fondidesse investeerimine - Investment topic - Forum - LHV financial portal

LHV financial portal

Forum Investment topic

fondidesse investeerimine

Log in or create an account to leave a comment

  • Plaanis on hakata 500€ kuus investeerima pikemaajalise horisondiga ja pigem kõrgema riskiga. 100€ plaanis ühisrahastusse suunata, 100€ kõrvale panna, millega korra-paar aastas balti dividendiaktsiaid osta ning 300€ tahaks fondidesse investeerida. Kuna kodupank on SEB, siis olen vaadanud SEB Strategy Growth, Concept Biotechnology ja Technology Fund C. Kas hajutamise eesmärgil 100€ kuus eelnimetatutesse investeerida oleks plaan või pigem teenustasudele mõeldes valida üks neist ja 300€ raha sinna investeerida? Või on ettepanekuid, kuidas seda 500€ kuus mõistlikumalt paigutada?
  • Ma omasin ka ise SEB Strategy Growth osakuid päris pikalt, enne kui maha müüsin. Tootlus oli kehv, jäi S&P-le selgelt alla (väljusin 118 peal). Kui ma nüüd seda fondi vaatan, siis osaku hind on suureks üllatuseks 136 ja fond on viimased 6 kuud päris tublisti esinenud. See on küll ainult minu isiklik hinnang, aga praeguses hinnatasemes mina sinna fondi ei siseneks.

    Sama asi biotechiga. Ma arvan, et suur sõit on selleks korraks läbi. Kuigi ma arvasin sama selle fondi kohta kaks aastat tagasi, ning sellele vaatamata on nad väga võimsalt viimase aasta tulnud. Aga fond-investeering on 3-5 aastat. Tänane minek ei tundu enam jätkusuutlik.

    Täna on mul (aktsia turust) reaalselt käes ainult GE DRIP, kuhu ma olen igakuiselt investeerinud juba mõnda aega, ning jätan selle jooksma, vahet pole mis toimub. Ülejäänud positsioonid olen kõik sulgenud.

    Ütleme nii, et aktsia turgu praegu investeerida praegu pole lihtne. Soovitan vaadata DRIP (dividen reinvestment plan) large-cap tööstusettevõtteid, mis võivad praeguses solicon valley-boomis ja madalate nafta hindade koosmõjul olla jäänud tähelepanuta. Näiteks rafineeriad, madalate nafta hindadega nende marginaalid suurenevad. Lisaks on veel palju nüanse miks rafineerijad mulle praegu meeldivad, aga ei lähe detailidesse. Alates 7. nov 20014 on näiteks Tesoro Corp. (TSO) +28.6%. Lisaks PSX ja MPC mis mõlemad plussis. Lennukompaniid on võib-olla saavutamas oma tippe, kuid ma jätan siiski positsioonid lahti. JetBlue (JBLU) +52,07% alates 7. nov ja AAL +29,25% alates 7. nov. Siis on veel spekulatiivne element selle portfellis, milleks on kolm kemikaalide tootjat. Kõik kolm punases, kaks on üle 10% punases, aga jätan samuti positsioonid veel lahti. Ilmselt JBLU varsti sulgen.

    Need on lihtsalt mõned ideed, mida katsetasin. Kogu portfell, kus on veel mõned ettevõtted mis jäid mainimata, hetkel +11% rohelises alates 7. nov. See on demo portfell, ning kannab endas kergelt spekulatiivseid elemente. Ei soovita ühegisse mainitud ettevõttese investeerida, kui endal kodutöö on tegemata.
  • Võid kaaluda ka indeksfondidesse investeerimist, kui midagi sobivat meie valikust leiad. Vähemalt 200 eur korraga investeerides oleks läbi Kasvukonto võimalik seda teha madalate teenustasudega (1% tehingu mahust).
  • Siin on võrdlus Biotech vs. IBB (NASDAQ Biotech indx.) vs. suuremad indeksid YTD. Lisaks viimasel ajal silma riivanud 'Hottest IPO-s in Biotech and Pharma'-laadsed uudised...

  • Värskelt ahjust- GILD, üks suurimaid biotech aktsiaid turul tegi täna hommikul tsirkust.-10% ei kusagilt ja nüüd tagasi -2.5% peale. Biotech ja Pharma üldiselt punased. Nii StockTwits kui Twitter on täna olnud ainult biotech ja biotech ja pharma. Vaadates sentimenti, siis on ikka väga palju neid kes toovad ebaratsionaalseid põhjuseid, tänasele negatiivsele sentimendile, ning ajavad ikka oma bullish hype juttu. Selge peaga enam ei mõelda.

Threads list

Cookies

LHV website uses cookies to provide you with the best user experience. By clicking "I accept", you consent to the use of all cookies. Read more about the principles of using cookies.

pirukas_icon