LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Novatours / AB Novaturas

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Alates homsest saab märkida reisikorraldaja Novaturas aktsiaid. Pakutavate aktsiate arv on 3 903 500. Ülemärkimise korral on ettevõttel õigus pakutavate aktsiate arvu suurendada 1 249 120 aktsia võrra, st kuni 5 152 620 aktsiani. Ühe aktsia märkimishind jaekliendile on 13.5 eurot.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 27. veebruarist kuni 7. märtsini 2018. a kuni kella 15:30-ni. Tehingu väärtuspäev on 14. märts 2018. a. Eeldatav esimene kauplemispäev on 21. märts 2018. a.
  Börsiteade.
 • Tuletame meelde, et märkimisorderi tühistamine ei ole vastavalt prospekti tingimustele võimalik.

  "A Subscription Order for the Offer Shares is unconditional, irrevocable (subject to the withdrawal right, if a supplement to the Prospectus is published to modify the offer), may not include any reservations and is binding on subscriber until the allotment of the Offer Shares in the Offering or until the date of suspension or cancellation or modification of the Offering."
 • Ei hakanud väga prospekti süvenema, aga kas tõesti 0.03 EUR nominaaliga aktsia eest soovitakse max 13.5 EUR saada.
 • ...Ja immateriaalseid varasid 31 milj jaotatuna 15 aasta peale
 • Ma natuke vaatasin, neil 7,8 M aktsiat ning 2017 tehti 8,1M eur puhaskasumit ehk pisut üle euri aktsia kohta.
  Raha oli bilansis ka ca 1 eur aktsia kohta.
 • Aga firmaväärtust on palju jah.
  Ning torkas silma viimaste aastate puhaskasumite ilus rida 2 -> 4 -> 8. ;-)
 • gaal
  Ei hakanud väga prospekti süvenema, aga kas tõesti 0.03 EUR nominaaliga aktsia eest soovitakse max 13.5 EUR saada.


  Lihtsalt huvi pärast küsin, et miks sulle aktsia nominaalväärtus korda läheb?
 • Ei tahaks järgmist AAPL maha magada :)
 • pitsat2
  Aga firmaväärtust on palju jah.
  Ning torkas silma viimaste aastate puhaskasumite ilus rida 2 -> 4 -> 8. ;-)


  Seda rida pikendades oleks Novaturas paari aastaga ükssarvik :D Pigem aga küsiks, et ega nad ei tule börsile Arco Vara kombel enda "tugevuse tipul"? Nende müüdavad paketid tunduvad nii 2000ndad, igavad. Turust kiiremini kasvavad sissetulekud siinkandis 25-40 aastastel professionaalidel ja ettevõtjatel ja sellel seltskonnal on Novatoursi sihtkohtadest suur osa läbi käidud või ei paku muudel põhjustel huvi. Järjest enam on inimesi, kes pigem rändab omal käel või näiteks trip.ee ja reisidiilid.ee tüüpi pakkumiste saitide kaudu huvitavatesse sihtkohtadesse. Teadlikumad reisijad pigem väldivad ka paketireisijate pundiga puhkamist järjest rohkem või siis valivad spetsialiseerunud nišhitegijaid, seiklusreisid, koolitusreisid, kultuurireisid jne. Kindlasti paketireise ootab ka teatav kasv ees, aga Novatoursi valik pigem jääb mitmetele alla. Ei ole seotud ühegi konkurendiga, lihtsalt kliendi seisukohast arutlen.

  Novatoursi IPO maht on oluliselt suurem kui viimastel Balti omadel (EfTEN, Madara, isegi LHV), suuruse tõttu ei ole (olulist) ülemärkimist ja IPO järgset hüpet väga oodata, spekkulivat huvi veidi vähem. Ja siis lisaks see Eesti endise juhi artikkel võttis pinged maha, ei ole vaja pikemat kodutööd teha. Kindlasti ei näpi seda IPOt
 • Sander Pikkel
  Alates homsest saab märkida reisikorraldaja Novaturas aktsiaid. Pakutavate aktsiate arv on 3 903 500. Ülemärkimise korral on ettevõttel õigus pakutavate aktsiate arvu suurendada 1 249 120 aktsia võrra, st kuni 5 152 620 aktsiani. Ühe aktsia märkimishind jaekliendile on 13.5 eurot.

  LHV kliendid saavad märkimises osaleda kas kliendikontorites või internetipangas jaotuses "Raha kasvatamine" -> "Väärtpaberite märkimine". Märkimine on avatud 27. veebruarist kuni 7. märtsini 2018. a kuni kella 15:30-ni. Tehingu väärtuspäev on 14. märts 2018. a. Eeldatav esimene kauplemispäev on 21. märts 2018. a.
  Börsiteade.


  Tuletan meelde, et täna kuni kella 15.30-ni saab märkimises osaleda.
 • Äripäev vahendas Novaturase pressiteadet: Esialgsetel andmetel märgiti 2.1 mln aktsiat, hinnaks kujunes 10.5 eurot. Jaeinvestorid märkisid sellest 121 902 aktsiat. Ametlik info börsiteatena peaks seda kinnitama.
 • Palun seletage targamad, kuidas hind pärast märkimist muutuda saab?
 • lõplik märkimishind 10,5 (mitte 13,5 nagu pakkumises)
 • abecool
  Palun seletage targamad, kuidas hind pärast märkimist muutuda saab?


  Aktsiate hind ei olnud kindlaks määratud.
  Retail saab peaaegu alati märkida ühe (maksimum) hinnaga, sest retailil pole nagunii arusaamsie võimekust isegi sellest kuidas aktsiaid praktiliselt maakleri juures märkida, rääkimata siis sellest mis hind võiks olla turul õiglane.

  Retail ei ole price maker vaid price taker ja võtab selle mis institutsioonid oma huviga määravad. Hinna otsustab institutsionaalne book ja nõudlus institutsionaalses pakkumises. Kuna märgiti isegi alla esialgu plaanitud min.koguse, siis on selge, et korraldajad on oma tööd nõrgalt teinud, et institutsioonid emissiooni täis ei märkinud.

  Mulle aga ettevõte ja eriti tegevusala makrotsüklis paiknemine meeldis*.
  Novatouras on hea ja tugev jaetarbimise aktsia. Minumeelest lühiperspektiivis (mõned aastad) atraktiivsema tulevikukga kui nt TKM1T või APG1V.
  APG - riideid ei vaja tänapäeval eriti keegi enam. Need kestavad kaua, kontorites on smart casual normiks ja seega üks komplekt outfit´e vaja vähem osta.
  TKM - LIDL´i sisenemine turule toob kaasa surve hindadele, mis tähendab omakorda survet revenue ja EPS stabiilseks jäämiseks. Kaubamaja ümber-arendamine Tallinna Citys tõenäoliselt võib anda mingi olulise müügitulu kasvu, kuid Selveri kett on "põllul" ikkagi LIDLi konkurentsile avatud. Novatouras see-eest näitab juba praegu üsna toekat YOY early booking kasvu (mida ma arvan järgmistel aastatel tugevalt jätkuvat).

  Novatouras puhul meeldis see, et sobib tarbijate tarbimiseelistuste üldisesse tendentsi - tarbijad soovivad süüa väljas ja teha endast koos toiduga selfisid ja käia reisil ja teha endast koos eksootikaga selfisid. Mis võiks olla parem kui teha selfisid toidust... olles samal ajal reisil??? Demograafiliselt on pakettreisijate sihtgrupp olulisel määral eakam rahvastik ja see osa rahvastikust kasvab. Lisaks edasine laienemine Valgevenesse. Baltikumis ollakse de facto turuliider ja seoses sellega tugev execution olemas, sisemised protseduurid, kontaktid hotellide jne osapooltega kvaliteetsed. Erinevalt nt tervest hulgast reisikorraldajatest kes on pankrotti läinud või muul moel turukonkurentsile alla jäänud. Arvan, et seda kogemust ja kompetentsi saab Valgevene 9,5 miljoni elanikuga turule üle kanda küll. Ja kui saab, siis ootab ärimahtusid ees toekas kasv.

  10.50 tõlgendamiseks on kaks mõtet:
  a) turg haistis raamatupidamises probleemi
  b) IPO nõrgalt korraldatud, ei suudetud ära müüa

  Kui raamatupidamises mingit kala välja ei uju, siis alapakkumine viitab turu vähesele entusiasmile. Turu vähene entusiasm aga pole ettevõtte majandustegevusega kuidagi seotud. Arvan, et dividendid püsivad ja kui aktsia alla müüaks oluliselt lähimal ajal, siis saab hea ostukoha.


  * kui poleks olnud teatud seikasid raamatupidamisega ja suhteliselt sessoonne äritegevus, siis oleks mõelnud lausa buy any weakness
 • Sander Pikkel
  Äripäev vahendas Novaturase pressiteadet: Esialgsetel andmetel märgiti 2.1 mln aktsiat, hinnaks kujunes 10.5 eurot. Jaeinvestorid märkisid sellest 121 902 aktsiat. Ametlik info börsiteatena peaks seda kinnitama.


  Börsiteade siin:

  PAKKUMISE HINNA MÄÄRAMINE JA LÕPLIK PAKUTAVATE AKTSIATE ARV
  Käesolev teadaanne on koostatud vastavalt 23. veebruaril 2018 Leedu Keskpanga poolt kinnitatud
  pakkumise prospektile („Prospekt“).
  Vastavalt Prospektile antakse käesolevaga teada, et 8. märtsil 2018 määrasid Müüvad Aktsionärid,
  kokkuleppel Globaalse Koordinaatoriga ja pärast konsulteerimist teiste Kaaskorraldajatega, Pakkumise
  Hinna ja lõpliku Pakutavate Aktsiate Arvu.
  Pakkumise Hind Jaeinvestoritele ühe Pakutava Aktsia kohta on EUR 10,50. Sellele vastav Pakkumise
  Hind Poola zlottides Jaeinvestoritele on PLN 44,13, mis on arvutatud keskmise EUR/PLN valuutakursi
  1/4,2024 järgi, millele Poola Keskpank on 8. märtsil 2018 viidanud, ümardatuna lähima Poola grossini.
  Pakkumise Hind Institutsionaalsele Investorile ühe Pakutava Aktsia kohta on EUR 10,50. Sellele vastav
  Pakkumise Hind Poola zlottides Institutsionaalsele Investorile on PLN 44,13, mis on arvutatud keskmise
  EUR/PLN valuutakursi 1/4,2024 järgi, millele Poola Keskpank on 8. märtsil 2018 viidanud, ümardatuna
  lähima Poola grossini.
  Pakkumise raames Pakutavate Aktsiate lõplik arv on 2 104 648.
  Institutsionaalsetele Investoritele pakutavate Pakutavate Aktsiate lõplik arv on 1 982 746.
  Jaeinvestoritele pakutavate Pakutavate Aktsiate lõplik arv on 121 902.
  Suure esitähega mõisted on defineeritud Prospektis.  Poola märkimise tulemused muide pididki hiljem tulema.
  Kas keegi suudab välja mõelda kas need numbrid siin on ainult Balti (Eesti/Leedu) pakkumise tulemused või hõlmavad juba ka Poola omi?
  Arvan, et kui Poola omi ei hõlma, siis seal märgitakse kogu pakkumine ka täis.
 • Neil oleks olnud targem valida tugevam promoja, kes oleks suutnud nö s....t saia teha ( nt LHV ). Aruandeid lugedes oli liiga palju ? märke, mulle endale tundus, et raamatupidamislikult oli asja parajalt ilustatud. Alguses kavatsesin isegi osaleda ...

Teemade nimekirja