Investeerimine Nasdaq-100 indeksisse - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Investeerimine Nasdaq-100 indeksisse

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tervist!

    Mul on huvi osta ettevõtte nimele NASDAQ-100 indeksit, ent mul on hetkel keeruline mõista millise fondi kaudu ma peaksin indeksisse investeerima - loodan, et siit foorumist on keegi selle protsessi juba läinud teinud ja oskab mu mõnele küsimusele vastata.

    Probleemi illustreerimiseks toon mõned fondide näited ja nende 1Y tootlused:
    * Invesco EQQQ Nasdaq-100 UCITS ETF Acc (Currency USD): -14.70%
    * iShares Nasdaq 100 UCITS ETF (Acc) (Currency USD): -14.73%
    * iShares Nasdaq 100 UCITS ETF EUR Hedged Acc (EUR Hedged): -21.25%

    Küsimused, millele otsin vastuseid:
    * Saan aru, et EUR Hedged tähendab justkui valuutaerinevuste vastu kaitset, ent EUR to USD suhe on muutunud 1Y jooksul 1.06 -> 1.09. Seetõttu on minu jaoks arusaamatu miks USD vs EUR Hedged fondide tulemused on totaalselt erinevad, ja seda paljude aastate lõikes. Miks see nii on?
    * Valuutariski eirates, kas oleks mingisugune põhjus eelistada USD fonde EUR Hedge omadele? Fondi kulude määr on USD omadel väiksem.
    * Millise fondi kaudu oled sina NASDAQ-i ostnud, ja miks seda tegid?

    Loodan, et leiate aega vastata. Kõike ilusat!

    Kristian
  • Mina kasutan LYMS.DE

    Miks: EUR, dividende välja ei maksa, madalad tasud, piisavalt likviidne.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon