Gamestop ja LHV - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Gamestop ja LHV

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Hei!
    Mõtlesin, et kirjutan foorumisse, et nõu saada. Teema ei ole püstitatud selleks, et arutleda selle üle, kas GME on hea investeering või mitte, aga pigem on küsimus selles, kuidas viimast dividendi LHV ja tema välismaakleri poolt kajastati.

    Natuke ajaloost -

    1. GME teatas oma stock split dividendist 6ndal juulil. Ajavahemikuks määrati 18-22 juuli. Tsiteerin -

    "Company stockholders of record at the close of business on July 18, 2022 will receive a dividend of three additional shares of the Company’s Class A common stock for each then-held share of Class A common stock. The stock dividend will be distributed after the close of trading on July 21, 2022. Trading will begin on a stock split-adjusted basis on July 22, 2022.." link - https://news.gamestop.com/news-releases/news-release-details/gamestop-announces-four-one-stock-split

    Ehk siis sellest lähtuvalt saab eeldada,et 22 juuli seisuga kõik aktsionäärid peaksid omama 3 lisa aktsiat dividendi näol iga 1 omatud aktsia kohta. Ehk siis 1 asemel 4. ning peale 22 juulit kohandatakse hinda spliti järgselt.

    2. 22 juuli õhtul laekus kontole spliti järgne kogus aktsiaid mispeale tundub justkui kõik okei. Otsustasun küsida LHVst täpsemalt üle, sest tekkis huvi, kuidas välismaakler seda kajastab.

    3. LHV vastus mulle oli järgnev -
    Tänan Teid kirja eest. Palun ka vabandust, et minu vastus on viibinud.

    Tõepoolest, GameStop Corp. (GME) korraldas korporatiivse sündmuse ning maakler kajastab seda tavapärase splitina.


    Ja

    Tänan Teid kirja eest.

    Meie vastaspoolele GME aktsiad dividendidena ei laekunud, vaid neile saabunud informatsiooni kohaselt toimus split, mida nad ka enda süsteemis kajastasid ning antud korporatiivset sündmust peegeldasime ka Teie kontol vastava informatsiooni alusel.


    Ehk minul tekkis küsimus, et kas olen valesti aru saanud.

    4. 6ndal juulil laekus gamestopilt investoritele teade -
    GameStop has notified its transfer agent and the Depository Trust Company (“DTC”) that some of our valued stockholders in international geographies are still trying to determine if they have received the proper stock dividend associated with the Company’s recent 4-for-1 stock split. Please note GameStop has already distributed the shares of common stock required for the stock dividend to its transfer agent, which has confirmed it subsequently distributed the appropriate number of shares of common stock to DTC for allocation to brokerage firms and other participants.
    Link

    Sellelt lähtuvalt tundub mulle, et LHV välismaakler ei ole dividendi splitti õigesti kajastanud minu kontol ning mul tekib küsimus - miks ma olen saanud kõigest spliti järgi kohandatud aktsiad?

    Olge head, aidake sellest kõigest nüüd aru saada.


  • LHV kajastas GME korporatiivse sündmuse samamoodi nagu meie välismaaklerid ehk aktsiasplitina. Sisuliselt sai investor iga olemasoleva aktsia kohta 3 aktsiat juurde. Kontol kajastati seda selliselt, et 1 aktsia läks kontolt maha ja 4 tuli asemele.

    Juurde saadud aktsiad on samasuguste õigustega nagu olid olemasolevad, ning nendega mingisuguseid piiranguid ei ole.
  • Tere,

    Aitäh vastuse eest, aga mis vahe on siis tavalisel splitil ja dividendi splitil?
    Miks Saksa finantsjärelvalve andis mõista, et tavaline split ei ole õige.
    Samuti, miks pidas Gamestop vajalikuks välja lasta pressiteate, mis toonitas, et nad on teinud dividendi spliti mitte tavalise spliti?
  • Aktsia jagunemine (split) https://www.investopedia.com/terms/s/stocksplit.asp
    Aktsiadividend https://www.investopedia.com/terms/s/stockdividend.asp

    Sisuliselt said GME aktsionärid iga olemasoleva aktsia kohta 3 aktsiat juurde ja see on rohkem sarnane jagunemisele kui aktsiadividendile. Viimasel juhul on viidatud Investopedia lingil toodud madalam suhtarv. Nt. iga 5 olemasoleva aktsia kohta 1 uus aktsia. Antud juhul on see aga 1 olemasoleva aktsia kohta 3 uut aktsiat.

    Saksa finantsjärelevalve seisukoht puudutas sündmuse kajastamist, selle parandamist ja paranduse tühistamist andmeedastajate poolelt:
    At the beginning of July, GameStop Corp. announced a stock split in the form of a stock dividend. In part due to information from various investors, BaFin called on the custodian banks to safeguard delivery of the new shares.

    The relevant data providers’ systems treated this capital measure as a stock split and not as a stock dividend. On 29 July 2022, individual data providers changed the type of capital measure to a stock dividend. On 1 August 2022, however, this change was reversed. As a consequence, it may be necessary for some custodian banks to revise the account statements concerned; this should be completed within a few days. New and old shares already held in safe custody by these banks will not be affected.

    GME ise ütleb ka, et on teinud aktsiaspliti dividendide vormis:
    On July 6, 2022, GameStop announced a 4-for-1 stock split in the form of a stock dividend, effective as of July 21, 2022, for stockholders of record on July 18, 2022. Tax information related to this stock split can be found here.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon