Valuutaturud 13. august - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 13. august

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Kõik peamised valuutad liikusid eelmisel nädalal USA dollari suhtes suures osas külgsuunaliselt: euro lõpetas kerges miinuses, samas kui Suurbritannia naelsterling lõpetas nädala marginaalselt kõrgemal. Austraalia dollar, mis tegi nädala keskel USD suhtes uue nelja ja poole kuu tipu, on jätkuvalt püsimas juunis alguse saanud tõusvas trendikanalis ja on hetkeseisuga suurim tänane langeja, kauebldes veerand protsendipunkti madalamal $1,0550 juures.

    Alanud nädala makronäitajatest väärivad suurimat tähelepanu teisipäeval avaldatav eurotsooni teise kvartali SKT näit, mis peaks ootuste kohaselt näitama negatiivset kasvu, mis järgneb eelmisel nädalal Euroopa Keskpanga poolt langetatud majanduskasvu prognoosidele. Ei ECB ega Föderaalreserv pole viimastel kohtumistel ekstra stimuulmeetmeid käivitanud, millest lähtuvalt on ka turuosaliste ootusted uute meetmete suhtes langenud ja enne kuu lõppu toimuvat Jackson Hole'i keskpankurite kohtumist saab peamiseks kõneaineks olema maailmamajanduse jahenemine ja loomulikult eurotsooni võlakriisi arengud.

    Lisaks on sel nädalal ilmumas veel USA jaemüügi näidud, Inglismaa keskpanga viimase kohtumise protokollid ja UK töötururaport ning USA ja eurotsooni juulikuu tarbijahinnaindeksid.

    Täna öösel avaldati Jaapani II kvartali SKT tulemused, mis tulid oodatud +0,6% asemel +0,3% (Q/Q) ja annualiseeritult +1,4% vs oodatud +2,3%. Eelmise kvartali nädud korrigeeriti vastavalt +1,3% ja +5,5% peale. USDJPY on alates juuli keskpaigast püsinud vägagi kitsas vahemikus 78,00 ja 78,80 tasme vahel ja valuutapaari liikumine omab endiselt tugevat positiivset korrelatsiooni USA 10-aastase võlakirja tulususega.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon