LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Välismaa IPO-d

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Kas ja kuidas on võimalik nendest osa võtta?
  nt Alibaba, Dropbox, Glam Media, Airbnb.
 • Enamasti on Eesti jaeinvestoril välis IPO-dest pea võimatu osa võtta. IPO prospekti vaevalt keegi kohalikus FI-s registreerib ning selle puudumine piirab oluliselt IPO-s osalemise võimalust.
 • Tnx, Alo. Kas siis kohe kuidagi ei saa;)? Nt välismaa korraldaja pangas avada konto jne?
 • Välispangas konto avamine ei ole sugugi nii lihtne, kuid proovida ju võib.
 • http://www.sec.gov/answers/ipodiff.htm

  välismaal konto avamine pole ainus takistus ... valdavalt jaotatakse aktsiad IPO käigus ikka institutsionaalsetele investoritele ja kui üldse jaeinvestoriteni midagi jõuab siis vähesel määral ning valitud teenusepakkujate kaudu

  kindlaim viis nimetatud IPOdest osa saada on kahtlemata hakata mõne suure investeerimispanga väärtuslikuks kliendiks
 • Naljaga pooleks, välismaa IPO-dest saab osa võtta küll:
  Pricing $15, open $18.5. "Geenius" võttis poolega punkti ja teise poolega tervelt kaks punkti.

  Bloom Energy

  Täna üks hiinakas debüüdil: PDD Pinduoduo 85.6M share IPO priced at $19.00 The deal priced at the high-end of the $16.00-$19.00 range. Hiina mastaapidelt väike, eelmisel aastal 3X kasvanud müügiplatvorm. Counterfeit süüdistused ja väga kõrge valuatsioon (nagu kõigel). Täna FB paistel ning arvestades suurust, siis väga ilus esimene päev ei tule, aga kst.

  Üks IPO, mis pole seni huvi saanud, kuu aega public, kaupleb alla IPO-t. UXIN. Hiina auto24 laias laastus. Sai just oma esimese reitingu. Morgan Stanley OW ja $14 targeti, pea 100% preemiaga. Väga haruldane, pigem tulevad esimesed targetid ettevaatlikud. Millalgi lähiajal peaks JPM ja GS ka inititega tulema (teised IPO läbiviijad). Ei teagi, kas trade war või muu põhjus, aga kuidagi on asi kännu taga kinni. Kuigi siseturu kasutatud autode müük peaks trade wari suhtes küll teises toas asuma.

  Üks cannabis oli äsja ka: TLRY: Tilray 9M share IPO priced at $17.00 The deal range was $14.00-$16.00.
  Asjandus põrutas nädalaga 100% ära, nüüd järgi andnud, kaupleb "vaid" $26 levelis. Dude, sweet.

 • TSMi valguses kus nimekirjas peale IPO mitmed "Clients of..." read siis kas see tänav kahesuunalisem ei peaks olema? Eesti majade kliendid võiks ka nagu IPOdele ligi saada, kasvõi siinse panga loodud SPV kaudu vmt.

Teemade nimekirja