WISH - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

WISH

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Ei leidnud WISHi kohta teemat.
    Jaanuari lōpus tundus,et olen kiirrongist maha jäänud.
    Veebruari algusest saadik on korralik langus käima läinud.
    Täna 7% + langust. Mis mōtted on?
    Tugev müügisurve jätkub vōi on hea sisenemiskoht?






  • Tavaline tehnoloogia-aktsia - kui hype välja läheb, siis kukub kiiresti.

    Kasuta stoppe ja reageeri samuti kiiresti.
  • WISH on liikunud ilma igasuguste uudisteta tugevalt üles ja tugevalt alla, mis tehnoloogia IPO puhul on tavaline. Kui midagi hullu välja ei ilmu, küllap siis läheb varsti jälle ka üles. Hetkel peamine uudis mida oodata, on tulemused, aga selle kuupäevgi pole veel teada.
  • Channel check.

    Detsembri lõpus tellitud kolm erinevad pudi/padi/sodi, ei ole ükski kohale jõudnud.
    Kaks lõpetas trackimise koheselt peale pick-upi, üks olla väidetavalt jaanuari keskel Eestisse jõudnud.
    Paar sodi/pudi/padi Aliexpressist on tulnud kohale paari nädala jooksul.
    Money back guarantee on märtsi alguses.
    Customer service on nii automatiseeritud, et tegelikult ei ole seal vähimatki võimalust saada customer servicet. Iga probleemiga oled peale korduvaid klikkimisi alguses tagasi. Odav ja "tõhus".
    Twitteris stocki jälgida on võimatu, viskab kogu @wishshopping saasta kaasa, teistel firmadel seda probleemi pole.
    Isegi kui kaup kohale jõuab või raha tagasi saab, ei pane mind mitte miski sealt uuesti tellima.
    Läbi isikliku kogemuse hetkel on minul avoid. Vaataks esimesed tulemused ära.

    Õhk sisiseb välja kõikjal hetkel chardipõhiselt, ole sa siis IPO, SPAC vmt. Aga kuna ma näen, et firma all on nõme, ei taha seda hetkel isegi siit osta. oma soovituse 50% sai pealegi täis ka.
  • Kasutuskogemus:

    Tellisin 5 pudi-padi aasta alguses, millest saabusid 2 kahe-kolme nädala pärast. Ülejäänud esemetel läheb aeg märtsi alguses lukku, kui ei ole kätte saanud peaks raha tagastus tulema.

    Teine tellimus jaanuari lõpus 4 eset, millest 3 on kohale jõudnud selle nädala alguses.

    Kuvatavast trackingust ei oska midagi arvata, mõned asjad selle järgi kuu aega juba Eestis, mõned pole Hiinast väljagi läinud. Väljastpoolt äppi sellele trackingule kinnitust kusagilt otsida ei oska.

    Kogemus klienditoega: Üks saabunud ese oli sama nagu esimese tellimusega saabunud ese, kuid erinevalt müüjalt. Saabus mitte originaalpakendis vaid minigrip kotikeses ja oli sealt jubinaid puudu. Esialgu jah suhtleb arvuti vastu ja siis läks spetsialisti ootele teema. Ca 12 tunni jooksul tuli täiendav küsimus, saatsin foto paki aadressietiketist ja üsna kohe tuli otsus raha tagastada. Tagastus tuli kontole 1 päeva jooksul ja kogu summas (eseme maksumus + saatmiskulu). Eset kusagile tagasi saata pole palutud :D
  • Tellisin aasta alguses paar vidinat, kõik veebruari alguses kohal. Väga rahul
  • WISH ja AliExpress on sisuliselt samad asjad. Mõlemad on turud, kus siis väikesed müüjad oma pahna müüa saavad. Nii et kui tellida midagi emmast-kummast, siis Wish ja Ali tegelevad vaid tellimuse ja makse vahendamisega (samuti ka eelnev turundus ja muud softid teenused), aga reaalseks müüjaks ja tarnijaks on lõpuks mingi suva tüüp kuskilt suva kohast, sellest ka need tarneprobleemid jmt.

    Inimestele meeldib odav sodi, seega olen WISH long, BABA long.


  • Üks võimalus, et keerati mingi veebruari closega optsioonibet katki ja press kaob järgmisel nädalal?
    Lambimõte, ei pruugi õige olla. Short attacki siin ometi 2021 tulemas ei ole?
  • Ma nüüd kardan ära sõnuda, aga stockis on mingeid elumärke, mida ma pole seal ammu (nädal) täheldanud.
    See LHV foorumi jõud on ikka muljetavaldav :)
  • Põhjad ja tipud tehakse suure käibega

    Enn Vetemaa (Näkimadalad)


    Avg volume 7M, täna kisub 17M ära. Eesti keeli turni ringi lugu.
    Juuni 2021 on lock-up läbi. Isegi kui on sul negatiivne vaade, on sellel siiski väga kitsas põrand, kus seista.
    KUI peaks positiivset lugu peale tulema, nad lähevad koos põrandaga.

    Vana hea sõber privador luges ridade vahelt, et ma läksin longi (nats läksin jah). Privaga lossi ei saa. Topeltgarantii.
  • 7:56 ja 23:05 vahel tundub terve sajand olevat või siis vihkan sellest armastan selleni.
  • "Lenzer"
    7:56 ja 23:05 vahel tundub terve sajand olevat või siis vihkan sellest armastan selleni.


    Isegi mõtlema jäin, sest hommik olevat ju targem õhtust. Arvatavasti tuleb tuua dimensiooni lisaks ajale odav ja kallis mõõde.
    Mäletan, et see kauples 50% discounti versus konkurendid. Kui osad kasutajad ütlesid, et nad actualliy saavadki asja kätte, siis ilmselt mu kogemus on kitsas. Osadele see olukord meeldib.
    Ma toetun lihtsalt olukorrale, kus 30% kukkunud stock on päeva sees veel -4% kukkunud, kuid sulgub plussis.. Ja kui "Jaak, kurat, jalad põhjas", siis natuke võtan. Võin eksida, aga see on mu igapäevane laib. Oddsid on suhtkoht ok.
    Aga jah. Panustan sellele, et paari nädala jooksul on tulemused, Enne seda tõuseb huvi, upside on taevas. Kui 2020 tehti ok kasv versus mõttetu 2019, siis ümberarvestus. 2019 õnnestus neil mitte kasvada, paidevei.
  • Enda üks wishi tellimus ei saabunudki kunagi kohale. Jään Aliexpressi kliendiks.

    Kas see on muidu okei, et USA firma kaudu saab igast shady shitti tellida endale? Oletaks, et keegi on neid ka kohtusse kaevanud. Võib-olla ma ülereageerin ja kõik need imetooted toimivadki :D
    Paar konservatiivset näidet mida vahvat sealt leida võib...

  • "ymeramees"
    "Lenzer"
    7:56 ja 23:05 vahel tundub terve sajand olevat või siis vihkan sellest armastan selleni.


    Isegi mõtlema jäin, sest hommik olevat ju targem õhtust. Arvatavasti tuleb tuua dimensiooni lisaks ajale odav ja kallis mõõde.
    Mäletan, et see kauples 50% discounti versus konkurendid. Kui osad kasutajad ütlesid, et nad actualliy saavadki asja kätte, siis ilmselt mu kogemus on kitsas. Osadele see olukord meeldib.
    Ma toetun lihtsalt olukorrale, kus 30% kukkunud stock on päeva sees veel -4% kukkunud, kuid sulgub plussis.. Ja kui "Jaak, kurat, jalad põhjas", siis natuke võtan. Võin eksida, aga see on mu igapäevane laib. Oddsid on suhtkoht ok.
    Aga jah. Panustan sellele, et paari nädala jooksul on tulemused, Enne seda tõuseb huvi, upside on taevas. Kui 2020 tehti ok kasv versus mõttetu 2019, siis ümberarvestus. 2019 õnnestus neil mitte kasvada, paidevei.


    Läks päeva mööda ja negatiivne ostukogemus unustatud? 😁Tore näha,et mu esimesest postitusest on arutelu lahti läinud 🤩
    Arvestades,et kogu E kaubandus oli tōusvas joones 2020a siis pigem vōiks eeldada,et tulemused on märkimisväärselt paremad vōrreldes 2019 aastaga.Muidugi juhtimise osas olen pigem skeptiline. 8liiget juhatuses... miks??

    Natuke negatiivsemat tooni
    https://investorplace.com/2021/02/wish-stock-contextlogic-has-nothing-to-do-with-retail/

    Ja veidi positiivsemat
    https://www.themarketsdaily.com/2021/02/18/contextlogic-nasdaqwish-rating-increased-to-buy-at-loop-capital.html
  • "teretore"
    Enda üks wishi tellimus ei saabunudki kunagi kohale. Jään Aliexpressi kliendiks.

    Kas see on muidu okei, et USA firma kaudu saab igast shady shitti tellida endale? Oletaks, et keegi on neid ka kohtusse kaevanud. Võib-olla ma ülereageerin ja kõik need imetooted toimivadki :D
    Paar konservatiivset näidet mida vahvat sealt leida võib...



    Aliga ju sama, et osad saadetised ei saabugi kunagi kohale.
    Ja fotodel olevad konservatiivsed näited on samuti ka alis müügil...
  • Küsimus oli pigem esitatud, et kas USA firma poolt sellise valekauba müümine ei või aktsiahinnale halvasti mõjuda, kui kohtukeisse tulema hakkab. See, et hiinlased igasugu sitta müüvad ei puutu asjasse.
  • Wish ei ole retailer, wish on marketplace. Kui sa oled nii loll, et ostad sealt peenist suurendavaid abivahendeid, siis
    A) Sa saad kirikus ka peksa, rääkimata kohtust.
    B) Wishi poolt "no problem, sir". Toode ei sobi. Palun, siin on su raha, me võtame võltstoote eest selle raha tootjalt ära.

    Üldiselt jah, ma leiaks ka, et nad keskenduks pigem tarneaegade ja tootekvaliteedile, kuid mingil imekombel nad tegelevad lehe arendusega, vaadates hiring poste..
  • Tulemused 08.03.21
    https://ir.wish.com/news-releases/news-release-details/wish-announce-fourth-quarter-and-full-year-2020-results-march-8
  • "ymeramees"
    Põhjad ja tipud tehakse suure käibega
    Enn Vetemaa (Näkimadalad)


    Enn Vetemaa "Eesti näkiliste välimääraja" rääkis hiidpaljastissist ja muudest suurustest. Kas "Näkimadalad" mitte Sergo romaan ei ole? Võibolla on Vetemaal mõni luuletus muidugi mida lugenud ei ole.
  • Jah , see teise hiidlase kirjutatud raamat, autor Herman Sergo. Oli kohustuslik kirjandus kunagi.
  • /nostalgiahetke algus/ Nii on, selle raamatu peategelase järgi sai mu poeg endale nime /nostalgiahetke lõpp/
  • Mõtlesin, et miks see ei lenda, reedel sai alt ülesse kena reis tehtud. Tulemusteni hoidmine kahtlane, kui 1.9M insaiderid just müünud.
  • Channel check tehtud. Jälle 2 täiesti tontvõõrast tonti kuskil teisest eestist shoppavad isuga-eelistavad alibabale
    Kui Wish jõuab siia pärapõrgu eesti metsade keskele ja inimesed, kes appidest jms säärasest midagi ei jaga shoppavad ennast oimetuks...siis
    Lisaks osteti 40-eurone droon. Ma küsisin, kas tööle said-töötas!!!
    Kellegil ei tulnud pakk kohale-saatis upporti sai kohe wish money ja pakk ikka tuli-klient õnnelik!!!
    Klienditeenindus kehvaks läinud. Kas tõesti?Äkki hoopis vastupidi?Uued kliendid ummistavad servereid ja asjad koomas. Haipi veel pole-seega saab odavalt kokku kraapida.
    Ehk ühesõnaga tsiteerites klassikuid
    Another overvalued, massively unprofitable ecommerce play, this time with crappy products and lousy delivery. I bought in immediately!!!
  • Ma mõtlesin teha tellimust, mingid droonid, puldi autod asjad ca 120 $, närvi ajas, et muudad asja värvi, hind hüppas, lisaks lõpus terendas 20$ saatmise kulu (osades kohtades 0), siis auto kohta jäi silma komm, et pildil olev palju suurem kui tegelikult. No ja nii ma mõtlesin ja mõtlesin, kuna lõin käega, et mis drooni sa ikka selle raha eest reaalselt saad, kleepekad küljel 4D.Tunnistan,et väike hasart tekkis, aga meenus sõber, kes ostis Depost pintsli ja esimest korda potti pistes jäi pool pintslit sinna ja nii järjest 3-ga. Tulemusi ootan mõnuga, sest nagu ütles kumiir, et eelmine aasta kasvu ootusi ei täidetud, saab näha kuidas seekord. Lahti ütlus, kauplen, aga ei oma.
  • "Visahing"
    Mõtlesin, et miks see ei lenda, reedel sai alt ülesse kena reis tehtud. Tulemusteni hoidmine kahtlane, kui 1.9M insaiderid just müünud.


    Oi, räägi sellest lähemalt? Kust see 1,9M?
  • "ymeramees"
    Pole ju 1,9M, on hoopis rohkem?


    jah, unise peaga vaatasin, aga pointi see ei muuda, et enne tulemusi sedasi müüvad nüüd, ei ole hea näitaja.
  • Tegu on töötajate motivatsioonipaketiga, kus RSU keerati commoniks ning see maha müüdi. Aga müügisurve on tunda olnud sellest kindlasti.
    Teiseks, nii suure käibega firma (mitte ainult MCapiga, vaid tegelikult ka suure äriga) istub kui kult rukkis, ei kippu ega kõppu. IR on olematu.
  • Ma pigem ei otsiks sisetehingute puhul seoseid kindlate sündmustega, reeglina ei ole kellelgi vabadust nii täpselt müüki sihtida. Kes teab kus need aktsiad peale IPOt üldse istuvad, tõenäoliselt kuskil kolmanda osapoole kontol, kust neid siis vaikselt vabastatakse.

    Need sisetehingute träkkimised on minu meelest ainult üks müra, umbes nagu kuskil StockTwitsis läheb alati suureks kisaks, kui mõni C-suite tüüp poole miljoni eest aktsiaid müüb, sest sellel müügil püüdub tegelikult igasugune sisuline tähendus. Teine asi on aga mahuga – kui nii palju korraga müüakse, siis see kindlasti omab mõju.
  • Ole mureta, ma sulle näidet ei too, aga nägin ka, kus kaks päeva enne tulemust oli müük ja peale tulemusi -30%. Oskavad müüa küll. Ma ei räägi siin 10 000 aktsia tilgutamisest.
  • Jututoas teadis keegi rääkida- pole aimugi kas tõsiseltvõetav.

    These were related to restricted stock units “RSUs”, these sales transactions are always done for tax purposes, and are strongly encouraged immediately after an IPO at or near the IPO offering. I believe that the current market environment made this a priority this week and does not reflect negative earnings. Remember, they could have converted and sold shares at any time. I believe they were hoping for WISH to continue to climb, but with tax day quickly approaching, there really is no point to risk holding RSU shares any longer. If anything, I think this is bullish due to less selling pressure on wish heading into earnings.

    To summarize, as soon as WISH started trading, the RSU shares accumulated by these executives are automatically subject to federal tax at the 24$ price. Due to the overall value, they will most certainly fall into the highest tax bracket. If the market continues to tank, there is significant risk that the value won’t cover the tax obligation. This is why these execs converted and subsequently liquidated...The fact that they waited this long to sell is bullish overall bc they could have sold in the 30s if they felt WISH was overvalued.
  • Channel check. Kolmest jubinast üks jõudis kahe kuuga kohale, kahele lubasid raha tagasi kanda.
    Esmaspäeval tulemused.
  • Aa, sellest see hind kukubki, et hakkavad sulgema. Aitäh!
  • Ega väga ei ole (mõtteid).
    Kui tech puruks peaks kukkuma, siis saab pilt oluliselt hullem olema. Kuiva püssirohtu palju ei ole ja mõnedel suisa märg (margin).
    Varsti turuväärtus madalam kui amzn ja baba soovisid sic! kuus aastat tagasi üles osta. Nüüd saab olema neil lihtsam. E-kommerts läheb edasi ja suurtel see kümme miljardit ei ole probleem.
    Enne ei julge ise mingit otsust teha kui esmaspäevane call ära vaadata-kuulata. Plaan on olemasolevat hoida. Juurde võtma hetkel ei hakka - kukkuva noa püüdmine ei ole meeldiv.
  • "ymeramees"
    Aa, sellest see hind kukubki, et hakkavad sulgema. Aitäh!


    Mitte seda :) Lihtsalt veel on nats aega ja see pole üldse halb.
  • Kohe viskab Ümera mind siit mujale tuppa a no mis sellest. Võtsin ka leidu kuulda ja sisenesin 20,51 oli vist 15 jan. ja väljusin 30.00. Esimene katse päeva lõpus orderi tühistamisega aga teisel katsel õnnestus. Lihtsalt tundus huvitav kuna ma parajasti webi poodidega tegelesin põhitööna. Oli jack ja Ümera ei saa miskit plõksida. Tema leid oli hea:) Täna seda enam on seda langust vaadates, mitte halb tunne.
    Kaasa tegin selle mängu kõigest min tolle ajasest teenustasust. Aga vaatan mängu edasi.
  • Milk, mis kahe nädala jooksul firmal muutunud on?


  • Q1 seni institutsioonid ostnud 1,79B eest, müünud pole
  • Käisin ja tegin õhtuse jalutuskäigu ja ennäe imet - suisa plussis ära käinud :)
    Võiks arvata, et põhi tehti ära, aga mine tea.
  • "siim susi"


    Q1 seni institutsioonid ostnud 1,79B eest, müünud pole


    update, bought 1.86B. Rikutud mõtlemisega võiks arvata, et retail tõmmatakse lohku.
  • Kas need pole mitte ipost ostnud kes peavad hiljemalt järgmise kvartali lõpuks aru andma? Jooksvaid andmeid ju kusagil ei avaldata?
  • Jah eks sellisel päeval kratsid pead, et pidid ikka õues riiulit ehitama, kui oleks saanud puhta tasuta lisada. Kaks päeva vaikselt ostnud ja nii ei passi. Tegemist toimiva äriga, mitte koinimisega.
  • "velvo"
    Kas need pole mitte ipost ostnud kes peavad hiljemalt järgmise kvartali lõpuks aru andma? Jooksvaid andmeid ju kusagil ei avaldata?


    See number tundub in real time. Hetk tagasi bought 1,88B, sold 0

    Parandage, kui täielikku mäda ajan, kuid minu mata ütleb, et peaaegu kogu tänane volume läheb institutsionaalsele.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon