LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Hoiu-laenuühistud

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tere,
  kas keegi oskab kommenteerida selliseid institutsioone nagu "hoiu-laenuühistud". Eestis kaks suuremat on Tallinna hoiu-ühistu ( http://www.erahoius.ee/ ) ja tartu hoiu-ühistu ( http://www.yhistupank.ee/ ), mis pakuvad mõlemad päris suuri tähtajalise hoiuse intresse 7-11% . Aga tekkis küsimus nende asutuste usaldusväärsuse kohta. Eriti palju infot nende kohta ei leidu. Äkki siinsest seltskonnast keegi teab neist midagi rohkem rääkida.
 • Neist ühistutest rääkida ei oska, kuid reaalmajandusest võin öelda, et ükski elujõuline ettevõte nii kallilt raha ei laena. Seega peab nende krediidiportfelli puhul tegemist olema eraisikutele SMS-laenu tingimustega laenudega, millel siiski pikka perspektiivi olla ei tohiks.
 • Üks nendest (vist Tallinna oma) oli vähemalt tavaline kiirlaenufirma, Tartu poisid vist üritavad arendada seda õiget hoiu-laenuühistut, tulemuste kohta ei oska öelda.
 • Need 2 nimetatut ei ole "päris" hoiu-laenuühistud.
  Päris on sellised nagu Leie, Põlva, Kambja ja veel mõned http://www.hoiu-laenu.ee/avaleht/hlud-eestis/
  kellel ei ole kodulehtigi. Need on lokaalsed ettevõtmised. Laenu antakse ainult oma ühistu liikmetele. Reeglina ka hoiuseid võetakse vastu ühistu liikmetelt.
 • Kahtlemata on need "päris" hoiu-laenuühistud.

  Sarnaselt sõnaga "pank" ei tohi ükski mu ettevõte seda sõna oma nimes kasutada. Ühistud tehutsevad eraldi seaduse alusel.

  https://www.riigiteataja.ee/akt/13331199?leiaKehtiv

  Hoiuseintress on toodud brutos, neid hoiuseid maksustatakse ja netointressi vahe tagatud hoiuse intressiga on seega oluliselt väiksem. Minu arusaamist mööda SMS laene ühistu anda ei tohi, kuidas tegelikult on - ei tea.

  Põgus tutvumine kodulehega näitas, et Tartu ühistul on põhikiri ja majandusaasta aruanded kenasti üleval - materjali investorile tutvumiseks ja analüüsimiseks nagu oleks.
 • Teema: "Tartu Hoiu-laenuühistu ja ühistupank": https://fp.lhv.ee/forum/invest/121779?postId=2372503

  Palun õppige kasutama otsingut, oleks saand osadele küsimustele vastused juba kätte.
 • Krt, ma ei tea miks t6nn ei otsinud. Täiesti piinlik!

Teemade nimekirja