Balti börsid 9. juuli - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 9. juuli

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile liikusid Balti börsiindeksid erisuunaliselt – Tallinn (-0.95%), Riia (+0.14%) ja Vilniuse (-0.64%). Kauplemisaktiivsuse poolest oli tegemist suviselt rahulikku börsipäevaga – kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 312 tehingut koguväärtuses 454 tuhat eurot, millest ligikaudu 354 tuhat eurot (193 tehingut) tehti Tallinna börsil ja 94 tuhat eurot (105 tehingut) Vilniuse börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Merko Ehitus (-3.23%), millega sooritati 56 tehingut kogumahus 149 tuhat eurot. Merko Ehitusele järgnesid Tallinna Vesi (-0.76%) ja Silvano FG (-1.39%) vastavalt 88 ja 59 tuhande euroga.

  Suurimateks tõusjateks olid eile Vilkyškiu Pienine (+2.17%, käive EUR 2,7k), Baltika (+1.34%, käive EUR 1,7k) ja Harju Elekter (+1.08%, käive EUR 4,7k). Enim langesid Merko Ehitus (-3.23%, käive EUR 149,3k), Pieno Žvaigždes (-1.94%, käive EUR 12,9k) ja Grigiškes (-1.74%, käive EUR 16,5k).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • Homme on Silvano FG dividendide ex-kuupäev;
  • Täna või homme on oodata PRFoodsi II kvartali müüginumbreid.
 • Eesti Statistikaamet: Mais kaubavahetus kahanes

  Kaupade eksport kahanes 2015. aasta mais võrreldes eelmise aasta maiga 6% ja import 10%, teatab Statistikaamet. Enim vähenes põllumajandussaaduste ja toidukaupade, mehaaniliste masinate ning mineraalsete toodete kaubavahetus.

  Kõige enam eksporditi mais elektriseadmeid (21% Eesti koguekspordist), puitu ja puittooteid (10%) ning mineraalseid tooteid (10%). Enim kahanes põllumajandussaaduste ja toidukaupade (18 miljoni euro võrra), mehaaniliste masinate (18 miljoni euro võrra) ning mineraalsete toodete eksport (13 miljoni euro võrra). Mullu sama ajaga võrreldes suurenes enim elektriseadmete (9 miljoni euro võrra) ning puidu ja puittoodete (3 miljoni euro võrra) eksport.
 • Bauhof Groupi käive kasvas eelmisel aastal 6,3% tõustes 80,9 miljoni euroni

  Ehitusmaterjalide ja aiakaupade müüja Bauhof Group AS-i käive kasvas möödunud aastal 6,3% tõustes 80,9 miljoni euroni, samas kasum langes 40,3% 1,8 miljonile eurole.

  Ettevõte märgib aruandes, et eelmisel aastal ehitusmaterjalide ja aiakaupade turg Eestis kasvas ja mõõdukat kasvu on oodata ka käesoleval aastal. Põhiosa ettevõtte käibest andis siseviimistusmaterjalide, üldehitusmaterjalide ning aiakaupade müük. Turu kasvule andis olulisima panuse üldehitusmaterjalide müük. Ettevõtte tegevus on suunatud arengule ja laienemisele ning sellega seoses ei plaanita dividende lähematel aastatel maksta. Eelmise aasta lõpu seisuga tegutseb Bauhofi kaubamärgi all 13 kauplust, vahendab BNS.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon