Kuhu investeerida 100 000

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tervist

  Paluks abi targematelt kuhu investeerida 100 000.- kr


  Ette Tänades
 • Kuna iga inimese investeerimisprofiil (eesmärgid, riskitaluvus jne) on erinev, siis soovitame kokku leppida aeg konsultatsiooniks LHV Investeerimsikeskuses - 6 800 400 või info @ lhv.ee
 • Huvitav, mitmes ring see kogu foorumi peale aegade jooksul kokku olla võiks?
 • puhkapojad järelikult see 100keeksi on selline summa mille inimesed on suutelised ise kokku ajama ja edasi ei oska sellega enam midagi teha :)
 • pealik, sa oleksid oma käibetõdedega nagu õpikust välja astunud.
  farmer, mis sa pronoosid, mitme aasta pärast võiks tehing passiivse investorina ära tasuda?

 • MSM
  Pakkusin haritava maa välja, kuna mind see teema huvitab. Päris asjakaugele, passiivsele investorile ilmselt ei ole parim valik. Nõuab tööd, teadmisi.
 • Ja soovitajate nimed klapivad ilusasti nende pakutud soovitustega.
 • kas oleks mõistlik 100 000 kr alustada LHV Traderis?
 • Haldustasud 500+25+km (105) = 630.-/kuu, x12 = 7560.-/aasta = 7,56% portfelli mahust haldustasudeks aastas. Go figure.
 • selle eest saab saja meetrise kaevu rajada , muud ei saagi. aga aktsiatega mängimiseks paras raha alustuseks
 • Tõstan teema siia ümber. Päris 100 000 EEK-i pole, kuid samas suurusjärgus.

  Money88
  Mul on tekkinud vaba raha 5000€ mida sooviks investeerida umbes 5 aastaks. Väike võimalus, et mingit osa(nt 1000-2500€) läheb vaja 2aasta pärast. Alati on mul sellistel puhkudel tundunud mõistlikud balti võlakirjad(inbank, lhv) ja fondid(eften). Hetkel aga tunduvad kõik võimalused liiga kallid ja midagi uut ei paista ka tulemas. Keeruline tundub leida mõistliku 6-7% tootlikusega likviidset instrumenti sellises olukorras investeerimiseks. Kuidas käituksid sina?


  rick12
  Osta nt. Baltic Horizoni, saad iga kvartal intresse ja kui raha peaks vaja, siis saad kasutada nt LHV laenu aktsiate tagatisel, see on vast kõige riskivabam ja parima tootlusega ( kasuta investeerimiskontot ). Veidi riskantsem, aga selgelt alla turuhinna ( vt nt SWED hinnasihti ) on SAB1L, täna ostes saad veel 2,9 c dividende. Veel meeldib Merko, aga 2019 tundub, et nad ei saavuta 2018 aasta tulemit ..., samas on neil jaotamata kasumit kõvasti. Muud ma praegu Balti turul väga ei näpiks


  Laudur
  Bitcoin


  kindsigo
  Tootlikkus ongi ainus kriteerium? Riskitase pole oluline, st sobib ka võimalus kaotada kõik?


  Money88
  kindsigo
  Tootlikkus ongi ainus kriteerium? Riskitase pole oluline, st sobib ka võimalus kaotada kõik?


  Riskitasemest annab aimu viide sellele, et tavaliselt olen kasutanud sarnastel juhtudel balti võlakirju või suuremaid fonde. Lisaks ka see, et osa raha võib 2aasta pärast vaja minna. Või ka see, et ootan tootlikust 6-7%. Ilmselgelt pole valmis suurt riski võtma ehk riskitase on oluline.


  Kuldar1
  6-7% tootlikuse ootusega tuleb paratamatult juba arvestatavat riski võtta.


  MSM
  Ostjale tundub alati kallis ja müüjale odav.

 • Kuldar1
  6-7% tootlikuse ootusega tuleb paratamatult juba arvestatavat riski võtta.


  Kindlasti. Lihtsalt balti võlakirjade risk on siiani olnud talutav. Praegu mure selles, et enam pole alternatiivi või vähemalt ise ei näe seda.

Teemade nimekirja