Baltikumi parimad dividendiaktsiad - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

Baltikumi parimad dividendiaktsiad

Log in or create an account to leave a comment

  • Tervised! Vabandan kui teema on juba olemas, kuid minu jaoks oleks väga huvitav teada, kes peale TVE ja TEO on veel suurepärased iga aastased kasumijaotajad. Olen veendunud, et teadjad mehed on selle infoga kursis ja ehk jagavad ka teistega, kes pole nii hästi kursis. Kui see teema on paljude jaoks ebaoluline, siis luban selle kustutamist.

    Teeme koos edetabeli :)
  • Lenzer
    Õnneks avaldab OMX päris head tabelit dividendide kohta:
    http://www.nasdaqomxbaltic.com/et/shares/dividendid
  • kuskil sellise tabeli koos yieldiga ka leiab?
  • Ma enda portfelli olen võtnud SAFi - maksab 0.23 LVL aktsia kohta ja tulumaksu ei võeta selle pealt (erinevalt TEOst). Hetke hinnaga div.tootlus ca. 8%
  • myygiguru
    Ma enda portfelli olen võtnud SAFi - maksab 0.23 LVL aktsia kohta ja tulumaksu ei võeta selle pealt (erinevalt TEOst). Hetke hinnaga div.tootlus ca. 8%


    Miks eelistad SAFi TEOle? Kas TEO mitte stabiilsemas ärisektoris ei tegutse?
    Miks tulumaksu ei võeta ?
  • Ehk keegi teadjam oskab rohkem kommenteerida aga mul portfellis võeti TEO dividendidelt 15% (varem oli vist isegi rohkem, tuli mingi tagasiküsimise paber täita). Läti firmade poolt makstud dividendidelt pole tulumaksu maha võetud.

    Stabiilsusest rääkides - TVEAT tegutseb ka väga stabiilses ärisektoris ja vaata mis aktsiahinnaga juhtunud on. SAF tegutseb kasvavas ärisektoris, TEO langevas. Aga see selleks. Bilanss igatähes SAFil kindlam (kuigi TEO ka ok).
    Kokkuvõtvalt ma ei vastandaks neid, küsimus oligi, et mis veel LISAKS Tallinna Veele ja TEOle divikat maksavad.
  • Tallinna Vesi maksis vist eelmine aasta 25 eek per share dividende. Tänase hinna juures oleks see ca 17%.

    Huvitav, kui suur tuleb käesoleva aasta dividendi suurus?
    Tallinna linn suuromanikuna tõenäoliselt tahaks näha maksimaalselt suurt väljamakset.
  • Tänud, Stefan ja teised, siit saab juba head informatsiooni. Teema võib aruteluks siiski avatud jääda, mitte vaidlusteks :)
  • Veidi utreeritud näide, aga öelda SAF-i kohta dividendiaktsia,on sama kui öelda Viking Lotos peavõidu saaja kohta, et ta ongi lotovõitja. Minu raamatus on dividendiaktsia see, mis tõenäoliselt ka 3-5 aasta perspektiivis dividende maksab.

    Tallinna Vesi osas soovitan mitte vaadata makstud dividendi, vaid EPS-i ning analüüsida selle võimalikke arenguid + rahavooge. Üle EPS-i dividendi maksmine pole jätkusuutlik, Tallinna Vesi minu arust täna olukorras, kus ka EPS-i suuruse dividendi (miinus tulumaks) pole bilansi seisukohalt eriti võimalik.

    Soovitan 25 EEK dividendi käsitleda pigem eeldividendina järgmiste aastate eest, kuna dividendimäär EPS-ist võib seetõttu nüüd lähiaastatel kannatada.
  • Lisaks omalt poolt LDJ1L ,STU1L ,GZE1R ,kõik aastaid stabiilsed div. maksjad. Oman.
  • Birgit, oli raske lisada palju nad maksid.
  • Ei ole raske, div.tootlus kõigil 5 + %. puust ja punaselt 1.ca.5, 2.ca.10, 3.ca.7.
  • Dividend ei ole konstantne suurus, seega pole mõtet inimesi eksitusse ajada. Eriti hull näide on Tallinna Vee puhul, kus 25 EEK dividendi korral mingi segment arvabki, et küll tuleb see aasta ka. Dividendiaktsia on pigem aktsia, mis on stabiilse äritegevusega ja mille ajalugu räägib stabiilsetest dividendimaksetest (näiteks dividend / EPS suhte näol).
  • Stumbrasel peaksid muidugi väljavaated nii heaks yieldiks 2010 EPS-i pealt olema kaduvväikesed. Aga dividendiaktsiaks ta kindlasti profileerub. Äri on stabiilne, lihtsalt praegu tavalisest rohkem löögi all.
  • TaivoS ühinen su näitega,aastad pole vennad ja kõik on muutuv.
  • Olgu siis öeldud, et Latvijas Gazet olen jahtinud ka ise, kuid lühikese likviidsushetke ajal ei reageerinud ning peale seda on stokk õblukese käibega üles jooksnud. Lietuvos Dujose osas oleksin Leedu energeetikasektori häguste perspektiivide tõttu ettevaatlik.

    Usutavasti võiks sellesse nimekirja lisada ka Eesti Gaasi, kuid paraku on (küll juba paar aastat tagasi) lõpetanud ettevõte oma aktsiate noteeringute hoidmise Swedbankis ja turg on muutunud täielikult OTC-ks. Väikeaktsionäre aga vast leiduks.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon