Eesti pokkerimeistriga PCA'le - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Eesti pokkerimeistriga PCA'le

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tere,

    Olen Madis "muruntau" Müür, elukutseline pokkerimängija, käesoleva aasta Eesti meister ja mul on ees aasta üks suuremaid pokkeriturniire Pokerstars Caribbean Adventure (PCA). Kuna minu huvides on riske maandada ja siin on investeerimihuviliste foorum, siis mõtlesingi, et prooviks seekord ka siin osakuid müüa. Ma saaks täiesti aru, kui see teema siia ei sobi ja see maha võetaks, vabandan sellisel juhul.

    Varasemalt olen mitmeid kordi müünud osakuid Eesti pokkerifoorumites ja jaotanud investoritele umbes €19-20k jagu kasumit nii onlines kui live'ist, valdav enamus sellest EPT Barcelona etapi 12. koha ja €58,95k cashi eest, millest olin müünud 37% osalust, selle osakumüügi teema Pokernewsi foorumis

    Varasemalt olen alati ülekannetega kiire ja täpne olnud, korra jäi üks paarikümne euri kanti osaku tagastus kahe silma vahele ja tagastasin nädal hiljem, aga muidu pole probleeme olnud.

    Mõned lingid minu kohta:

    Online turniirid
    Laiv turniirid
    Paar satikavõitu
    EPT tulemus
    Teine link online tulemustele



    Lõppeva aasta turniirid alates umbes 1,2k mängust.

    Asjast ka. Eesootav PCA on Bahamal Paradise Islandil peetav suur pokkerifestival, 9 päeva jooksul mängitakse 39 turniiri. Link turniiriseeriale Ise kavatsen osaleda kümmekonnal turniiril. Kuna laiv turniiride sisseostud on oluliselt suuremad kui online omadel, mis mu igapäevane leib on, siis enda pokkerimängu jätkusuutlikkuse huvides müüksingi osakuid.

    Olen pannud sealsetest turniiridest kokku sellise paketi:

    06.01. event 2 kell 14.00. $1100 re-entries satelliitturniir põhiturniirile
    06.01. event 4 kell 18.00. $1100 re-entries satelliitturniir põhiturniirile
    07.01. event 6A kell 12.00. $10300 Põhiturniir 10M GTD
    10.01. event 25 kell 18.00. $2700 re-entries satikas high rollerile
    11.01. event 28A/B kell 12.00. $1100 re-entries turniir
    12.01. event 32 kell 12.00. $1100 re-entries 6max
    13.01. event 39 kell 14.00. $1100 turbo

    Osalen veel mõnel väiksema sisseostuga turniiril, aga ei näe mõtet neist protsenti müüa. Re-entreid ega add-one ei tee, sest need on seekord ka reigiga ja valuet pole, pealegi maksimeerib see ROI'd, sest mu eelis on madalama stäckiga mängus suurem. Kogu pakett on $18 500 ehk hetkekursi alusel ~€13 450 jagu sisseoste. Osaku hind sõltub ostu suurusest:

    alates 0.5% (miinimum) on @ 12,5% markupi (MU, teisisõnu juurdehindlus) juures €67,25X1,125=€75,5
    alates 2.5% @ 10% MU = €370
    ja alates 5% @ 7,5% MU = €723

    Sorri, erinev hind tuleneb sellest, et suurema arvu investoritega tegelemine on ka minu jaoks suurem ajakulu, mistõttu eelistaks suuremaid blokke müüa. Osaku ostja saab vastava % iga turniiri rahalisest auhinnast. Nt saan kõikide turniiride peale 20k cashi, saab 1% ostnud investor $200 eurodes hetkekursi alusel. Kannan tagasi peale Eestisse jõudmist esimesel võimalusel. Turniiride tulemused peaksid üles tulema samuti seeria kodulehele ning hiljem ka
    hendon mobi andmebaasi .

    Paneks hinna lukku, valuutakursi muutudes see enam ei muutu. Ma usun, et sellise 7,5-12,5% juurdehindluse puhul on mu pakkumine siiski võimaliku investori jaoks atraktiivne, sest mu online ROI on see aasta olnud pea 4000 turniiri juures 60% ja laivis veelgi kõrgem, kuigi seal on sample liiga väike et järeldust teha. Usun, et mul on laiv-kogemust ka omajagu, olen Tallinnas üle saja turniiri mänginud, lisaks ka paarkümmend üle €500 sisseostuga turniiri välismaal, täiesti arvestatavate tulemustega.

    RISKID: Olgu siiski mainitud, et selle paketiga kaasnevad ka olulised riskid. Ka parimate mängijate rahadesse jõudmise % jääb sõltuvalt väljamaksestruktuurist ja mängustiilist 12-20% juurde. Ma täpset tõenäosust ei oska pakkuda, aga kõhutunde ja kogemuse pealt pakuks, et selline ühe turniiri suhtes tugevalt kaldu pakett jääb kusagil 70-80% tõenäosusega miinusesse. On ka puusalt tulistades 10-30% võimalus, et kõik läheb auku, EPT Londonis tegin vist 12-15 turniiri ja hävisin ~€15k enda +~€1,5k investorite raha. Teisest küljest Barca puhul oli €50 osaku lõppväärtus €275. Nii lühikeses perspetkiivis nagu 6 turniiri on tegu põhimõtteliselt biotechi treidimisega, kuigi ise julgeksin väita, et sel pakkumisel on sellise hinna juures positiivne ootus. Nt maailma suurimas pokkerifoorumis 2+2 müüvad minust madalama ROI'ga tuntud mängijad enda pakette läbi ka kõrgema hinnaga. Tegelen regulaarselt mängu õppimisega ja tunnen, et olen võrreldes suve lõpus Barcelona tulemuse aja tasemega kõvasti edasi jõudnud enda mänguga.

    Olgu veel öeldud, et erinevatel põhjustel (nt jõuan põhiturniiril viiendasse päeva) võivad mõned turniirid jääda mängimata, sellisel juhul kannan sisseostu investoritele tagasi koos MU'ga müümise kursi järgi (EUR = 1.375 USD). Mängin neid turniire sõltumata sellest palju osakuid müün, aga loodaks 40-50% ära müüa, 50% on max. Põhiturniirist võin mõne % ka eraldi müüa veidi kõrgema MU'ga. Investoritega lähevad jagamisele turniiride rahalised võidud + osalemata turniiride eest tagastused, kui peaksin saama mingisuguse sponsorlusdiili vms (väga longshot), siis selle tulu jääb ainult mulle.

    Teen ka turniirist ise ülekannet, varasemalt olen enda fb's teinud, seekord kaalun twitteri konto tegemist. Annan lingi kui asi peaks susisema minema.

    Pole kindlasti nii hästi struktureeritud ja vormistatud esitlus nagu te ehk harjunud olete, aga see ei ole ka skill mida oleks üritanud arendada. Eks ootab, kas LHV lubab sel teemal üles jääda ja kui peaks huvilisi olema, siis panen ka enda konto siia. Võimalik, et jäi midagi olulist mainimata või kui midagi on segaseks jäänud, küsige julgelt. Igasugune tagasiside on teretulnud.
  • Üks link läks valesti, teise lingina online tulemustele tahtsin panna seda saiti. Sel saidil on küll kasutajat vaja rohkema info saamiseks, aga selle andmetel on mu selle aasta ROI 60% ~3960 mängu peale. Sealt on näha ka, et enamiku enda suurematest hittidest olen saanud online'i tugevaimate fieldidega Pokerstarsi high stakes turniiridelt.

    Ühtlasi tahtsin mainida, et olen alati investorite huve vähemalt enda omadega võrdseks kui mitte tähtsamakski pidanud. Nt EPT Londoni tulemuste järgselt alandasin tagantjärgi MU'd ja lasin investoritel põhimõtteliselt freerollida ühel mu pühapäeva turniiripaketil, millega esialgne €50 väärt osak jäi lõpuks €19 peale mitte 0 peale, nagu diili reeglite järgi oleks pidanud jääma.

    Hetkeseisuga 11% 50st broneeritud teistes foorumites
  • Charlie, hävisin enda tollase aktsiaseiklusega ja jäin veel mitmeks aastaks maksuvõlglaseks, kuna kogenematusest ei olnud pannud raha kõrvale tulumaksuks. Oli paar rasket aastat, reaalseid oskuseid ei olnud ja sellisena oleks väheste oskusnõudmistega töökohal läinud hulga rohkem aastaid, et situatsioonist välja tulla. Sain hea õppetunni, peaaegu oleks pankroti ka teinud, aga summa oli siiski piisavalt väike, et ei olnud mõtet.

    Tulin sellest kõva tööga välja, olen viis aastat enda pokkerimängu kallal tööd teinud, iga aastaga enda teenistust duublisse lükanud ja kavatsen seda tendentsi jätkata kuni suuteline olen. Pokkerimängija pangalaenu ei saa, pean kogu raha korteri jms jaoks ise kokku koguma, seetõttu kavatsen ka edaspidi väga kõvasti vaeva näha ja töötada high stakes'i jõudmise ja püsima jäämise nimel. Motti on. Hetkel võin igatahes julgelt väita, et pokkerile üle minek oli minu jaoks hea tulemus, see mis juhtus oleks minuga varem või hiljem juhtunud ja ma olen selle õppetunni üle ainult õnnelik, olen palju konservatiivsem nüüd. Teenistuse üle ka ei saa kurta.
  • Madisel läheb hästi sellel turkal. Viimased 21 mängijat alles, Madis on kõige suurema stackiga. 70k dol garanteeritud, esikoht 1,8milj. uudis
  • Väga tore uudis siis, kui ta selle võidab 70K võidab. Riskid on maandatud ka tulevikus.
  • Siit tuleb rohkem kui 70K. Müüki läks vist ca pool actionist?
  • 8 viimast mängijat alles (1000st). Praeguseks jah talle juba 170k garanteeritud. Jep, pool actionist läks müüki.
  • prize pool
    1. koht $1 820 420
    2. koht $1 101 080
    3. koht $774 060
    4. koht $581 040
    5. koht $447 040
    6. koht $328 020
    7. koht $242 020
    8. koht $173 220

    http://www.pokerlistings.com/muur-leads-2014-pca-final-table-timex-hunts-ept-history-98508
  • Kõike võib juhtuda, aga nagu Theo Jorgenson eetris pakkus, arvan ka ise, et Madis saab TOP3 koha ning McDonaldist saab esimene kahekordne EPT võitja. Aga stäkid on nii sügavad, et üsna suure tõenäosusega sünnib kusagil diil ning TOP3-4 rahad jagatakse ära. 1. ning 4. koha vahe on lihtsalt nii haigelt suur, et isegi kui keegi eelist tunnetab, on seal maal variatsioon ikka väga suur.
  • Madis lõpetas 4ndana. Väga hea tulemus.
  • 4. koht ja 425000 eurot, väga tubli tulemus. Palju õnne, Madis!
  • Ilmselt enam vist investeerimisprobleeme ei ole :)
    Aga nagu näha põhjalikkus viib sihile.
  • Paar huvitavat momenti liikuvas pildis endasarnastele tugitoolisportlastele.

    Kaheksas koht selgitati välja jaotusega AK vs QQ.
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=3h53m30s

    Tunnike hiljem sama jaotus, sama vastane, QQ sedapuhku Madisel. See võis lauas istudes päris raske hetk olla, isegi seda viitega "live" streami vaadates pulss tõusis :)
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=4h49m20s

    Lõppvaatus neljandale kohale
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=10h31m30s
  • ipsum
    Paar huvitavat momenti liikuvas pildis endasarnastele tugitoolisportlastele.

    Kaheksas koht selgitati välja jaotusega AK vs QQ.
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=3h53m30s

    Tunnike hiljem sama jaotus, sama vastane, QQ sedapuhku Madisel. See võis lauas istudes päris raske hetk olla, isegi seda viitega "live" streami vaadates pulss tõusis :)
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=4h49m20s

    Lõppvaatus neljandale kohale
    https://www.youtube.com/watch?v=n6cNh8I1L2M#t=10h31m30s

    Ohappi, kõigil neil videotel on teade:
    Content Warning. This video may be inappropriate for some users. Sign in to confirm your age.
    (Facepalm)
  • Seosel selle QQ vs AK jaotuse ja foldiga Madiselt - Nii laivi kommentaatorid kui erinevad meediakanalid ei suutnud mõista, miks ta sealt foldis. Minuarust oli õige otsus - olles nii kaugele jõudnud ei ole nagu mõtet coinflipiga otsustama hakata, kas jääd seitsmendaks või saad edasi mängida. Minu mälu järgi oleks tal ca 2.1 mio stäkki alles jäänud, kuid sealt poleks ta enam üles tulnud ilmselt, kui siis õnnega pooleks.

    Kahju, et ise ei investeerinud, oleks ilmselt rohkem higistanud, kui Madis :)
  • ttrust

    Ohappi, kõigil neil videotel on teade:
    Content Warning. This video may be inappropriate for some users. Sign in to confirm your age.
    (Facepalm)


    Vabandust, automaatse sisselogijana ei märganud ja ei teadnud hoiatada. Saime sellest aga teada, et vähemalt Google kontooras on vaieldud lõpuni see igikestev "kas pokker on sport või hasartmäng" :)

    S11m
    Seosel selle QQ vs AK jaotuse ja foldiga Madiselt - Nii laivi kommentaatorid kui erinevad meediakanalid ei suutnud mõista, miks ta sealt foldis. Minuarust oli õige otsus - olles nii kaugele jõudnud ei ole nagu mõtet coinflipiga otsustama hakata, kas jääd seitsmendaks või saad edasi mängida. Minu mälu järgi oleks tal ca 2.1 mio stäkki alles jäänud, kuid sealt poleks ta enam üles tulnud ilmselt, kui siis õnnega pooleks.

    Kahju, et ise ei investeerinud, oleks ilmselt rohkem higistanud, kui Madis :)


    Kaldun ka arvama, et fold oli Madisel selles kontekstis õige valik (erinevalt kullipilguga kanadalasest, kel turniirimiljoneid karjääri jooksul mitme käe sõrmede jagu kogutud). All-in minek ja selle käe kaotus oleks tähendanud üsna kindlalt seitsmendat kohta, võit tõenäoliselt 1..3 kohta. Kaotada oli selgelt liiga palju.
  • Ipsum, pole vaja vabandada, süüdistan googlet, kes isegi pokkerimängud laste eest ära "pseudokaitseb". Täiesti Jabur. Logisin sisse ja sain videoid vaadata.
  • Tänud tagantjärgi!

    Osakutemüügiga ei ole enam probleemi, järgmised kaks EPT'd sai müüdud vähem kui nädalaga, küll aga on vägagi tõenäoliselt ühe teise teemaga. Nimelt vaikselt keerleb mõtteis oma korteri ostmine. Püsivat sissetulekut ei ole, alla pooleteise aasta tagasi sain EMTA ees olnud võlgadest vabaks ja konto lahti, samuti olen korduvalt kasiinos raha välja võtnud. Ei kõla just lubavalt. Teisest küljest ei taha just detailidesse laskuda, aga olen likviidne, saaks teha suurema sissemakse, varasid oleks rohkem kui korteri hind ja teenistus jääb regiooni, kus korteri hinna jagu teeniksin konservatiivse hinnangu järgi 5-6 aastaga, realistlikumalt vähem kui 2 aastaga.

    On mul üldse mõtet pankade poole pöörduda laenu saamiseks? On veel mõistliku (1-2% üle pankade määra) intressiga variante? Ega mul kiiret ei ole. Investeerides enda pokkerimängu annan rahale parema tootluse ja hetkel panen raha ka lihtsalt pikema perspektiivi jaoks kõrvale, investeerimiseks, ei taha liiga suurt osa rahast kinnisvara alla panna. Võin oodata kogumisega küll.
  • Investeeri raha sinna, kus raha sisse tuleb - pokkerisse. Fuck see kinnisvara. Üürida saab ka. Kui bankroll üle ääre ajab, küll siis saad seda nigela tootlusega ebalikviidsesse sektorisse ka paigutada.
  • Narkodiiler, šamaan ja pokkerimängija on panga jaoks ühel pulgal tegelased. Soovitan kuueks kuuks tekitada "tõeline" sissetulek. Rehnutid eeldatava kuumakse välja, lööd selle duublisse ning maksad saadud summalt tööjõumaksud. Kord, kui laen käes ja maksed tiksuvad, ei tohiks probleemi olla, et ikkagi keskastme juhi töö ei motiveerinud :)
  • Kui püsivat sissetulekut pole, siis mina ei julgeks küll sellises staatuses laenu võtta. Laenu tagasimaksed on ju püsiva iseloomuga.
    Seda enam, et osad pokkerimängijad on Eestist soodsamatesse pokkerimängukohtadesse elama läinud, võib ka Madis43 olla mingi hetk teelahkmel, et kasulikum oleks "sinna" elama minna. Mis sellest laenuga soetatud korterist siis saab?
  • Kui püsivat sissetulekut pole, siis mina ei julgeks küll sellises staatuses laenu võtta. Laenu tagasimaksed on ju püsiva iseloomuga.
    Seda enam, et osad pokkerimängijad on Eestist soodsamatesse pokkerimängukohtadesse elama läinud, võib ka Madis43 olla mingi hetk teelahkmel, et kasulikum oleks "sinna" elama minna. Mis sellest laenuga soetatud korterist siis saab?
    Mis asi on püsiv? Kas kuskil nn posti peal töötamine ja taguotsa soojendamine on kindel ja püsiv?Aga kui kopa üle viskab või tervisehäda mängu tuleb?Objekt tuleb siis maha müüa, kui ei suudeta teenindada vms muudel põhjustel. Elu on näidanud, et inflatsioon edestab odavat pangamakset.


    Praegu pangad sisuliselt peale netopalga laenu ei anna. Ei huvita ka su dividendi,ettevõtte jms tulud. Pokkeirmängijad põhimõtteliselt täiesti out panga silmis
  • "Investeeri raha sinna, kus raha sisse tuleb - pokkerisse" - suunake jah poiss uue pankroti poole... (kui ma just peenele irooniale pihta ei saanud, siis my bad). Milline on tõenäosus et me Madisest veel üle ühe korra elus kuuleme seoses eduka (suur)turniiriga?
    "Narkodiiler, šamaan ja pokkerimängija on panga jaoks ühel pulgal tegelased"; "Pokkeirmängijad põhimõtteliselt täiesti out panga silmis." - No pole vist imestada, arvestades et suur enamus neist kõigist kolmest lõpetavad suht sarnaselt. Teine variant on muidugi see, et pangandustegelased on totaalsed idioodid ja ei oska inimesi hinnata ja nende pealt raha teenida... I do wonder
    A mis mõttes Sa, Madis, nüüd siis seda kõnealust korterit kohe välja ei jaksa osta?
  • Noh, šamaan ja prostituut võiks ju tegelikult ennast vabalt "legaliseerida" -- asutada OÜ v. olla FIE, pakkuda teenust,. maksta maksud ja olla "lugupeetud ühiskonnaliige". Prostituudil on vist veidi keerukam, kuna prostituutsiooni vahendamine on keelatud seega prost peab vist FIE olema.
  • Palju häid soovitusi, pokkerimängu mõistmisega professionaalsel tasemel pole neil muidugi tegemist. Madise igapäevane teenistus loomulikult Õhtulehe lugejateni ei jõua, seega kas selline deep run veel elus kunagi õnnestub või mitte (ja ma arvan, et aktiivselt mängides pigem ikka õnnestub), pole oluline.

    Aga Madis, nagu soovitasin, jimi nõu on hea - kaalu tõsisemalt ostu kui näed konkreetset kinnisvara, mida kindlasti omada tahad. Kui lihtsalt niisama kodu vajad, on targem ilmselt üürida.
  • Tänud nõuannete eest, ei hakka kiirustama.

    White Nigga, ma ei usu ka, et turgudel oleks võimalik raha teenida. Investorid on ühed töölisrahva ekspluataatorid kõik, nende raha on rahva higi ja veri. Oli mis ta oli inimõiguste ja muu taolise juraga, aga nõukogude aeg oli ikka palju õiglasem. Tol ajal teati mida kulakutega teha.
  • "Töölisrahva" ekspluataatorid on: riik, töölisrahva tööandjad, jaekaubandus, kaubatransport, toiduanetetööstused, teenusepakkujad (juuksurid, torumehed), telekom, energiafirmad, kütusefirmad, kõrtsid-ööklubid-bordellid, lapsed, abikaasad, koduloomad jne jne.. Kõik nad koorivad "töölisrahvalt" 7 nahka ja teenivad "megakasumeid". Mille poolest finants- ja väärtpaberite vahendus eriline on, nende kõrval?

    Aga, Madis43, kas sulle meeldis kompartei ladviku ja vene agressiivse sõjaväe tarbeks orjatööd teha? Nõukogude ajal ju palgaraha väärtus oli imepisike.
  • trust, loe, millele vastasin. Ei arvanud, et peaks lõppu panema ühe smaili: :p
  • Kas oleks huvilisi, kes mängu vastu huvi tunnevad ja tahaks vahel kohtuda, et lihtsalt kätt harjutada ja oma oskusi proovile panna?
  • Ma ilmselt oleks käpp, kui ajaliselt sobib.
  • jim
    Ma ilmselt oleks käpp, kui ajaliselt sobib.


    mina ka huvituks
  • Kui ajaliselt sobib. Ja kui austatud staarinvestorid+-treiderid miljonite peale mängima ei taha hakata :)
  • puhkjapojad1
    Kas oleks huvilisi, kes mängu vastu huvi tunnevad ja tahaks vahel kohtuda, et lihtsalt kätt harjutada ja oma oskusi proovile panna?


    Mulle meeldib!
  • Hetkel saaks juba viiese laua kokku. Mulle sobiksid valdavalt õhtused, pealetöised ajad. Mõned vist on sellel ajal peadpidi graafikutes?
    Kas on ettepanekuid koha suhtes?
  • Erm, miks peab tänapäeva internetsi-ajastul mängima muus kohas kui virtuaalses pokkeriruumis?
  • Linnade põletamist, anyone? Mulle sobiks hästi öise vahetuse ajal minu soojakus aga olen paindlik
  • Off, laua taga live mäng on hoopis midagi muud, kui kuskil PokerStaris. Suhtlus, väike õlle, hea seltskond ja kokkuvõttes meeldiv meelelahutus.
  • Pokkeri sotsiaalne element ning laua taga hiire klõpsimine on ikka kaks täitsa eri asja. Ka mängu dünaamika on tihti väga erinev.

    In other news, Madis võtab teie raha kindlasti hea meelega enda hoole alla :)
  • Veebivennad on friigid :) No style, võib trussikutes makarone süüa samal ajal. Keegi ei näe, mis kell sul on käel. Capish?
  • Trussikutes Makaronid, see on mingu uus gourmet-värk?

    P.S. Ma pokkerit üldse ei mängi, ma isegi ei tea, kuidas seda mängitakse, niisama siin valan õli tulle.
  • Offf, ma masinaga ei mängi ja arvutiga mängides on alati see risk, et ikkagi mängid masinaga. Vanasti kui meil päris kasiinod olid (kaardilaudadega), siis ma ikka käisin vahel mängimas. Automaadihullumaja ei ole kasiino ja õnne ning oskustega on seal liiga vähe pistimist.
  • Offf
    Trussikutes Makaronid, see on mingu uus gourmet-värk?

    P.S. Ma pokkerit üldse ei mängi, ma isegi ei tea, kuidas seda mängitakse, niisama siin valan õli tulle.


    Mnjaa, kuskohas sa ka elanud oled :)
  • Oleks ka käpp, peaasi , et mõisa peale mängima ei hakka :)

    Igasugunegi virtuaalne pokkeri interfeiss teeb selle lihtsalt tobedaks, a la executen mingit algoritmi, ainult fear ja greed, muid fiilinguid pole. Ainult raha ja adrekas, minuarust see pole väärt sellele kulutatud aega. See on umbes sama nagu mängid arvutimänge bottide vastu. Samas real life pokerid on väärt kraam omaette, 90 % kommunikatsioonist pidada ju olema mitteverbaalne.
    Ajaliselt sobiks ka õhtusem aeg.

    PS. Muuseas olen omal ajal näinud kuidas kasiinost jalutab minema kurva näoga pintsaku ja lipsuga ilma püksata mees.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon