Hoiu-laenuühistud - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hoiu-laenuühistud

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere,
    kas keegi oskab kommenteerida selliseid institutsioone nagu "hoiu-laenuühistud". Eestis kaks suuremat on Tallinna hoiu-ühistu ( http://www.erahoius.ee/ ) ja tartu hoiu-ühistu ( http://www.yhistupank.ee/ ), mis pakuvad mõlemad päris suuri tähtajalise hoiuse intresse 7-11% . Aga tekkis küsimus nende asutuste usaldusväärsuse kohta. Eriti palju infot nende kohta ei leidu. Äkki siinsest seltskonnast keegi teab neist midagi rohkem rääkida.
  • Neist ühistutest rääkida ei oska, kuid reaalmajandusest võin öelda, et ükski elujõuline ettevõte nii kallilt raha ei laena. Seega peab nende krediidiportfelli puhul tegemist olema eraisikutele SMS-laenu tingimustega laenudega, millel siiski pikka perspektiivi olla ei tohiks.
  • Üks nendest (vist Tallinna oma) oli vähemalt tavaline kiirlaenufirma, Tartu poisid vist üritavad arendada seda õiget hoiu-laenuühistut, tulemuste kohta ei oska öelda.
  • Need 2 nimetatut ei ole "päris" hoiu-laenuühistud.
    Päris on sellised nagu Leie, Põlva, Kambja ja veel mõned http://www.hoiu-laenu.ee/avaleht/hlud-eestis/
    kellel ei ole kodulehtigi. Need on lokaalsed ettevõtmised. Laenu antakse ainult oma ühistu liikmetele. Reeglina ka hoiuseid võetakse vastu ühistu liikmetelt.
  • Kahtlemata on need "päris" hoiu-laenuühistud.

    Sarnaselt sõnaga "pank" ei tohi ükski mu ettevõte seda sõna oma nimes kasutada. Ühistud tehutsevad eraldi seaduse alusel.

    https://www.riigiteataja.ee/akt/13331199?leiaKehtiv

    Hoiuseintress on toodud brutos, neid hoiuseid maksustatakse ja netointressi vahe tagatud hoiuse intressiga on seega oluliselt väiksem. Minu arusaamist mööda SMS laene ühistu anda ei tohi, kuidas tegelikult on - ei tea.

    Põgus tutvumine kodulehega näitas, et Tartu ühistul on põhikiri ja majandusaasta aruanded kenasti üleval - materjali investorile tutvumiseks ja analüüsimiseks nagu oleks.
  • Teema: "Tartu Hoiu-laenuühistu ja ühistupank": https://fp.lhv.ee/forum/invest/121779?postId=2372503

    Palun õppige kasutama otsingut, oleks saand osadele küsimustele vastused juba kätte.
  • Krt, ma ei tea miks t6nn ei otsinud. Täiesti piinlik!
  • Firma, mis reklaamib end kui "hoiu-laenuühistu" aga mis seda tegelikult pole, kannab nime "Tallinna Hoiu-laenuühistu".
    https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2018/09/07/tallinna-hoiu-laenuuhistu-tahistas-8-sunnipaeva
    Huvitav, kas tõesti on see firma, pärast aastatepikkust massiivset reklaamikampaaniat, kui kontor oli vahepeal kättesaadavas kohas kesklinnas, on kokku ajanud "hoiustena"-"osakutena" ainult 2666859 eurot?

    Samuti kuidas saab end välja reklaamida kui "ühendab inimesi (loe: rahastajaid) kes ei taha võtta riske"? Et inimesed ei taha võtta riske, aga peavad võtma? Hoiusekindlustus 100000 eurot sinna ju ei laiene.
  • ttrust
    Firma, mis reklaamib end kui "hoiu-laenuühistu" aga mis seda tegelikult pole, kannab nime "Tallinna Hoiu-laenuühistu".
    https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2018/09/07/tallinna-hoiu-laenuuhistu-tahistas-8-sunnipaeva
    Huvitav, kas tõesti on see firma, pärast aastatepikkust massiivset reklaamikampaaniat, kui kontor oli vahepeal kättesaadavas kohas kesklinnas, on kokku ajanud "hoiustena"-"osakutena" ainult 2666859 eurot?

    Samuti kuidas saab end välja reklaamida kui "ühendab inimesi (loe: rahastajaid) kes ei taha võtta riske"? Et inimesed ei taha võtta riske, aga peavad võtma? Hoiusekindlustus 100000 eurot sinna ju ei laiene.


    HLÜ hoius ja osakapital on erinevad asjad nagu ka panga puhul. Hoius on ikka kohustus liikmete ees ja tagatud väljastatud laenulepingutega, samas kui osakapital on liikme osalus ühistu tegevuses, mille mahu pealt siis kasumit jaotatakse. Osakapital on teatud mõttes vaid selleks oluline, et võimalikult suurt laenu välja anda kuna seal mingid maks piirangud, et kui suure protsendi võib üks laen koguosakapitalist moodustada. 2.6m on ikka päris arvestatav summa sellise klubi kohta (kogu OK on isegi 3.1m). Hoiuseid on 2017 lõpu aruande järgi nii 17.5m. Kasumit ainult väga ei teenita ehk pigem ongi mudel sellline, et hoitakse intressimäära tasemel, mis peale tegevuskulusid suurt kasumit kätte ei jäta ja need, kes kapitali on pannud, peavad kuskilt mujalt, eeldatavalt siis läbi soodsa laenuintressi oma “tulu” kätte saama :)
  • Hoiu-laenuühistud on loodud nende liikmetele, et kogu tegevus oleks kontrollitav ja läbinähtav. Ühistu ei saa ühtegi ühistu tegevusega seotud otsust vastu võtta ilma liikmete üldkoosolekuta. Mina olen aastaid kasutanud Tallinna Hoiu-laenuühistu teenuseid ja nendega väga rahul. Intressimaksed korrektsed ja minu poolt soovitud perioodidel ning sellest ei muutu aasta intress, samuti kui on vaja olnud hoiust katkestada, siis olen seda saanud teha alati ning ilma trahvita ja ilma intressikaota. Paigutavad nad sissetulevad vahendid ainult kinnisvara tagatislaenudesse ja seda vastavalt turulikviidsusele ning max. 70% turuväärtusest, leian et sellega on minu risk viidud miinimumini.
  • tanelSSS
    Hoiu-laenuühistud on loodud nende liikmetele, et kogu tegevus oleks kontrollitav ja läbinähtav. Ühistu ei saa ühtegi ühistu tegevusega seotud otsust vastu võtta ilma liikmete üldkoosolekuta. Mina olen aastaid kasutanud Tallinna Hoiu-laenuühistu teenuseid ja nendega väga rahul. Intressimaksed korrektsed ja minu poolt soovitud perioodidel ning sellest ei muutu aasta intress, samuti kui on vaja olnud hoiust katkestada, siis olen seda saanud teha alati ning ilma trahvita ja ilma intressikaota. Paigutavad nad sissetulevad vahendid ainult kinnisvara tagatislaenudesse ja seda vastavalt turulikviidsusele ning max. 70% turuväärtusest, leian et sellega on minu risk viidud miinimumini.

    Hoiatused
    Hoiatus Tallinna Hoiu-laenuühistu kohta! 28.05.2012 : http://www.hoiu-laenu.ee/kasulik-info/
    Microsoft Wordi doc 17. märtsist 2017 : http://www.hoiu-laenu.ee/wp-content/uploads/2017/04/Mis-vahe-on-hoiu-laenu-%C3%BC%C2%88histul-ja-kiirlaenu%C3%BC%C2%88histul.docx
  • 23. novembril kell 12.00 Tallinnas Kaja Kultuurikeskuses (Mustamäel aadressil E. Vilde tee 118) toimub IX Ühistukonverents "Bürokraatia diktatuur ning korruptsioon riigis".
    Konverentsil võtavad sõna Andro Roos, Raigo Sõlg, Igor Gräzin ja Andres Raid. Konverentsi korraldab Akadeemiline Ühistegevuse Selts.

    Ei ole mõeldud ürituse reklaamina, vaid pigem mõttekohana, et miks korraldatakse üks üleriiklik riigivastane kihutuskoosolek? Poleks arvanud, et hoiu-laenuühistud on poliitiliselt nii aktiivsed.
  • Velikij
    23. novembril kell 12.00 Tallinnas Kaja Kultuurikeskuses (Mustamäel aadressil E. Vilde tee 118) toimub IX Ühistukonverents "Bürokraatia diktatuur ning korruptsioon riigis".
    Konverentsil võtavad sõna Andro Roos, Raigo Sõlg, Igor Gräzin ja Andres Raid. Konverentsi korraldab Akadeemiline Ühistegevuse Selts.

    Ei ole mõeldud ürituse reklaamina, vaid pigem mõttekohana, et miks korraldatakse üks üleriiklik riigivastane kihutuskoosolek? Poleks arvanud, et hoiu-laenuühistud on poliitiliselt nii aktiivsed.


    Esinejate nimekiri tõotab korralikku tsirkust. :-D
  • Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi https://www.err.ee/1070010/hoiu-laenuuhistud-kardavad-kriisis-hatta-sattuda
    "Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla. Kui laenumaksed hakkavad viibima ja liiga palju hoiustajaid oma raha välja tahavad võtta, võivad ühistud riigi abi vajada."
  • Kurika5
    Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi https://www.err.ee/1070010/hoiu-laenuuhistud-kardavad-kriisis-hatta-sattuda
    "Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla. Kui laenumaksed hakkavad viibima ja liiga palju hoiustajaid oma raha välja tahavad võtta, võivad ühistud riigi abi vajada."


    Kindel isetäituv ennustus. Mina võtaksin küll nüüd esimesel võimalusel raha välja. Abi oleks võinud otsida, aga kas seda kuidagi avalikkust teadvustamata ei oleks saanud teha?
  • Kurika5
    Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi https://www.err.ee/1070010/hoiu-laenuuhistud-kardavad-kriisis-hatta-sattuda
    "Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla. Kui laenumaksed hakkavad viibima ja liiga palju hoiustajaid oma raha välja tahavad võtta, võivad ühistud riigi abi vajada."


    Mida? Hoiustajatele pakutakse 9% intressi ja nüüd on abi vaja? Kas poleks saanud intressi all hoida ja puhvrit koguda?
  • Need "hoiu-laenuühistud" mis reklaamivad end agaralt meedias ja pakuvad kõrget intressi "hoiuse" pealt, need ei kuulu Eesti hoiu-laenuühistute liitu. Liidu kodukas: https://www.hoiu-laenu.ee/
  • Vanaema
    Kurika5
    Hoiu-laenuühistud paluvad riigilt abi https://www.err.ee/1070010/hoiu-laenuuhistud-kardavad-kriisis-hatta-sattuda
    "Eesti hoiu-laenuühistute liit saatis valitsuse poole abipalve, kus tõdeb, et ühistutel ei pruugi majanduskriisiga toimetulemiseks piisavalt suurt rahapuhvrit olla. Kui laenumaksed hakkavad viibima ja liiga palju hoiustajaid oma raha välja tahavad võtta, võivad ühistud riigi abi vajada."


    Kindel isetäituv ennustus. Mina võtaksin küll nüüd esimesel võimalusel raha välja. Abi oleks võinud otsida, aga kas seda kuidagi avalikkust teadvustamata ei oleks saanud teha?


    Mis siis oleks riigi motivatsioon selliste organisatsioonide toetamiseks?
  • Tänases Postimehes leheküljesuurune reklaam (ei kuulu vist ttrusti viidatud liitu):
  • [quote]Vanaema
    Tänases Postimehes leheküljesuurune reklaam (ei kuulu vist ttrusti viidatud liitu): ...

    Kas see ei ole firma, mille kohta äripäev kirjutas, et teevad kahtlaseid tehinguid (juhtide ettevõttetele laenu andmine jne).
  • Aasta(kümne)d on vahepeal ära jooksnud, aga riik ei ole tahtnud selgust luua laenuühistute-teemalises terminoloogias ega ka erinevate inimeste raha arvele võtvate firmade tüpiseerimises. Kommertspank on pank ja see on seaduses määratud - sellega on terminoloogias asi lihtne.
    Lisaks varem mainitud ennast reklaamivatele firmadele ei olnud ka kesikute "Eesti Ühistupank" sisuliselt hoiu-laenuühistu, kuigi see ennast sellisena reklaamis. Linn andis sinna firmasse 97+% maksumaksjate raha ning sajad erinevad kesikud andsid sinna oma asutusse oma osaluse, et kindlustada parteile sobivad "ühistupanga" juhtkonna isikkoosseis ja otsused.
  • tanelSSS
    Hoiu-laenuühistud on loodud nende liikmetele, et kogu tegevus oleks kontrollitav ja läbinähtav. Ühistu ei saa ühtegi ühistu tegevusega seotud otsust vastu võtta ilma liikmete üldkoosolekuta. Mina olen aastaid kasutanud Tallinna Hoiu-laenuühistu teenuseid ja nendega väga rahul. Intressimaksed korrektsed ja minu poolt soovitud perioodidel ning sellest ei muutu aasta intress, samuti kui on vaja olnud hoiust katkestada, siis olen seda saanud teha alati ning ilma trahvita ja ilma intressikaota. Paigutavad nad sissetulevad vahendid ainult kinnisvara tagatislaenudesse ja seda vastavalt turulikviidsusele ning max. 70% turuväärtusest, leian et sellega on minu risk viidud miinimumini.

    Mõni minust targem inimene võiks siin lihtsas ja populaarses keeles ära selgitada, miks on riigil vaja just neid päästma hakata? Siin paar postitust ülalpool võib lugeda, kuidas on kõik nii hästi nii hästi ja riskid nii maandatud nii maandatud. Miks siis riigi abi lunida? Häbi võiks olla!
    Samuti võiks mõni asjatundja nimetada sektori, mille esindajad ei oleks viimasel ajal seletanud avalikkuses (nii palju kui eetrit ja leheruumi antakse), kuidas justnimelt nende sektor on see väga oluline, mis ilmtingimata riigi päästmist vajab.

    Sellele, et mõni HLÜ on liidu liige ja mõni mitte, pole vaja liiga palju tähelepanu pöörata. Väikeses riigis määravad isiksused ja egod ning kõik ei mahu ühte tuppa ära, mis on loogiline ja mõistetav.
    Üldiselt on käesolev kriis hea juba kasvõi sellepoolest, et eristab sikud lammastest ning kui ikka see ettevõtlusvorm kriisile vastu ei pea, siis vähemalt järgmises kriisis on nutjaid vähem. Mis on iseenesest väga hea märk.

    Full disclosure: olen ise ühe hoiu-laenuühistu liige juba päris palju aastaid ning ühistuleht käib ka koju
  • Mingid HLÜ'd nüüd küll päästmist ei vääri. Erinevalt pankadest ei ole nad ka süsteemselt olulised ega raputa allavett minnes üldist usaldust finantssüsteemi suhtes. Seega võivad nad südamerahus minna. Kui me hakkame HLÜ'sid päästma, siis:
    1) Leiavad igasugu E****'id viisi, kuidas ka pirukast hammustada.
    2) Riik ei pea raskel ajal igasugust hobitegevust toetama. HLÜ'd makrovaates aga just seda on. Kui me toetame HLÜ'sid, miks siis mitte korvpalliklubisid või seenioride rahvatantsuansambleid.

    See, et on rasked ajad, ei tähenda, et riik kõiki riske underwritima peab.
  • suffiks
    2) Riik ei pea raskel ajal igasugust hobitegevust toetama. HLÜ'd makrovaates aga just seda on. Kui me toetame HLÜ'sid, miks siis mitte korvpalliklubisid või seenioride rahvatantsuansambleid.

    Mina arvan, et riik peab toetama nii korvpalliklubisid kui seenioride rahvatantsuansambleid. Ainult et riik ei pea neid erakorraliselt päästma hakkama. Pangu pillid vahepeal koomale, tantsigu veidi kitsastemates tingimustes, kui elu läheb paremaks, siis tantsigu laiemalt.
    Sama kehtib HLÜ-de kohta. Vahel on halvem, vahel parem. Business as usual.

  • Ei pea riik kõiki toetama, kes oma mingite hobidega (või ka töödega) tegelevad. Laulgu, tantsigu, mängigu palli - see pole riigi, st maksumaksja asi.
  • Mingit sorti moratooriumivõimalus võiks siiski olla. Et ühistud ei peaks laenuklientidelt kriisikuudel laenumakseid küsima ja siis samas peab olema ka hoiustajate raha väljavõtmine piiratud. Eesmärk on ju pankrotilainet vältida kuni majanduse taastumiseni - seega igasugused kreeditorid peaksid olema mängu kaastatud. Riigi raha pole tõesti tarvis peale valada sellesse sektorisse.
  • Samahästi võiks riik kasiinosid toetama...
  • Rääkisin alles jaanuarikuus ühe oma ettevõtliku tuttavaga. See oli aeg, kui koroonaviirus oli mingi very chinese problem ja elu Maarjamaal tundus igavesti lill.
    Tema ütles, et paigutab oma likviidsed vahendid (umbes 6 kuu perspektiivis) hoiu-laenuühistusse 8% peale. Täiesti lollikindel ja riskivaba investeering. Minu väga ettevaatliku küsimuse peale, et kui asjad peaksid kogemata pisut halvemaks minema, vastas ta, et probleemi, kuna ühistu juht on hea tuttav ja temale antakse ta hoiustatud raha eelisjärjekorras kätte. Need, kes on vähem võrdsed, peavad ootama kas riigi abi, kriisi möödumist või mõnda veel hapumat stsenaariumi. Jutt siis ühest HLÜ-de liitu kuuluvast riigi abi nuiavast ühistust, mitte Eriali sugusest ja ka mitte Tallinna HLÜ-st.
    tanelSSS
    Hoiu-laenuühistud on loodud nende liikmetele, et kogu tegevus oleks kontrollitav ja läbinähtav. Ühistu ei saa ühtegi ühistu tegevusega seotud otsust vastu võtta ilma liikmete üldkoosolekuta. Mina olen aastaid kasutanud Tallinna Hoiu-laenuühistu teenuseid ja nendega väga rahul.

    Loodetavasti see kriis hakkab demokraatlikku õigusriiki ilmselgelt mittesobivat ettevõtlusvormi pisut puhastama ja seaduslikke Ponzi skeeme jääb edaspidi vähemaks.
  • Huvitav, kuhu reale peaks liigitama investeeringud mis tehtud Investoriteliidu kaudu?
    Tekkis selline küsimus?
  • TNT
    Huvitav, kuhu reale peaks liigitama investeeringud mis tehtud Investoriteliidu kaudu?
    Tekkis selline küsimus?


    Koolituskulud.
  • See teema on täielik absurd. Äkki tahavad sms-laenu ühistud ka mingit pappi saada...
    ja siis veel investorliidud,pangaliidud, ettevõtjate liidud jne...

    Nagu siin öeldi, kõik läheb koolituskuludesse, kuni järgmise kriisini...
  • sakuska
    TNT
    Huvitav, kuhu reale peaks liigitama investeeringud mis tehtud Investoriteliidu kaudu?
    Tekkis selline küsimus?


    Koolituskulud.


    Kurat, ma olin juba veendunud, et SideKick võitis LHV foorumi selleks aastaks ära, aga nüüd on jälle tihe rebimine :)
  • Aasta on veel noor, pärle on veel tulemas aga "koolituskulud" on hea kandidaat küll :)

    Mehed, mõelge ka maksudele, igasuguses ühisrahastuses või hoiu-laenuühistus iga teenitud sendi pealt pead eraisikuna maksma tulumaksu aga kõik kahjulikud laenud, defauldis crowdestate projektid jmt pealt kahju maha arvata ei saa ja kulu tuleb endale sisse istuda. OÜ alt on savi aga eraisikuna küll sellega tegeleda ei tahaks.
  • Lenzer
    Aasta on veel noor, pärle on veel tulemas aga "koolituskulud" on hea kandidaat küll :)

    Mehed, mõelge ka maksudele, igasuguses ühisrahastuses või hoiu-laenuühistus iga teenitud sendi pealt pead eraisikuna maksma tulumaksu aga kõik kahjulikud laenud, defauldis crowdestate projektid jmt pealt kahju maha arvata ei saa ja kulu tuleb endale sisse istuda. OÜ alt on savi aga eraisikuna küll sellega tegeleda ei tahaks.


    Huvitav, kas HLÜ on maksukohustus ka siis, kui midagi tagasi ei saa:)? See oleks ju nice, kui kaotad kõik raha sinna ja siis veel MA tuleb ka selga, et näed sul seal paberil mingid varad-maksa tulumaks ära
  • Lenzer


    Mehed, mõelge ka maksudele, igasuguses ühisrahastuses või hoiu-laenuühistus iga teenitud sendi pealt pead eraisikuna maksma tulumaksu aga kõik kahjulikud laenud, defauldis crowdestate projektid jmt pealt kahju maha arvata ei saa ja kulu tuleb endale sisse istuda. OÜ alt on savi aga eraisikuna küll sellega tegeleda ei tahaks.


    No siis on ühe teatri endise peanäitejuhiga/praeguse riigikogulasega küll täpe: Üllar Saaremäe ju vahel teadvustab raadios et "Mina olen Investorite Liidu liige. Tule sinagi investeerima !"

    P.S. Need erinevate "rahabosside" pakutavad intressiprossad on ekraanilt vaadatuna liiga head, et tõsi olla.
  • Hoiu-laenuühistud võiks ühisrahastus portaalidega koostööd teha ja kinnisvaraga tagatud laenud leiaksid uued investorid kiirelt ning vahendid vabaneksid, et hoiuseid tagastada.
  • Tekkis küsimus, kas hoiu-laenuühistu saab võtta hiigelkohustuse (laenu, millega ühistu finantseeritavaid projekte päästa), mida ühistu liikmed halbade asjaolude kokkulangemisel katma peavad hakkama? Ehk memmed astudes ühistu liikmeteks ja hoiustades 1000 eurot võivad sattuda lisakohustuste otsa?
  • Obelix
    Tekkis küsimus, kas hoiu-laenuühistu saab võtta hiigelkohustuse (laenu, millega ühistu finantseeritavaid projekte päästa), mida ühistu liikmed halbade asjaolude kokkulangemisel katma peavad hakkama? Ehk memmed astudes ühistu liikmeteks ja hoiustades 1000 eurot võivad sattuda lisakohustuste otsa?


    Kui põhikirjas pole ette nähtud, siis liige oma varaga ei vastuta.
  • Obelix
    Tekkis küsimus, kas hoiu-laenuühistu saab võtta hiigelkohustuse (laenu, millega ühistu finantseeritavaid projekte päästa), mida ühistu liikmed halbade asjaolude kokkulangemisel katma peavad hakkama? Ehk memmed astudes ühistu liikmeteks ja hoiustades 1000 eurot võivad sattuda lisakohustuste otsa?


    Selline võimalus on olemas Hoiu-laenuühistute seaduse paragrahv 26 lõige 2 alusel. Sõltub ühistu põhikirjast. Isiklikult arvan, et selle riski realiseerumine on väga madal. Ühistute kohustused ühistu välistele finantseerijatele on liialt väikesed. Pakun välja, et väljaspool Tallinnat asuvad ühistud jäävad kõik püsti ja raskused 2-3 ühistul, mis ei tegele põhitegevusega vaid arendavad kinnisvara.
  • Kurikuulsat hoiu-laenuühistut kahtlustatakse kelmuses ja omastamises
    Ilja, Daniela ja ERIALiga lepingulises suhtes oleva äriühingu Transpire OÜ juhatuse liige Daniel (33) omastasid kahtlustuse kohaselt kinnisvaratehinguid kasutades suures ulatuses hoiu-laenuühistu valduses olevat raha. Omastamisele kaasaaitamises kahtlustatakse ERIALi töötajat Sofjat (33).


    Esialgsetel andmetel tekitati omastamisega ERIALi hoiustajatele kahju üle miljoni euro.

    Nonii! Läheb lahti.
  • Kotkakaamera Eriali kontori ette bank-run`i ülesfilmimiseks tundub hea mõte...
  • Viktoriini küsimus. Milline oli suurim USA finantskatastroof enne Lehmanit? Vastus: hoiu-laenuühistud. Kuna kooliraamatuid usaldavad vaid nõrgad siis meie katsetame kõik omal nahal ära nagu kord ja kohus.
  • http://www.pealinn.ee/tagid/koik/pettus-hoiuuhistu-erial-iga-seotud-investeerimiskelmus-kaivitas-n259968

    "Menetluses kogutud andmete kohaselt ei tegutsenud juhatus hoiustajate huvides. Silmas peeti ERIALi asutaja, Ilja, ärilisi huvisid. Osa hoiustajate raha paigutati temaga seotud ettevõtetesse, seda mitte investeerimiseks, vaid omastamise eesmärgil. Hoiustajatele tasuti intresse uute hoiustajate sissemaksete arvelt,"






  • Oluline pole selle viktoriiniküsimuse vastuses "suurim katastroof".
    Nagu Eestis, nii polnud ka USAs S&L puhul tagatisfondi ega muid riigi garantiisid. Aga kuna rahata jäänud hoiustajaid oli palju ja nende pahameel suur, siis otsustati poliitiliste tagajärgede kartuses kahjud kompenseerida.

    Selles mõttes oli tegemist kõigi moodsate kriiside esiisaga - oli antud signaal, et kui probleem on piisavalt suur, siis pole enam tähtis, mis seadustes kirjas on - küll poliitikud teevad, mida vaja teha. Ja rumal on see, kes püüab vähe riske võtta - õnnestumise korral on kasum väiksem, ja kui ebaõnnestumise korral pauk liiga väike on, siis öeldakse "saage ise hakkama".

    Kui sul on miljon võlgu ja sa ei suuda maksta, siis on sul probleem.
    Kui sul on miljard võlgu ja sa si suuda maksta, siis on pangal probleem.
    Ja kui kellelgi on triljon võlgu, mida ta ei suuda maksta, siis on KÕIGIL probleem.
  • "Cynic"
    Viktoriini küsimus. Milline oli suurim USA finantskatastroof enne Lehmanit? Vastus: hoiu-laenuühistud. Kuna kooliraamatuid usaldavad vaid nõrgad siis meie katsetame kõik omal nahal ära nagu kord ja kohus.

    Eestis tuleb veel enne Lehmanit võlakirjakrahh.
  • Njah. Ainult see on oma, mis juba hammaste taga!
  • Vahetult enne Hoiu-laenuühistu ERIALi pankrotistumist, tellis see hulgim telereklaame, mida lasti telekast söögi alla ja söögi peale.
    Nüüd on hakanud väga sageli ennast telekanalites reklaamima Tallinna Hoiu-Laenuühistu. Mida sellest võiks järeldada?
  • See on kiirlaenuäri, mis maskeerub HLÜ'ks. Täpsemalt on HLÜ funding source kiirlaenuäriks.
  • sina, suffiks, ei tea lihtsalt tänapäevasest finantsinnovatsioonist midagi

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon