Börsipäev 6. mai - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 6. mai

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Balti põhinimekirjas tehti reedel 3196 tehingut ning käive oli 1,356 miljonit eurot, millest Tallinna börsi käive moodustas 645 tuhat eurot ning Vilniuse börsi käive 679 tuhat eurot. Tehinguid tehti vastavalt 2044 ning 1026.

  Enimkaubeldud aktsiad olid:


  Suuremad tõusjad ja langejad olid:


  Sel nädalal:
  06.05 - 12.05 Enefit Green EGR1T aprilli tootmisandmed
 • Oodatust nõrgemaks osutunud USA aprillikuu tööturu raport andis argumendi uskumaks, et sealne majandus on aeglustumas, mis aitab ühel hetkel sel aastal tuua kaasa intressimäära langetamise. USA riigivõlakirjade tulusused liikusid reedel allapoole ja S&P 500 indeks saavutas suurima tõusu alates veebruarist (+1,3%), mis andis kogu nädala saldoks 0,6%. Euroopas kosus Stoxx 600 0,5%, vähendades eelmise nädala kaotust 0,5% peale.

  Ühendriikides loodi aprillis väljaspool põllumajandussektorit 175 tuhat töökohta, mida oli vähem analüütikute prognoositud 240 tuhandest ning märkis aeglustumist ka märtsis registreeritud 315 tuhande järel. See tõstis töötuse määra 0,1 protsendipunkti võrra 3,9% peale ja samuti osutus oodatust pehmemaks palgastatistika: kuiselt kasvas keskmine tunnipalk 0,2%, mis aeglustas aasta baasil kasvutempo 4,1% pealt 3,9% peale (oodati 4,0%). Sektorite lõikes kasvasid töökohad enim tervishoius, sotsiaalhoolekandes, transpordi- ja logistikasektoris. Samal ajal oli see nõrgem vaba aja ja majutuse, ehitus-, äriteenuste ja avalikus sektoris. Kokkuvõttes võib väga tugeva esimese kvartali järel oluliselt aeglustunud töökohtade kasv aprillis näidata, et tööturg on liikumas paremasse tasakaalu ja see on ka oluline argument rahapoliitika lõdvendamisega alustamiseks käesoleval aastal.

  USA teenindussektori aktiivsus langes aprillis 51,4 punktilt 49,4 punktile, märkides aktiivsuse langust esimest korda alates 2022. aasta detsembrist. Uute tellimuste kasv aeglustus ning tööhõive jätkas kahanemist, kuid hinnaindeks kerkis 53,4 punktilt 59,2 punktile, mis oli kõrgeim alates jaanuarist. Sestap jäid ka mitmed ettevõtted oma kommentaarides inflatsiooni osas murelikuks.

  Aasia aktsiaturud alustasid uut nädalat erisuunaliste liikumistega: Hang Seng langes 0,1%, kuid Shanghai Composite kerkis 1,1% ja S&P/ASX200 kosus 0,7%. Jaapani ja Lõuna-Korea börsid oli püha tõttu suletud. Brenti toornafta kallines 0,4% 83,3 dollarile, Bitcoin tõusis 0,7% 64 218 dollarile ja Ethereum kerkis 0,4% 3150 dollarile. EUR/USD püsis 1,0765 dollaril ning unts kulda maksis 2312,4 dollarit (+0,5%).

  Täna selguvad mitmel pool Euroopas teenindussektori aprilli aktiivsusindeksid, mille esialgsed hinnangud on suuremate riikide puhul juba teada.

  10.00 Hispaania töötuse määr (aprill)
  10.15 Hispaania teenindussektori PMI (aprill)
  10.45 Itaalia teenindussektori PMI (aprill)
  10.50 Prantsusmaa teenindussektorid PMI (aprilli lõplik)
  10.55 Saksamaa teenindussektori PMI (aprilli lõplik)
  11.00 Euroala teenindussektori PMI (aprilli lõplik)
  12.00 Euroala tootjahinnaindeks (märts)
 • Selle nädala olulisemad makronäitajad ja sündmused:

  Teisipäev, 7. mai
  * Austraalia keskpanga intressimäära otsus
  * Saksamaa tehaste tellimused
  * Euroala jaemüük
  * EKP De Cos esineb
  * Fedi Kashkari esineb

  Kolmapäev, 8. mai
  * Saksamaa tööstustoodang
  * Rootsi keskpanga intressimäära otsus
  * EKP Wunsch esineb
  * Fedi Jefferson, Collins ja Cook esinevad

  Neljapäev, 9. mai
  * Inglise keskpanga intressimäära otsus
  * EKP De Guindos, Cipollone ja Inglise keskpanga Pill esinevad
  * USA töötu abiraha taotlused

  Reede, 10. mai
  * Suurbritannia SKP ja tööstustoodang
  * EKP istungi protokoll ja EKP Cipollone esineb
  * USA tarbijate kindlustunne Michigani ülikooli kohaselt
  * FEDi Bowman, Goolsbee ja Barr esinevad

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon