Balti börsid 30. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 30. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Sarnaselt kõigile suurematele Euroopa ja USA börsidele lõpetasid ka Balti börsiindeksid (v.a. Tallinn) reedel kauplemise kerges miinuses. Riia ja Vilniuse börsiindeksid langesid vastavalt 0.68% ja 0.40%, kuid Tallinna börsiindeks sulges avanemishinna tasemel. Tehingute arvu ja mahu poolest oli tegemist suhteliselt rahuliku päevaga, kokku tehti 338 tehingut kogumahus 661 tuhat eurot. Enim näidati huvi Tallinki aktsia vastu, millega sooritati 268 tuhande euro väärtuses tehinguid. Järgnesid Olympic EG ja Rokišjio Suris vastavalt 51 ja 47 tuhande euroga. Suurimatest tõusjatest võib välja tuua Arco Vara (3.28%), Harju Elektri (1.45%) ja Tallinna Vee (0.98%). Langejatest Skano (-3.70%), Lasco (-3.61%) ja City Service (-2.07%).

  Homme avaldavad Apranga ja Baltika oma septembri müüginumbrid ning käesoleval nädalal on oodata ülevaadet Tallinki septembri veomahtudest.
 • Euroopa Komisjoni poolt 27. septembril avaldatud andmetel on Eesti majandususaldusindeks septembris pikaajalise keskmise (=100) suhtes 102.3 punkti ja see on 0.3 punkti parem kui augustis. Kindlustunne paranes viimase kuuga tööstuses, kuid kahanes natuke kõigis teistes valdkondades. (Link)
 • Tööstusettevõtted tootsid 2013. aasta augustis 1% rohkem toodangut kui eelmise aasta augustis, teatab Statistikaamet. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist kasv elektroonikaseadmete, elektrienergia ja turbatootmises.

  Kui alates jaanuarist kasvas töötlev tööstus võrreldes eelmise aasta sama kuuga stabiilselt 2–6%, siis augustis jäi töötleva tööstuse toodang 2012. aasta tasemele. Toodang ületas eelmise aasta taseme ligi pooltes tööstusharudes. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang elektroonikaseadmete, metalltoodete ja ehitusmaterjali tootmises. Toodang vähenes toiduainete, elektriseadmete ja keemiatoodete tootmises.

  Töötleva tööstuse toodangu mahuindeks ja selle trend, jaanuar 2004 – august 2013 (2010 = 100)

  Allikas: http://www.stat.ee/65193
 • Statistikaameti andmetel tegid Eesti elanikud II kvartalis 308 800 ööbimisega välisreisi, võrreldes 2012. aasta II kvartaliga on välisreiside arv kasvanud 41.9 protsenti. Ööbimisega sisereise tegid Eesti elanikud II kvartalis kokku 441 500, mis on 14.3% enam kui 2012. aasta II kvartalis, vahendab BNS.
 • Arco Vara kontserni kuuluv Tivoli Arendus OÜ esitas 10. septembril Nordecon AS-i vastu nõudekirja, mille põhinõude suuruseks on 1.9 miljonit eurot, teatas Arco Vara börsile. Nõude alus tuleneb Tivoli Arenduse ja Nordeconi vahel mullu 21. mail sõlmitud projekteerimis-ehitustööde töövõtulepingust.

  13. septembril 2013. a esitas Nordecon AS Tivoli Arendus OÜ vastu kohtusse hagi, millega nõuab sealhulgas 174 552 EUR tasumist ning Nordecon AS-i poolt Tivoli Arendus OÜ-le antud pangagarantii realiseerimise peatamist. (Link)

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon