustan, mitte m-o-m vaid q-o-q kasv.
-
ja kui sa see kaks kvartalit kasvu ära ootad, siis on tegelikust faktist juba 8 kuud möödas (6 kuud+ametliku statistika ilmumine). minu tagasihoidlik arvamus on, et nii on kasumlikke investeerimisotsuseid väga raske teha.
-
SideKick,
sel juhul sa panid mööda, aga ega igaühelt ei saagi nõuda, et ta majandueexpert olex:
"The U.S. GDP report for the first quarter of 2009 was pretty awful. GDP came in much worse than expected at an annualized -6.1% below Q4." -
Ma ei rääkinudki sellest, et millal investeerida õige, vaid lihtsalt põhja definitsioonist - see y-o-y on statistiliselt kohati üsna petlik, sõltub väga palju võrdlusbaasist (eelmine aasta Q1 ja Q2 suht tugevad veel).
-
wifebeater, mina näen hoopis sellist uudist:
Q109 GDP report shows that the U.S. economy contracted at an annualized rate of 5.7% from the prior quarter. That is a bit worse than the 5.5% decline that was expected, but up from the 6.1% decline that had been reported in the advance GDP reading
kristjan, mina mõtlesin momenti, kus antud kriisi ajal on SKP number kõige väiksem. -
...tuletan meelde oma nägemust, et kui sebida mõne internetimaakleri juures, võiks konto baasvaluuta olla EUR ning USDi võiks laenuks võtta!
-
vale asi sai. siin õige: The U.S. economy contracted sharply again in the first quarter, falling at a revised 5.7% annual rate after sinking 6.3% in the fourth quarter.
-
SK, kui SKP-d absoluutväärtuses silmas pead, siis ok.
-
Siis võix öelda, et põhi on käes, kui SKP enam ei lange. SKP languse vähenemine viitab ehk vaid sellele, et hakataxe põhjale lähenema.
-
May Chicago PMI 34.9 vs 42.0 consensus, prior 40.1
-
wifebeater, ega täna raporteeritud number ei ole QoQ, see on YoY. tee endale see selgeks. ega igaühelt saagi nõuda, et ta oleks majandusekspert.
-
May University of Michigan-prelim 68.7 vs 68.0 consensus, prior 67.9
-
SideKick:
"-6.1% below Q4"
see on annualized q-o-q number. -
kust sa üldse võtad selle 6,1%?
Last month, the government initially reported that gross domestic product fell at an annual rate of 6.1%. aga täna parandati see 5,7% peale.
ja pealegi, 4Q oli ju -6,3%, mis on rohkem. -
ja veel WSJst: The 5.7% GDP drop was smaller than the 6.3% tumble GDP took in the fourth quarter, bolstering the case the recession hit the nadir about a year after its December 2007 debut.
-
Pole ju palju vahet, kas -6,1% või -5,7%, põhi on siis käes, kui peale negatiivseid numbreid SKP-ga >=0 jõutaxe, st majandus ei lange enam (ja tõus on siis läbi, kui peale eelnevaid pos numbreid <=0 jõutaxe). Kusjuures, ega esimene pos Q ei kindlusta veel, et langus läbi olex - ntx Q2 2008 oli USA SKP >2% plussis ning optimistid juba rõõmustasid, et ongi kriisipojakesega sellex korrax ühel pool, aga peale seda õige kukkumine alles algas..
-
Tuletan meelde, et täna on maikuu viimane kauplemispäev - üldiselt on kuu viimane kauplemispäev kaasa toonud aktsiate n-ö ülesmärkimise. Ehk läheb nii ka seekord.
-
Pole ju palju vahet, kas -6,1% või -5,7%
wifebeater, isegi 1,5 promillises joobes saan ma aru, et sa räägid hetkel SKP muudust (see on siis see, mis täna USAs raporteeriti) ja selle % suurusest. Mina räägin aga "põhjast", kui SKP absoluutnumbrist, ehk siis see, mille muutu iga kvartal arvutatakse. Lepik näiteks on intelligentne inimene ja sai sellest kohe aru... -
Nagu arvasin, nii ka läks... perfect mark-up.
-
SideKick,
kui SKP aastale taandatud (annualized) q-o-q muut on -5,7%, siis SKP abs.number selles kvartalis langes võrreldes eelneva kvartaliga samuti. Põhi on siis käes, kui q-o-q muut (pole erilist vahet, kas aastale taandatud või mitte) on >=0, ehk SKP abs.number on eelneva kvartaliga võrdne, või sellest suurem.