Tambiks veidi EKRE-t - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Tambiks veidi EKRE-t

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Karum6mm
    Kuulge, Lendava Tsirkuse siirad fännid? Ma saan ca pooltest teie pointidest muide täitsa okeilt aru, kuid kas ikkagi ministriks ei oleks pidanud panema kedagi, kes minimaalselt mingit matsu ka jagab?

    Ma ütleks, et Martin Helme rahandusministrina jagab üllatavalt hästi matsu. Paremini kui teised samal postil olnud viimastel aastatel.
  • raulir
    Karum6mm
    Kuulge, Lendava Tsirkuse siirad fännid? Ma saan ca pooltest teie pointidest muide täitsa okeilt aru, kuid kas ikkagi ministriks ei oleks pidanud panema kedagi, kes minimaalselt mingit matsu ka jagab?

    Ma ütleks, et Martin Helme rahandusministrina jagab üllatavalt hästi matsu. Paremini kui teised samal postil olnud viimastel aastatel.


    Võib-olla taipab nõunikku kuulata? Lasse Lehis ilmselt jagab jah asja.
  • Vanaema
    raulir
    Karum6mm
    Kuulge, Lendava Tsirkuse siirad fännid? Ma saan ca pooltest teie pointidest muide täitsa okeilt aru, kuid kas ikkagi ministriks ei oleks pidanud panema kedagi, kes minimaalselt mingit matsu ka jagab?

    Ma ütleks, et Martin Helme rahandusministrina jagab üllatavalt hästi matsu. Paremini kui teised samal postil olnud viimastel aastatel.


    Võib-olla taipab nõunikku kuulata? Lasse Lehis ilmselt jagab jah asja.

    Kõlab nagu sa peaks seda halvaks?

    Osa ministri tööst ongi endale meeskond kokku panna. Järelikult on hea minister, kui on hea meeskonna leidnud.
  • Ma lähtuks ikka eeldusest, et kui sa ei suuda/ei oska/ei taha õigustada oma tegemisi ning otsuseid rahva esindajana ning kui sinu tegevus tekitab teatavaid küsitavusi ühe või teise ühiskonnagrupi jaoks, siis peabki tähelepanu vastuoludele suunama. Ja seda kõike olenemata, kes on valitsuses.

    Lõpetuseks:
    Sir Humphrey: My job is to carry out government policy.
    Hacker: Even if you think it's wrong?
    Sir Humphrey: Well, almost all government policy is wrong, but… frightfully well carried out.
  • kohe näha, et vanad sõbrad

    Ligi Helmele: me ei taha ministrilt kuulda koerana haukumist, vaid reaalseid vastuseid
  • Henno Viires
    kohe näha, et vanad sõbrad

    Ligi Helmele: me ei taha ministrilt kuulda koerana haukumist, vaid reaalseid vastuseid

    Vaher jutustas, et 2015. aastal polnud kellelgi täpset arusaama sellest, mida see piir oma maastikuga endast kujutab.

    Pärast seda kui Ligi oli olnud 10 aastat minister (ja ta partei 15 aastat valitsuses), polnud ikka veel kellelgi selget arusaama, misasi piir on, kust see läheb, kui palju maksab jne.

    Nüüd hüppab ta kallale uuele ministrile, kes ütleb, et tal on vaja aega, et asjadest pilt ette saada ja seetõttu ei saa hetkel konkreetset numbrit välja tuua.

    Ligi tundub (minu arvates) tõepoolest üks täiesti mõttetu ennasttäis põhulõug. Hakka kasvõi uskuma, et ta tõepoolest ei olnud võimeline märkama sadade miljardite vene raha pesemist, hoolimata EL, Venemaa finantsametkondade jne hoiatustest ja päringutest.

    Occami teravik hakkab mu jaoks kalduma sinnapoole, et mees on lihtsalt loll ja mingit vandenõuteooriat polegi vaja :)

    Vt ka Jürgen Ligi vikipeedia artiklit.
  • raulir, see väide, et 2015. aastal "ei olnud arusaama, mida piir endast kujutab" on minu meelest piinlik eelkõige Elmar Vaherile ja PPA-le. Kurat, mehed, te olete aastaid seda piiri valvanud ja tallanud, mismoodi ei olnud ettekujutust? Ja mis mõttes Jürgen Ligi (või mõni teine poliitik) oleks pidanud seda PPA-st paremini teadma?
  • raulir
    Occami teravik hakkab mu jaoks kalduma sinnapoole, et mees on lihtsalt loll ja mingit vandenõuteooriat polegi vaja :)

    See mõte on sõnastatud nn. "Hanlon's razor" kujule:
    "Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity."
  • Draax
    Ja mis mõttes Jürgen Ligi (või mõni teine poliitik) oleks pidanud seda PPA-st paremini teadma?

    Kuna ta oli nii kaitseminister, välisminister kui ka rahandusminister.

    Ta peaks seda piiriteemat kolme erineva külje pealt olema näinud.

    (Eriti rahalist ja poliitilist poolt, mis pole otseselt piirivalvurite ülesanne teada.)
  • raulir
    Vanaema
    raulir
    Karum6mm
    Kuulge, Lendava Tsirkuse siirad fännid? Ma saan ca pooltest teie pointidest muide täitsa okeilt aru, kuid kas ikkagi ministriks ei oleks pidanud panema kedagi, kes minimaalselt mingit matsu ka jagab?

    Ma ütleks, et Martin Helme rahandusministrina jagab üllatavalt hästi matsu. Paremini kui teised samal postil olnud viimastel aastatel.


    Võib-olla taipab nõunikku kuulata? Lasse Lehis ilmselt jagab jah asja.

    Kõlab nagu sa peaks seda halvaks?

    Osa ministri tööst ongi endale meeskond kokku panna. Järelikult on hea minister, kui on hea meeskonna leidnud.


    tarvilik, aga mitte piisav tingimus.
  • https://www.ecre.org/

    Twitterist Jörgen Siili twiit (ei saanud millegipärast .png lisada)
    Tänasel koosolekul avastasin, et Brysselis on ka yks organisatsioon, mille lyhend on ECRE (hääldus, nagu EKRE). Tegemist on "European Council on Refugees and Exiles"-nimelise yhendusega. Arvan, et kumbki organisatsioon pole ónnelik nimelyhendi sarnasuse yle
  • Mina ei pidanud silmas rahandusministrit. Ma näiteks lihtsalt mäletan ühte daami, kes päriselt käis välismaal ja kes edukalt network'is. Tean isegi isiklikult inimest, kes teenis seetõttu raha, mida ta muidu poleks teeninud. Mul oli siiras ja mitteretooriline küsimus Lendava Tsirkuse jüngritele, et äkki noh...olekski selline asi täitsa normaalne? Versus praegune show st. Või ma ei saa millestki aru?
  • Karum6mm
    Ma näiteks lihtsalt mäletan ühte daami, kes päriselt käis välismaal ja kes edukalt network'is. Tean isegi isiklikult inimest, kes teenis seetõttu raha, mida ta muidu poleks teeninud.

    Äri tegemises valitsuse peale lootmine on enam-vähem sama, mis äri ajamine Venemaaga -- poliitiline risk on liiga suur. Välja arvatud juhul, kui toetad kõiki poliitlimukaid samaväärselt. Aga selleks peab üsna palju raha olema :)

    S.t. Lendav tsirkus võib lennata või erinevatel asjaoludel mitte lendu tõusta, äri tuleb ajada sedasi, et need probleemid elu oluliselt ei segaks. Ja need kes networkingu riigile usaldavad on pehmelt öeldes naiivsevõitu :)
  • ziff

    Äri tegemises valitsuse peale lootmine on enam-vähem sama, mis äri ajamine Venemaaga -- poliitiline risk on liiga suur. Välja arvatud juhul, kui toetad kõiki poliitlimukaid samaväärselt. Aga selleks peab üsna palju raha olema :)

    S.t. Lendav tsirkus võib lennata või erinevatel asjaoludel mitte lendu tõusta, äri tuleb ajada sedasi, et need probleemid elu oluliselt ei segaks. Ja need kes networkingu riigile usaldavad on pehmelt öeldes naiivsevõitu :)


    sa kirjeldad kuidas kolmandas maailmas asjad käivad, meil siin ei peaks nii olema
  • ziff, üks Hodorkovski-nimeline toetas kõiki võrdselt. Vaat, mis temast sai... :-D
  • peeterv22
    sa kirjeldad kuidas kolmandas maailmas asjad käivad, meil siin ei peaks nii olema

    Kas ma saan Sinust õigesti aru -- esimeses ja teises maailmas on igati normaalne loota, et keegi tark ja hea onu Sinu eest kõik ära korraldab ning Sinu ülesandeks jääb dividende võtta?

    Kui nii, siis ma vist pigem eelistan seda va kolmandat maailma -- neid "häid onusid" kes minu eest kõike otsustama kipuvad on meil juba liiga palju.. :D
  • Karum6mm
    ziff, üks Hodorkovski-nimeline toetas kõiki võrdselt. Vaat, mis temast sai... :-D

    :D
    Meil on vist Sõõrumaa enam-vähem sama joont ajanud?
  • ziff,
    kui meil poleks väliskaubanduse ministri positsiooni, siis heakene küll. Aga meil on. Kummalisel kombel suurel osal valgest maailmast on sarnaste ülesannetega kõrge riiklik ametikoht olemas. On üüratult rumal omada sellist ametikohta ja täita ta sellise inimesega. Parem oleks kui ametikohta üldse poleks - ei tekiks (võiks öelda õigustatud) ootusi.
  • ziff

    Kas ma saan Sinust õigesti aru -- esimeses ja teises maailmas on igati normaalne loota, et keegi tark ja hea onu Sinu eest kõik ära korraldab ning Sinu ülesandeks jääb dividende võtta?

    Kui nii, siis ma vist pigem eelistan seda va kolmandat maailma -- neid "häid onusid" kes minu eest kõike otsustama kipuvad on meil juba liiga palju.. :D


    valesti saad aru.
    sinu jutust lugesin välja, et kinnimakstud poliitikud ja rumal valitsemine on reaalsus millega tuleb lihtsalt leppida.
  • rumal ja raiskav valitsemine on alati paratamatus, millega tulebki leppida. Nagu halb ilm.
    Küsimus on ainult kas talumatult rumal või on seda võimalik välja kannatada.

    ma seni ei näe,et uus valitsus oleks talumatult rumalaid otsuseid teinud. Õieti ongi tehtud vaid kaks otsust,mis laiema avalikkuse ette on jõudnud :

    1) aktsiiside kärpimine
    2) riigieelarve strateegia koostamine, kus riigiasutustel tuleb järgnevail aastail pisut püksirihma pingutada ja kulutamist kokku tõmmata .

    Ahjaa, majandusminister otsustas ka 4 rongi Elronile juurde osta,kuid see on esialgu ainult ettepanek valitsusele, mitte valmis otsus.

    https://www.err.ee/948930/aas-teeb-ettepaneku-osta-neli-uut-rongi

    Võib-olla need otsused pole ideaalsed, võib-olla võinuks õlleaktsiisi rohkem alla lasta ja viinal vähem, kuid ma ei näe, et nad oleks ka talumatult rumalad või raiskavad.
  • peeterv22
    valesti saad aru.
    sinu jutust lugesin välja, et kinnimakstud poliitikud ja rumal valitsemine on reaalsus millega tuleb lihtsalt leppida.

    Sul on kadestamisväärselt fantaasiarikas lugemisoskus :D
  • 2korda2
    ziff,
    kui meil poleks väliskaubanduse ministri positsiooni, siis heakene küll. Aga meil on. Kummalisel kombel suurel osal valgest maailmast on sarnaste ülesannetega kõrge riiklik ametikoht olemas. On üüratult rumal omada sellist ametikohta ja täita ta sellise inimesega. Parem oleks kui ametikohta üldse poleks - ei tekiks (võiks öelda õigustatud) ootusi.

    Täiesti nõus, sellist ministrit tõepoolest tarvis ei ole. Normaalne oleks EAS-i laadne agentuur, ehkki ka sellega tekivad omad jamad :)
  • ziff
    2korda2
    ziff,
    kui meil poleks väliskaubanduse ministri positsiooni, siis heakene küll. Aga meil on. Kummalisel kombel suurel osal valgest maailmast on sarnaste ülesannetega kõrge riiklik ametikoht olemas. On üüratult rumal omada sellist ametikohta ja täita ta sellise inimesega. Parem oleks kui ametikohta üldse poleks - ei tekiks (võiks öelda õigustatud) ootusi.

    Täiesti nõus, sellist ministrit tõepoolest tarvis ei ole. Normaalne oleks EAS-i laadne agentuur, ehkki ka sellega tekivad omad jamad :)

    Eestil on selleks näiteks president. Lolluste ja virisemise asemel võiks ta hoopis välismaal eesti kaupa müüa.

    Näiteks müüs Trump just äsja üsna avalikult USA klooritatud kanu UK-le, kusjuures ta peab, erinevalt eesti presidendist, veel peaministri tööd ka tegema.
  • ziff
    peeterv22
    valesti saad aru.
    sinu jutust lugesin välja, et kinnimakstud poliitikud ja rumal valitsemine on reaalsus millega tuleb lihtsalt leppida.

    Sul on kadestamisväärselt fantaasiarikas lugemisoskus :D


    ok, kui sain valesti aru, siis on hea. sa võid proovida fantaasiaks vähem ruumi jätta teinekord ;)
  • peeterv22
    ok, kui sain valesti aru, siis on hea. sa võid proovida fantaasiaks vähem ruumi jätta teinekord ;)

    No problem, eks ma püüan ennast parandada :)
    Samas illustreerib eelnenu suurepäraselt seda, mis tänapäeva maailmas katki on..
  • 2korda2
    ziff,
    kui meil poleks väliskaubanduse ministri positsiooni, siis heakene küll. Aga meil on. Kummalisel kombel suurel osal valgest maailmast on sarnaste ülesannetega kõrge riiklik ametikoht olemas. On üüratult rumal omada sellist ametikohta ja täita ta sellise inimesega. Parem oleks kui ametikohta üldse poleks - ei tekiks (võiks öelda õigustatud) ootusi.


    millegipärast on jäänud paljudel selline mulje, et see ekspordi minister peab olema nagu bätman, kes mööda maailma ringi kihutab, uksi avab ja lepinguid koju toob...rohkem peaks ta juhtima ja kordineerima üle maailma laialai olevate EAS ekspordinõunike, investorkonsultantide (nii nad end nimetavad) tööd, lisaks on paljudes Eesti välisesindustes igasuguseid majandusnõunike ja muid spetsialiste.
  • Väliskaubanduse minister, kelle eelnev karjäär sisaldab valdavas enamuses töötamist politseis uurijana ja maksuametnikuna?

    Ei paista siit CV'st ei IT ega väliskaubanduse alast kogemust:
    https://www.mkm.ee/et/ministeerium-kontaktid/valiskaubandus-ja-infotehnoloogiaminister

    Ehk teen liiga inimesele - ka ülejäänud ministritel on enamasti oma valdkonnaga kokkupuude pea olematu...
  • Kui EKRE tõesti oleks või vähemalt üritaks "peavooluerakondadest" erinev/parem olla, siis lööks ju pealik Helme minister Kert Kingo minema, sest see ei oska ega taha oma tööd teha. Samas hetkel juht ju ainult kaitseb ja õigustab seda inimest. Täpselt nii nagu poliitikamaastikul kombeks. Kus siin siis see uus ja parem erakond peidus on?
  • RIA aastakonverentsi avab minister Kert Kingo asemel riigi IT-juht Siim Sikkut
    On ministeerium mida juhib minister, kes ei tea IT-st ega taha reisida, osaleda üritustel, luua kontakte ja isegi mitte kodumaal esineda avalikuse ees ministrina. Ja siis on veel riigil IT juht, kes teeb oma töö ära ega vaja ministeeriumitäit kohasoojendajaid. Miks on dubleeritud need kohad? Kellele seda ministeeriumit üldse vaja on?
    Saatkondade atašeed ja EAS oleks kaubanduse ja riigi tutvustamise peal ja vbl. kordineeriks ministeeriumita väliskaubandusjuht (ei mitte see kingo).
    FFS, kaabud, kas see piinlik ja naeruväärne sooja koha hoidmile ühele tundub, et absoluutselt sobimatule inimesele, kel vähemalt minevikus olnud kalduvus tülli minna, teile endale ei hakka debiilsena tunduma?
  • Mulle aina enam tundub, et Kingo ongi mõeldud tegema seda tööd just täpselt nii ja olema selles ametis just nimelt selline. Kokkuvõttes lihtsalt konkreetne FUCK YOU!!! kõigile liberaalidele ja progressiividele. Kas keskmist EKRE valijat kotib tõsisemalt midagi väliskaubandus- ning IT-valdkonna arendamisel? I think not. Pigem vaatab ta asja mõnusa irvega kõrvalt peale ränka päevatööd konveieri ääres.
  • Grupp Seltsimehi
    Väliskaubanduse minister, kelle eelnev karjäär sisaldab valdavas enamuses töötamist politseis uurijana ja maksuametnikuna?

    Ei paista siit CV'st ei IT ega väliskaubanduse alast kogemust:
    https://www.mkm.ee/et/ministeerium-kontaktid/valiskaubandus-ja-infotehnoloogiaminister

    Ehk teen liiga inimesele - ka ülejäänud ministritel on enamasti oma valdkonnaga kokkupuude pea olematu...


    Ilmselgelt on EKRE pink midagi lühikese ja olematu vahepealset, kuna on intelligentsi endast oma retoorikaga lihtsalt eemale peletanud. Ja siis ongi võimalik ainult parteisõdurid või muud pupujukud ministriteks nimetada.

    Ma ei kujutanud veel 2 aastat tagasi end ette seda arvamas, kuid varsti on Jüri Ratasest juba lihtsalt kahju.
  • TaivoS

    Ma ei kujutanud veel 2 aastat tagasi end ette seda arvamas, kuid varsti on Jüri Ratasest juba lihtsalt kahju.


    Miks kahju? Ise ta selle supi keetis. Paljudest teistest inimestest peaks kahju olema.

    Kutseharidusega IT ja väliskaubanduse minister on muidugi absurd, iseloomuomadused sinna otsa …...

  • Lihtsalt... inimlikult. Aga eks ma olen paras liberast-tolerast ka.
  • Haridus hariduseks. Tean päris palju piiriüleste äridega toimetavaid tegelasi, keda on erinevatest ülikoolidest välja visatud kuni enam ei viitsitud-tahetud immatrikuleerida.
    Kuid ilmselt jah on EKRE pink olematu ja normaalne inimene nende ministriks ei lähe.
  • Ma olen viimasel ajal juba 2 korda kuulnud , et kasutatakse väljendit "Helmet tegema". Kontekstis lubaduste andmine, mida ei kavatsetagi pidada. Õigemin üks oli kurbade silmadega otsa vaatamine ja ütlemine, et see lubadus oli "väike Helme". Ja eeldatakse, et asi on sellega lõpetatud ja selline käitumine on täiesti ok. Öelge veel, et poliitiline kultuur ei mõjuta igapäevast elu.
  • Uued Uudised - Riigikohus: Kert Kingo koges maksu- ja tolliametis töökiusu ning vabastati ametist õigusvastaselt

    Postimees - Kert Kingo võis riigikohtu hinnangul vestlust salaja lindistada, kuid ei saanud oma tööga hakkama

    Riigikohus leidis, et maksu- ja tolliamet süüdistas Kingot maksumenetlusega viivitamises põhjendatult. - see osa Riigikohtu otsusest on Uute Uudiste toimetajal "ununenud" kohtuotsust kajastavasse uudisesse lisada.

    Riigikohtu otsuse täistekst
  • Vanaema
    TaivoS
    Ma ei kujutanud veel 2 aastat tagasi end ette seda arvamas, kuid varsti on Jüri Ratasest juba lihtsalt kahju.

    Miks kahju? Ise ta selle supi keetis. Paljudest teistest inimestest peaks kahju olema.
    Kutseharidusega IT ja väliskaubanduse minister on muidugi absurd, iseloomuomadused sinna otsa …...

    Tegelikult keetis selle supi Reformierakond, pannes valitsuse (ja ka oma partei!) etteotsa sinisoki-puukella ja mängides väga ülbet arrogantset koalitsioonipartnerit, andmata endale aru, mis situatsioonis tegelikult ollakse ....
    Niipea kui seltsimees abiratas oma parteis võimu sai, läksid varem kokku lepitud lepped käiku ja valitsus muutus. Reform ei suutnud seda ennetavalt ära hoida.
    See on selge, et abiratas on piisavalt võimekas läbirääkija, et moodustada mistahes lammaste-huntide koalitsioone, tema valitsused paistavad hästi püsti püsivat.
    Reform oleks pidanud väga hoolikalt omale esimeest ja/või valitsusjuhti valima ja pidevalt poliitilist situatsiooni monitoorima, mitte aga arvama et võimu keegi neilt käest ära ei võta.
  • Võimalik. Samas ei peagi keegi pidevalt võimul olema. Rõivas oli naiivsevõitu, laskis poliitilistel aferistidel Ossinovskil ja Tsahknal end üle mängida, ei oodanud hoopi selga. Minu sümpaatia on pigem tema poolel.

    Ossinovski ja Tsahkna keerasid käki kokku, nüüd on mõlemad ise vähemtähtsaks muutunud, paras neile kah.
  • Vanaema
    Võimalik. Samas ei peagi keegi pidevalt võimul olema. Rõivas oli naiivsevõitu, laskis poliitilistel aferistidel Ossinovskil ja Tsahknal end üle mängida, ei oodanud hoopi selga. Minu sümpaatia on pigem tema poolel.
    Ossinovski ja Tsahkna keerasid käki kokku, nüüd on mõlemad ise vähemtähtsaks muutunud, paras neile kah.

    Praktikas leidis tõestust, et "naiivsevõitu" tegelane ei saa olla peaminister.
    Ühestki neist kolmest ei ole kahju -- sisuliselt on nemad praeguse olukorra arhitektid.
  • Vanaema
    Võimalik. Samas ei peagi keegi pidevalt võimul olema. Rõivas oli naiivsevõitu, laskis poliitilistel aferistidel Ossinovskil ja Tsahknal end üle mängida, ei oodanud hoopi selga. Minu sümpaatia on pigem tema poolel.
    Ossinovski ja Tsahkna keerasid käki kokku, nüüd on mõlemad ise vähemtähtsaks muutunud, paras neile kah.

    Nõus, paras neile.
    Tsahkna on üldse hetkel murdelises olekus, kus tal suure tuleviku-tsenaariumina poliitikasse enam asja pole, enam ta pildil pole, paljud irvitavad tema üle. Siiamaani on arusaamatu, mida nii kogenud poliitik, kui Mart Laar seda on, leidis selles Tsahknas, omal ajal, kui Tsahkna parteiliidriks upitati. Sarnane situatsioon oli kohalikul kommunistlikul parteil, kui Baari-Sirje sinna partei etteotsa upitati, et "las noored saavad ka võimaluse!" ja sama hästi ka eestotsast ära lükati, et "noored ei suutnud olla ülesannete kõrgusel!".
    Ossinovski on samuti tõrjutud, aga siiski veel parteiliige ja püsib pildil, annab intervjuusid ja kärutab korruptiivset korteriasja Toompeal. Aga kui kauaks?
    Sotsialistide ja IRLi -parteid mõlemad on selle kõige tõttu kaotanud valijaid.

    Loomulikult oli täiesti vale kesikud võimule lasta, sest see maksab pikalt-pikalt valusalt kätte. Järgmiste valimisteni on veel 4 aastat aega. Samas, see mis tõuseb, see ka langeb ja see mis langeb, see ka tõuseb. Reform on kaotamas edumaad kesikla ees, suure tõenäosusega võib järgmistel valimistel IRL-l ja sotsialistidel hoopis paremad tulemused tulla, kui praegused reitingud näitavad.
  • Henno Viires

    Riigikohus leidis, et maksu- ja tolliamet süüdistas Kingot maksumenetlusega viivitamises põhjendatult. - see osa Riigikohtu otsusest on Uute Uudiste toimetajal "ununenud" kohtuotsust kajastavasse uudisesse lisada.


    Kas kellelgi BNS-i uudisteportaalis kasutajatunnus on, millega sisse logida ja kontrollida, kas see "ununes" äkki hoopis BNS-i toimetajal? Sealt ju Uued Uudised selle loo võttis mitte ei kirjutanud ise.
  • kindsigo
    Henno Viires

    Riigikohus leidis, et maksu- ja tolliamet süüdistas Kingot maksumenetlusega viivitamises põhjendatult. - see osa Riigikohtu otsusest on Uute Uudiste toimetajal "ununenud" kohtuotsust kajastavasse uudisesse lisada.


    Kas kellelgi BNS-i uudisteportaalis kasutajatunnus on, millega sisse logida ja kontrollida, kas see "ununes" äkki hoopis BNS-i toimetajal? Sealt ju Uued Uudised selle loo võttis mitte ei kirjutanud ise.


    Postimehes on vastava uudise esimene pool identne Uute Uudiste omaga, seega siis peaks Sinu püstitatud hüpoteesi kohaselt olema nii, et pool uudist kopeerisid BNSist ja pool uudist kirjutasid ise sinna otsa ...
  • Väike vandenõuteooria õhtupoolikuks:
    Kuidas suhestuvad (potentsiaalses) kriisiolukorras omavahel siseminister M Helme ja protestivad Ida-Viru kaevurid ja energeetikud? Kui vaja, on selles pildis väga lihtne paari sõnaga korralik kärakas esile kutsuda.

    Eeldusel, et Eesti Energia probleemid valitsuse moodustamise hetkel päris teadmata ei olnud (nagu väheusutav), siis venelaste vaatenurgast kõige eksplosiivsema tüübi panek just siseministriks kõlab nagu osa mingist plaanist. Pluss on härra ametisoldud aja jooksul üsna sihipäraselt tegelenud oma avaliku kuvandi väänamisega selles suunas, et juba tema nägemine võimalikult suurel auditooriumil sita keema ajaks. Ja siis kui 1000+ kodanikku on oma koondamised kätte saanud ja tänaval protestivad, siis paneb härra H kaks oma suguvõsa kuulsat väljaütlemist kokku ning räägib midagi mustast lögast... ning annab jõuametkondadele korraldused.

    Disclaimer: see pole mul siin esimene vandenõuteooria ning seni pole ükski neist tõeks osutunud. Mul on ka selle üle hea meel.
  • Labasele ja nürimeelsele tampimisele vahelduseks midagi pisut teravmeelsemat :)

  • https://www.postimees.ee/6701717/kuidas-ekre-fannid-avalikku-arvamust-kujundavad? Tasuline.
    Tegevuse eetilisus on hallil alal ja hoolimata sellest, kas see meeldib mulle või mitte, siis Ekre oskab sotsiaalmeediat enda kasuks tööle panna, mida teised erakonnad alles õpivad. Muidugi ma eelistaks tsiviliseeritud ja sisukaid sõnumeid ning vähem vanenõuteooriaid.
  • heikko
    https://www.postimees.ee/6701717/kuidas-ekre-fannid-avalikku-arvamust-kujundavad? Tasuline.
    Tegevuse eetilisus on hallil alal ja hoolimata sellest, kas see meeldib mulle või mitte, siis Ekre oskab sotsiaalmeediat enda kasuks tööle panna, mida teised erakonnad alles õpivad. Muidugi ma eelistaks tsiviliseeritud ja sisukaid sõnumeid ning vähem vanenõuteooriaid.

    Hea küsimus, et kes maksab nende trollivõrgu eest. Nii massiivset kampaaniat ainult vabatahtlikega ikka ei tee. Ja sama hea küsimus on, et kuidas, kellelt ja mis raha eest nad häkitud sotsiaalmeediakontosid hangivad?
  • Need inimesed keda minu eelmine postitus puudutada võib, siis ma toon selle sama loo juurest ühe kommentaari näitena. See inimene ei pruugi olla erakonna liige, ta võib olla lihtsalt sümpatiseerija, aga kui ma rääkisin vandenõuteooriatest ja tsiviliseeritud sõnumitest, siis see kommentaar näitena sobib hästi.

    Lp kolhoosnikud, poliitprostid, kallutatud meedia ajupesurid, Postimehe seltsimehed, agitpropagandistid ! Aga millised ka ei oleks ülevalt poolt määratud karistused reeturlikele soroslastest roomajatele, ma kiidan need esimesena ja valjuhäälselt heaks.
  • Vaat kes räägib !

    Eesti mainstream meedia taob ööpäev läbi, aasta läbi palli ühte väravasse, ja see oleks justkui OK ? Ja käiku lähevad tüüpilised sildid : fašistid, rassistid, natsipartei, kasulikud idioodid, naistevihkajad, pasarahe, saast , ekremendid, kaabud türaraadios ja veel hulk sedalaadi leksikat .

    ja siis mingi tädi kutsub üles mingis pollis hääletama tema partei poolt ? Ja see on mingil viisil talumatu ?

    ikka tõesti või ?
  • Let's agree to disagree põhimõttelistes küsimustes. Ma ei ütle, et Eesti meedia plekitu on ja ka ajakirjanike sümpaatia on tihti ühel või teisel poolel, aga selline vastaspoolt mõnitav ja alavääristav suhtumine oma sõnumites on EKRE häälekandjate poolt minu isiklikul hinnangul tugevalt üle keskmise võrreldes muu meediaga.

    Ma väga ei lase end häirida, mis sõnumeid üks või teine grupp edasi annab ning kujundan oma eelistused vastavalt oma väärtustele, kuid ma tahaks näha seda, et mina ja kõik siin foorumis ning ka Delfi foorumit külastavad inimesed austaksid oma opponenti ja avaldaksid oma arvamust viisakalt ning argumenteeritult.

    See ei ole minu jaoks okei, kui küsimuse vastus kõlab stiilis (üldistatud näide), et ise oled loll, kui usud kliimasoojenemist, me ju kõik teame, et valitsused valetavad meile ja huvigrupid lobivad ja nagunii on küsija Sorose poolt kinni makstud või lihtsalt juut.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon