Börsipäev 29. august - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 29. august

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti reedel 3114 tehingut ning käive oli 1,540 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 860 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 667 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 2107 ning 934.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suurimad tõusjad ja langejad olid:


  Sel nädalal:
  31.08 Linas Agro Group LNA1L 12 kuu vahearuanne
  31.08 PRFoods PRF1T 12 kuu vahearuanne
  31.08 Auga group AUG1L 6 kuu vahearuanne
  01.09 Apranga APG1L augusti müügitulemused
 • Arvestades seda, et reedel oli USA juulikuu inflatsioonäit (toitu ja energiat arvestamata aeglustus 0,2 protsendipunkti 4,6%le, osutudes madalamaks 4,7% ootusest) vahetult enne Jerome Powelli kõne andnud turuosalistele potentsiaalselt täiendava vihje hinnatõusu võimalikust aeglustumisest, mõjus Föderaalreservi presidendi kõnes inflatsiooni agressiivsel jahutamisel püsinud fookus mõnes mõttes külma dušina. S&P 500 indeksil tuli reedese sessiooni lõpuks leppida 3,4% ja Nasdaq indeksil 3,9% langusega, jättes antud indeksid terve nädala lõikes vastavalt 4% ja 4,8% miinusesse. Euroopas jõudis Stoxx 600 piirduda 1,7% kaotusega, mis viis viie tööpäeva lõikes languse 2,6%ni.

  Kokkuvõttes Jerome Powell midagi väga uut oma Jackson Hole’i esinemises välja ei toonud, toonitades vajadust aeglustada inflatsiooni, ega pakkunud seejuures vihjeid, et lähiajal võiks intressimäärade tõstmise tempo viimaste kuudega võrreldes oluliselt muutuda. Powelli sõnul tähendab hinnatõusu aeglustamine vajadust taluda teatavat valu nõrgeneva majandusaktiivsuse ja pehmema tööturu näol. Juuli inflatsiooninäit oli heaks uudiseks, kuid kaugel sellest, mida komitee vajab senise intressimäära trajektoori muutmiseks. Ühtlasi on Powelli sõnul vaja kiiresti tegutseda, sest mida pikemalt praegune kõrge inflatsioon püsib, seda suurem on risk, et see juurdub ka pikaajalistesse ootustesse. Üsna suur on seega tõenäosus, et Föderaalreservi komitee kergitab ka septembri istungil intressimäära 75 baaspunkti võrra, kuid enne seda 13. septembril selguv augusti inflatsioon võib lõpptulemust veel mõnevõrra mõjutada.

  Aasia aktsiatururud alustasid uut nädalat punases, alanedes Jaapanis 2,7%, Hongkongis 0,8%, Lõuna-Koreas 2,1% ja Austraalias 2%. Hiina Shanghai Composite liikus reedese sulgumistaseme juures. Brenti toornafta hind kerkis 0,3% 101,3 dollarile, Bitcoin langes 0,8% 19831 dollarile ja Ethereum alanes 2,1% 1452 dollarile. Unts kulda maksis 1723 dollarit (–0,8%).

  Nädal algab majandusuudiste osas üsna vaikselt, kui täna on Ühendriikides laual vaid Dallase töötleva tööstuse aktiivsusindeks.

  17.30 USA Dallas FEDi töötleva tööstuse aktiivsus (august)
 • Saksamaa majandusministri sõnul on riigi gaasivarud täitunud oodatust kiiremini ja oktoobriks seatud 85% täituvus saavutatakse juba septembris, mis tingis täna maagaasi hinna odavnemise 4% 294 eurole MWh eest.

 • Shenzhen shuts world’s biggest electronics wholesale market Huaqiangbei for 4 days as city steps up Covid-19 control
  China’s southern technology hub of Shenzhen has shut down Huaqiangbei district, home to the world’s largest electronics wholesale market, as local authorities strengthened measures to contain a fresh Covid-19 outbreak, causing fresh disruptions to local supply chains.
 • EUROPEAN NATURAL GAS FUTURES PLUNGE 20% TO 270 EUROS/MWH
 • Tänane liikumine oli väga uimane - sedasi ei tohiks küll pöördeid teha! Selle pinnalt pakuks, et saame ühe lataka veel alla. SPY oleks hea, kui käiks 400st allapoole ikka ära.
 • Küll see SPY ja ka gaas varsti all, gaas 6* kallim kui muidu, kaua Euroopa tööstus ja voolu tootmine sedasi kestab? Omahinnale jookseb räigelt sisse, kui fixed pole. Varsti pole Saku õllegi poes,kuna ei tasu toota. SPY elukas võiks 3000 peale hüpata pilti vaadates.
 • Üks räägib SPY ETFist, teine indeksist. Vahe on umbes täpselt kümnekordne, st samadel alustel rääkides mainis rinx SPY 400 taset ja Visahind ennustas SPY 300 taset.
 • Käis ilusti alla 400 ära. Kuigi tänane müük oli juba väsinud.
  400 juures on väga suur hedge kogus ka, mis piirab allapoole survet.
  Put-call on põhjas jälle, selle pinnalt võiks homseks tulla üsna roheline päev.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon