Tulude deklareerimine 2021 - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Tulude deklareerimine 2021

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Järgmisel esmaspäeval (15.02) avatakse tulude deklareerimine eraisikutele. Koondame 2021. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse.

    Abiks olevad allikaid:
    LHV deklareerimise alane KKK
    Rahandusministeeriumi juhend
    LHV artikkel Räägime maksudest: Investeerimiskonto süsteem
    LHV foorumis eelmise aasta teema.
    Juhend lapsevanematele, kes soovivad lapse nimel tulu deklareerida.
  • Kopeerin eelmise aasta teemast tänahommikuse postituse:
    "musträstas"
    "HeikiAnton"
    Tere
    Küsimus Kasvukonto viimisest investeerimiskonto süsteemi. Olen kasutanud Kasvukontot aastast 2018, kahjuks ei deklareerinud seda kohe loomise hetkel MTA-s. Soov oleks nüüd see konto märkida MTA-s investeerimiskontoks. Kas on veel võimalik 2018 ja 2019 aasta sissemakseid deklareerida? Või on neid makseid võimalik märkida ühekordse sissemaksena 2020 a. deklaratsiooni esitamisel?


    Seda peaks saama tagantjärgi teha küll, peab lihtsalt paluma EMTA-l eelmised deklaratsioonid avada ja 2018.a omast alates siis andmed parandama (deklareerima kasvukonto investeerimiskontona ning sissemaksete andmed vastavate aastate kohta pangast uuesti üks haaval (vastava aasta kohta) saatma ja esitama. Muidu on võimalik ka vist al. eelmisest aastast see konto inv.kontona deklareerida.

  • Tavakonto süsteemis deklareerimise kohta on info, et:

    "Kopeeri maksuaruandest andmed tuludeklaratsiooni tabelitele 6.1 ja 8.2."

    Aga kuidas see "tuludeklaratsioonile" kopeerimine täpselt käib, kui ridu saab lisada ainult käsitsi andmeid lahtritesse sisestades?
  • "Sander Pikkel"
    Kopeerin eelmise aasta teemast tänahommikuse postituse:
    "musträstas"
    "HeikiAnton"
    Tere
    Küsimus Kasvukonto viimisest investeerimiskonto süsteemi. Olen kasutanud Kasvukontot aastast 2018, kahjuks ei deklareerinud seda kohe loomise hetkel MTA-s. Soov oleks nüüd see konto märkida MTA-s investeerimiskontoks. Kas on veel võimalik 2018 ja 2019 aasta sissemakseid deklareerida? Või on neid makseid võimalik märkida ühekordse sissemaksena 2020 a. deklaratsiooni esitamisel?


    Seda peaks saama tagantjärgi teha küll, peab lihtsalt paluma EMTA-l eelmised deklaratsioonid avada ja 2018.a omast alates siis andmed parandama (deklareerima kasvukonto investeerimiskontona ning sissemaksete andmed vastavate aastate kohta pangast uuesti üks haaval (vastava aasta kohta) saatma ja esitama. Muidu on võimalik ka vist al. eelmisest aastast see konto inv.kontona deklareerida.



    Tuludeklaratsiooni saab põhimõtteliselt muuta kuni 3 aastat tagantjärele. 2018 ja 2019 peaks olema veel OK.
  • "Sander Pikkel"
    Järgmisel esmaspäeval (15.02) avatakse tulude deklareerimine eraisikutele. Koondame 2021. aastal deklareerimisega seotud küsimused siia teemasse.

    Abiks olevad allikaid:
    LHV deklareerimise alane KKK
    Rahandusministeeriumi juhend
    LHV artikkel Räägime maksudest: Investeerimiskonto süsteem
    LHV foorumis eelmise aasta teema.


    Kõige olulisem link on siit puudu jäänud:

    https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/finantsvaralt-saadud-tulu-maksustamine-investeerimiskonto-kaudu

    Oluline muutus investeerimiskonto süsteemis: Tabelis 6.5 ei deklareerita finantsvara (nt avalikult kaubeldavate väärtpaberite, investeerimisfondi osakute, pangahoiuste) ostu ja müüki ehk investeerimiskonto ja väärtpaberikonto või hoiusekonto vahelisi liikumisi.

    Kui varem tuli saata pikk tabel tehingutega, siis nüüd põhiliselt ainult enda tehtud sissemaksed, väljamaksed, konto haldustasud, aktsiate hinnainfo teenustasud, välismaalt saadud dividendid.

    LHV internetipanga investeerimiskonto aruandes on vastavad muudatused ka juba automaatselt kajastatud, tehinguid ja tehingutasusid EMTA-sse enam ei saadeta. Väga mõistlik muudatus, see oleks pidanud algusest peale nii olema.

    Nagu alati: e‑MTAsse sisenemine on kasutajate suure arvu tõttu hetkel piiratud. Palun proovige mõne aja pärast uuesti.
  • See lause: e‑MTAsse sisenemine on kasutajate suure arvu tõttu hetkel piiratud. Palun proovige mõne aja pärast uuesti. on neil kavalasti välja mõeldud.
    Ma arvan, et süsteem jooksis õhtul maha ja ei ole suudetud siiani taastada. Seega - saame probleemi maha vaikida.
    Ma mõtlen tegelikku probleemi - viletsa süsteemi ja kõrgepalgalise IT toe.
  • Miks kohe eeldada, et palk kõrge? -Ehk on tegelik probleem hoopis madalapalgaline IT tugi?
  • Küsimus LHV-le ja teistele teadjamatele, investeerimiskonto süsteemis ju ei pea kajastama tuludeklari pk 8.2.(kasu/kahju välisaktsiate võõrandamisest)? Hetkel vaadates LHV maksuaruannet, siis ta pakub, et nagu peaks kajastama minu puhul IGN1L pisimiinust.
  • LHV võlakirjade intress - kuidas siin tulumaksuga lood on? Kas tulu tuleb deklareerida ja tulumaks tasuda ka juhul, kui intressid laekuvad investeerimiskontole?

    Ma olen 99% kindel, et eelmistel aastatel EMTA vormil 5.1 II osas Tulu liik: "intress" valikut ei eksisteerinud ja olen seni jätnud need tulud üldse deklareerimata. Nüüd on see seal olemas.
  • "eivets"
    Küsimus LHV-le ja teistele teadjamatele, investeerimiskonto süsteemis ju ei pea kajastama tuludeklari pk 8.2.(kasu/kahju välisaktsiate võõrandamisest)? Hetkel vaadates LHV maksuaruannet, siis ta pakub, et nagu peaks kajastama minu puhul IGN1L pisimiinust.

    LHV maksuaruanne ei arvesta seda, kas sul on investeerimiskonto või mitte. Ehk on teiste balti aktsiatega sama lugu, kui eesti aktsiatega, et müümisel lähevad need automaatselt deklaratsioonile (eesti aktsiate puhul punkt 6.1) ja tuleb käsitsi ära kustutada? Teadjamad kommenteerivad...
  • Investeerimiskonto jaoks ära vaata maksuaruannet, vaid investeerimiskonto aruannet. 8.2 kustutad deklaratsioonist read ära. Samuti 6.1 eeltäidetud read, kui need tehingud on sul läbi investeerimiskonto tehtud.
  • "MannyEric"
    "eivets"
    Küsimus LHV-le ja teistele teadjamatele, investeerimiskonto süsteemis ju ei pea kajastama tuludeklari pk 8.2.(kasu/kahju välisaktsiate võõrandamisest)? Hetkel vaadates LHV maksuaruannet, siis ta pakub, et nagu peaks kajastama minu puhul IGN1L pisimiinust.

    LHV maksuaruanne ei arvesta seda, kas sul on investeerimiskonto või mitte. Ehk on teiste balti aktsiatega sama lugu, kui eesti aktsiatega, et müümisel lähevad need automaatselt deklaratsioonile (eesti aktsiate puhul punkt 6.1) ja tuleb käsitsi ära kustutada? Teadjamad kommenteerivad...


    Täpseid punkte ei mäleta, millise punkti all mis asjad on. Aga viimased kaks aastat on küll nii olnud, et investeermiskontoga tehinguid tehes, tuleb üksik tehingud mingi punkti alt käsitsi ära kustutada, kuna need pannakse automaatselt deklaratsiooni
  • Balti tehingud tekivad deklaratsioonile kuidagi automaatselt, mulle tundub, et selle info saadab maksuametile börs otse, mitte pank? Nii et jah, kui kasutada investeerimiskontot, siis tuleb need tehingud deklaratsioonilt käsitsi kustutada.
  • Kas Swed, SEB jne pole veel oma investeerimiskonto aruande automaatikat ära muutnud ja suruvad endiselt kõik tehingud sisse? Nagu ma ülal enne mainisin, siis tehinguid pole enam vaja deklareerida investeerimskonto süsteemis.
  • "kindsigo"
    Kas Swed, SEB jne pole veel oma investeerimiskonto aruande automaatikat ära muutnud ja suruvad endiselt kõik tehingud sisse? Nagu ma ülal enne mainisin, siis tehinguid pole enam vaja deklareerida.

    Kui tegu on Balti börside tehingutega, siis andmed on maksuametisse laekunud mitte pankadelt vaid börsisüsteemist. Nemad ei tea seal investeerimiskontost midagi.
  • XXI sajand, X-tee, kõikidel institutsioonidel on vajalik info olemas, aga igal aastal käib väärtpaberite deklareerimistega mingi käsitöö - lisa siia, kustuta seal, muuda toda.

    Kui mingi pank suudaks teha enda juures hoitava investeerimiskonto deklareerimise täisautomaatseks, siis oleks neil rohkem uusi kliente, kui teenustasu paarisendise soodustusega.
  • Kui mina hakkasin omal ajal aktsiatega tegelema, pidi kõik tehingud käsitsi ühekaupa tol hetkel kehtinud valuutakursi alusel kroonideks konvertima ja maksuameti tabelisse sisse kandma. Kui siis LHV esimese pangana võttis kätte ja selle tabeli ise automaatselt generuitas, oli see kui taeva kingitus. Swedbank sai minu käest kõvasti sõimu iga kord, kui nad julgesid kontoris käikudel küsida, et miks sa meie juures enam ei investeeri. Läks aastaid. Siis hakkasid teised pangad ka seda tabelit genereerima, mille sai ühe nupuvajutusega EMTA-sse saata.

    Tiigrihüpe my ass.
  • Kui minul on investeerimiskonto ja kasvukonto ning mõlemad deklareerin investeerimiskontona. Kas inv-kontolt kasvukontole kantud raha on investeerimiskonto väljamakse? Ja teiseltpoolt pean deklareerima kasvukonto sissemaksena? Ja vahepeal on maksukohustus?
  • "Ise"
    Kui minul on investeerimiskonto ja kasvukonto ning mõlemad deklareerin investeerimiskontona. Kas inv-kontolt kasvukontole kantud raha on investeerimiskonto väljamakse? Ja teiseltpoolt pean deklareerima kasvukonto sissemaksena? Ja vahepeal on maksukohustus?


    Kolm "ei"-d.
  • Kasutan investeerimiskonto süsteemi ja sooviksin täpsustada kahte küsimust:

    1) Inbanki võlakirjadelt laekuv intressitulu, millelt pole tulumaksu kinni peetud ning intress laekub investeerimiskontole. Kas lisan need käsitsi deklaratsioonil 5.1 II osa alla või kuhugi mujale?

    2) Balti aktsiate dividendid, mis erineva maksumäära tõttu on deklaratsioonis nii 5.1 kui ka 7.1 all automaatselt eeltäidetud. Kas need read jätan muutmata alles?
  • Üsna palju on küsitud Maksuaruande automaatse edastamise kohta. LHV poolt on valmisolek vastav arendus teha, et aruanne automaatselt EMTA-le edastada. Meile teadaolevalt on EMTA selle vastuvõtmise võimekust arendamas järgmiseks tulude deklareerimise hooajaks (2022 alguseks).
  • Sain deklari tehtud, täna isegi lasti EMTA-sse sisse. Üllatav oli see, et investeerimiskonto aruanne jõudis pangast emta-sse kõigest paari minutiga. Muidu pidi ikka terve päeva ootama.
  • "kindsigo"
    Sain deklari tehtud, täna isegi lasti EMTA-sse sisse. Üllatav oli see, et investeerimiskonto aruanne jõudis pangast emta-sse kõigest paari minutiga. Muidu pidi ikka terve päeva ootama.


    Huvitav, mul just vastupidi. Eile hommikul esitasin ja tänaseks pole ikka jõudnud.
  • Põhimõtteliselt sama küsimus, mis Ottil - 5.1 ja 7.1 all dividendid. Need käsitsi kustutada nagu 6.1 puhul?
  • Mina saan nii aru, et 5.1 all on soodusmääraga dividendid, nendelt on 7% tulumaks kinni peetud, tulumaksu juurde maksma ei pea. 7.1 all on ettevõtte tasandil maksustatud dividendid, tulumaksu juurde maksma ei pea. Mõlemad on lisatud aastase kogutulu arvestusse ja tuleb deklaratsiooni alles jätta. Investeerimiskonto aruandes on mõlemad kirjas sissemaksena?
    Parandage, kui eksin.
  • Eelmine aasta avatud Investeerimiskonto alt on
    kaubeldud nii balti kui ka USA ja Kanada aktsiatega.
    Väljamakseid ei ole teostatud.Konto on kasumis. Dividente tulu ei ole.

    6.5 II osa. Tulu finantsvaralt
    Väärtpaberi soetamise ja võõrandamisega seotud teenustasud

    Kumba valida? arvesta või ära arvesta
    ja miks just selline valik
  • Täitsin enda deklaratsiooni ära, aga tagantjärgi tekkis küsimus. Kasutan investeerimiskonto süsteemi ja olen LHVs kuldklient. LHV maksab seisva raha eest intressi 1%. Automaatselt MTAsse esitatud andmetes on LHV poolne intressi makse deklareerimata jäetud ja tulumaksu makse on kajastatud väljamaksena. Kas see on õige? Ma ise kasutasin loogikat, kus intessimakse on sissemakse kontole ja tulumaks on väljamakse kontolt.
  • "Draax"
    "Sander Pikkel"
    Kopeerin eelmise aasta teemast tänahommikuse postituse:
    "musträstas"
    "HeikiAnton"
    Tere
    Küsimus Kasvukonto viimisest investeerimiskonto süsteemi. Olen kasutanud Kasvukontot aastast 2018, kahjuks ei deklareerinud seda kohe loomise hetkel MTA-s. Soov oleks nüüd see konto märkida MTA-s investeerimiskontoks. Kas on veel võimalik 2018 ja 2019 aasta sissemakseid deklareerida? Või on neid makseid võimalik märkida ühekordse sissemaksena 2020 a. deklaratsiooni esitamisel?


    Seda peaks saama tagantjärgi teha küll, peab lihtsalt paluma EMTA-l eelmised deklaratsioonid avada ja 2018.a omast alates siis andmed parandama (deklareerima kasvukonto investeerimiskontona ning sissemaksete andmed vastavate aastate kohta pangast uuesti üks haaval (vastava aasta kohta) saatma ja esitama. Muidu on võimalik ka vist al. eelmisest aastast see konto inv.kontona deklareerida.



    Tuludeklaratsiooni saab põhimõtteliselt muuta kuni 3 aastat tagantjärele. 2018 ja 2019 peaks olema veel OK.


    Jah, nii see on, ma olin ka see lammas kunagi, kes arvas, et kui konto eraladi LHV olemas ning Investeerimiskonto asja nimeks, on kõik nõuded täidetud. Hiljem korrastasin ära, lasin 3 aastat lahti teha ja sai parandada küll.
    Üks lamba ork on veel, et sealt 6.1 punktist tuleb asjad käsitsi kustutada, jäävad automaatselt saadud andmed. See 6.1 huvitav ka sellepärast, et next next klõpsates, jääb sinna ainult aktsiate müük ehk "meeletu " kasum, millest saab muidugi enne esitamist teada. 2021 aastal müük kantakse tabeli automaatselt, ost mitte. MTA tahaks nagu "meelega "külma teha.

    3. Kuidas deklareerida tulu investeerimiskonto süsteemis?
    Investeerimiskonto süsteemis deklareeritakse ainult kõik rahalised liikumised, st raha sisse- ja väljamaksed. Deklaratsioon tuleb esitada igal aastal isegi siis, kui aasta jooksul ei tehtud ühtegi sisse- ega väljamakset.

    Investeerimiskonto aruande saad edastada Maksu- ja Tolliametile LHV internetipangas jaotisest „Varad ja kohustused“ → „Investeerimiskonto aruanne“. Kui kõik andmed on üle kontrollitud, siis edasta need Maksu-ja Tolliametile, vajutades nuppu "Saada EMTA-sse". Saadetud andmed jõuavad kohale hiljemalt järgmisel päeval. Seejärel kanna need e-maksuametis enda tuludeklaratsioonile: ava tuludeklaratsioonil osa 6.5, vajuta II osa all olevale nupule "MTA andmed" ja peale seda vajuta "Kanna andmed deklaratsioonile". Lisaks tuleb Maksu- ja Tolliametile käsitsi deklareerida aastatulu arvestuse jaoks saadud välisdividendid (vt Välisaktsiate dividendide deklareerimisest investeerimiskonto süsteemis).

    Samuti pea meeles, et kui oled aasta jooksul võõrandanud Eesti väärtpabereid, siis see info jõuab Maksu-ja Tolliametini automaatselt ning ilmub sinu eeltäidetud tuludeklaratsiooni tabelis 6.1. Juhul kui väärtpaberid olid soetatud investeerimiskonto süsteemis, siis enne tuludeklaratsiooni kinnitamist tuleb sul need eeltäidetud kanded tabelist 6.1 ära kustutada.
  • Kas kasvukontole laekunud dividendid (VWRL) deklareerida kanda deklaratsioonis reale 8.1 või 8.8?

    Saan aru, et maksustatud dividend tuleb deklareerida tuludeklaratsiooni tabelis 8.8 ning investeerimiskonto süsteemis võib maksustatud dividendi deklareerida ka investeerimiskonto ka sissemaksena.

    Ehk siis kasvukonto investeerimiskonto süsteemis laekunud VWRL-i dividendid 8.8 reale ning lisaks investeerimiskonto sissemaksena?
  • https://www.lhv.ee/et/kkk/deklareerimine#valisaktsiate-dividendide-deklareerimine-investeerimiskonto-systeemis
  • Mul on kasvukonto (EI ole deklareeritud investeerimiskontona), mille investeeringult laekub maksustamata (8.1) ja maksustatud (8.8) dividende. Antud dividended on reinvesteeritud automaatselt kasvukontol. Kas pean need dividendid deklareerima nii maksusatud kui maksustamata või mitte kuna on kasumi osa ning maksustatakse alles siis kui kontolt raha välja võttes?
  • LHV Kasvukonto ja investeerimiskonto süsteemi osas on oluline, et kas dividendidelt on välismaal tulumaks kinni peetud või ei.

    A: välismaal on dividendidelt tulumaks kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes on dividendid kontole sissemaksed ja tulumaks väljamakse.
    Tuleb deklareerida ka jaotises 8.8

    B: välismaal ei ole dividendidelt tulumaksu kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes dividendid ei kajastu, kuna on kasumi osas ja maksustatakse, kui raha kontolt välja võetakse.
    8.1 jaotisesse ei pea dividende deklareerima
  • "Sander Pikkel"
    LHV Kasvukonto ja investeerimiskonto süsteemi osas on oluline, et kas dividendidelt on välismaal tulumaks kinni peetud või ei.

    A: välismaal on dividendidelt tulumaks kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes on dividendid kontole sissemaksed ja tulumaks väljamakse.
    Tuleb deklareerida ka jaotises 8.8

    B: välismaal ei ole dividendidelt tulumaksu kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes dividendid ei kajastu, kuna on kasumi osas ja maksustatakse, kui raha kontolt välja võetakse.
    8.1 jaotisesse ei pea dividende deklareerima


    Kas antud näited A ja B kehtivad samal kujul ka siis kui kasvukonto EI ole deklareeritud investeerimiskontona?
  • Siis tuleb deklareerida Maksuarunde järgi 8.8 ja 8.1 alla.
  • "Sander Pikkel"
    LHV Kasvukonto ja investeerimiskonto süsteemi osas on oluline, et kas dividendidelt on välismaal tulumaks kinni peetud või ei.

    A: välismaal on dividendidelt tulumaks kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes on dividendid kontole sissemaksed ja tulumaks väljamakse.
    Tuleb deklareerida ka jaotises 8.8

    B: välismaal ei ole dividendidelt tulumaksu kinni peetud.
    Investeerimiskonto aruandes dividendid ei kajastu, kuna on kasumi osas ja maksustatakse, kui raha kontolt välja võetakse.
    8.1 jaotisesse ei pea dividende deklareerima


    Sander Pikkel, tänan selgitust eest, sellega seoses kõik selge.

    Täpsustan enda küsimust - kas kasvukonto VWRL fondis (Vanguard FTSE All-World UCITS ) on tulumaks välismaal dividendidelt kinni peetud või mitte? Segadust tekitab, et VWRL-is näidatakse esmalt dividende USD-s ning seal oli rida "kinnipeetud tulumaks" kajastatud. Investeerimiskontole laekuvad aga dividendid EUR-ides ning seal enam infot tulumaksu kohta ei ole.
  • Tuludelkaratsiooni punkt 5.1. II tekitab segadust.
    Kuna kasutan võlakirjade hoidmiseks ja intresside ladustamiseks investeerimiskontot, siis tundub loogiline, et peaksin selle punkti alt kustutama võlakirjade intressid. Isegi kui nende pealt pole makstud tulumaksu, sest investeerimiskonto puhul toimub makustamine alles siis, kui kontolt võetud summa ületab sinna pandud summa.
    Samas tahab Maksuamet teada, kui suurt tulu ma saanud olen, et selle järgi arvutada tulumaksuvaba miinimum. Loogiliselt võttes peaksid intressid ikka kuskil tuludeklaratsioonis kajastatud olema, hoolimata sellest, et tulumaksu nende eest veel maksma ei pea.
    Kas kustutan 5.1. II alt võlakirjade intressid?
  • Investeerimiskonto liikumised saadad sa maksuametisse ju investeerimiskonto raportiga eks?
  • Ma olen aru saanud, et võlakirjade intresse ei peeta investeerimiskonto sissemakseteks. Seetõttu investeerimiskonto raportist võlakirjade intressid puuduvad.
  • A: Investeerimiskontol olevate võlakirjade intresside deklareerimine eeldusel, et emitenti on investeerimiskontost teavitatud.
    Ei deklareerita ja võib 5.1 osa II alt kustutada. Nad on investeerimiskonto kasumi osas ja maksustatakse investeerimiskontolt väljavõtmisel.

    B: Investeerimiskontol olevate võlakirjade intresside deklareerimine eeldusel, et emitenti ei ole investeerimiskontost teavitatud.
    Investeerimiskontol on intress sissemakse ja tulumaks väljamakse. Tuleb deklaeerida ka 5.1 osa I all.

    C: Tavakontol olevate võlakirjade intress:
    Tuleb deklareerida 5.1 osa I all.
  • Kas variandi A puhul tuleks see siiski kajastada ka punkti 7.1 all - "Tulud, mida arvestatakse ainult maksuvaba tulu arvutamisel"?
  • Juhiste järgi ei pea EXXT laekunud dividende kirjeldama deklaratsiooni 8.1 real, kui tegu investeerimiskonto süsteemiga.

    Kas on ikka nii?

    Laekunud dividendid suunati automaatselt edasi fondiosakuid ostma ning saame käsitleda sissemaksena. Hiljem arvestatakse aga tulumaks sissemakset ületava osa väljavõtmise eest ehk laekunud dividendide eest tegelikult kunagi ei tasutagi tulumaksu

    Palun selgitust. Eelmisel aastal oli juhend, kus just toodud nõue dividendid deklareerida 8.1 ning seda sai ka tehtud.
  • "Analog"
    Kas variandi A puhul tuleks see siiski kajastada ka punkti 7.1 all - "Tulud, mida arvestatakse ainult maksuvaba tulu arvutamisel"?

    Ei. Nad lähevad aastatulu arvestusse investeerimiskontolt välja võttes.
  • "Fire"
    Juhiste järgi ei pea EXXT laekunud dividende kirjeldama deklaratsiooni 8.1 real, kui tegu investeerimiskonto süsteemiga.

    Kas on ikka nii?

    Laekunud dividendid suunati automaatselt edasi fondiosakuid ostma ning saame käsitleda sissemaksena. Hiljem arvestatakse aga tulumaks sissemakset ületava osa väljavõtmise eest ehk laekunud dividendide eest tegelikult kunagi ei tasutagi tulumaksu

    Palun selgitust. Eelmisel aastal oli juhend, kus just toodud nõue dividendid deklareerida 8.1 ning seda sai ka tehtud.


    Kui dividendidelt ei ole tulumaks kinni peetud, siis ei saa ju käsitleda sissemaksena.
  • Kasvukonto on investeerimiskontona. Tekib olukord, kus enamus fondiosakuid on ostetud tehtud investeerimiskontosse sissemaksete eest ja väike osa laekunud dividendide eest ehk mitte-sissemakse eest. Arvestus läheb päris kirjuks...
  • Mul on kasutusel kaks investeerimiskontot: üks Balti aktsiatele, teine kasvukontona.
    Kui saata LHVst investeerimiskonto aruanne mõlema konto kohta, liituvad mõlema konto edasikantavad summad kokku. Minu arusaamist mööda tuleks sissemaksete jääki arvutada mõlemal kontol eraldi.
    Kas on keegi sarnase probleemiga kokku puutunud?
  • See loogika sõltub nüüd sellest, kas maksusüsteem on tehtud konto või inimese põhine.

    Mul endal jookseb kolm kontot kokku.
  • Tulumaksuseaduse § 17-2. Investeerimiskonto lg 4:
    Investeerimiskontolt väljamakse tegemisel maksustatakse summa, mille võrra kõikidelt investeerimiskontodelt tehtud väljamaksed ületavad selle väljamakse järgselt kõikidele investeerimiskontodele tehtud sissemaksete jääki.

    https://www.riigiteataja.ee/akt/119112010007?leiaKehtiv
  • Segadus tabeliga 5.1. Kasutan investeerimiskonto süsteemi. Kustutasin tabelist 5.1 balti börsi dividendid, millised andmed olid EMTA poolt eeltäidetud. Nüüd on deklaratsiooni juures hoiatus: "Olete muutnud eeltäidetud andmeid tabelis 5.1. Andmete õigsuse kontrollimiseks esitage meile palun väljamakse tegija tõend Teile tehtud väljamaksete, kinnipidamiste ja arvutuste kohta (TSM).". Minu jaoks pole loogiline neid andmeid 5.1 all alles jätta, sest need on kajastatud tabelis 6.5. Tuleb jätta lihtsalt tähelepanuta?
  • "ISO"
    Segadus tabeliga 5.1. Kasutan investeerimiskonto süsteemi. Kustutasin tabelist 5.1 balti börsi dividendid, millised andmed olid EMTA poolt eeltäidetud. Nüüd on deklaratsiooni juures hoiatus: "Olete muutnud eeltäidetud andmeid tabelis 5.1. Andmete õigsuse kontrollimiseks esitage meile palun väljamakse tegija tõend Teile tehtud väljamaksete, kinnipidamiste ja arvutuste kohta (TSM).". Minu jaoks pole loogiline neid andmeid 5.1 all alles jätta, sest need on kajastatud tabelis 6.5. Tuleb jätta lihtsalt tähelepanuta?


    5.1 numbrid tuleks alles jätta.
    Loogika on siin selles, et 5.1 kasutatakse tulumaksuvaba miinimumi leidmiseks (kuna meil on kasutuses 0 ja 500 EUR vahel kuus "kõikuv" tulumaksumiinimum, mis sõltub kogutulust) ja mingit lisatulumaksu sellest ei teki (kui mitte arvestada maksuvaba miinimumi muutumist).

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon