Rohelised

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

• Seda poleks nüüd vaja olnud. Mul niigi vererõhk jupsib.
  • See teema on juba olemas: "mida arvate rohelistest? uus poliitiline jõud või ..." ? Võiks kõik kokku tõsta.
  • antsukene
    Hau!

Mis kuradi pärast need poliitilised lugulaulud peavad nii kuradima andetud olema ?
  • antsukene
    Hau!

8 sekundit pidasin vastu. Võtaks medali või vähemalt vimpli.
  • No vähemalt youtube kommentaarides pandi diagnoos paika :)
  • Kusjuures - ma pean tunnistama, et kui rohelised oleks vähem faktidest mitte lähtuvad märsilohistajatest hüsteerilised krüptokommunistidest esoteerikud, siis ma ei välistaks näiteks kohalike valimiste kontekstis neile hääle andmist. :-D
  • No öelge, et ei ole ARBUUSID?! Mina, kes ma pole elus päevagi päris tööd teinud, leian, et teie, vähemvalgustunud mass, peaksite minu maailmavaate nimel pappi kohima. Aga selle-eest palju. Kus ma küll veel sellist lähenemist näinud olen?
  • Kust saada raha kodanikupalga kehtestamiseks? Maksustame automaatkassad kauplustes!
  • Miks ainult automaatkassad? Miks ei maksustata näiteks poes riiulite vahel ringi tiirutavat väikest elektrisõidukit, mis põrandat peseb ja mille otsas inimene istub? Mõelge kui õige mitme lapiga vanamuti käest on see üks sõiduk "töö ära võtnud"? Maksustame! Sama argumendiga tõi vasak(äärmuslane) ZuZu välja autmaatkassad, et "riigil jääb raha laekumata".
  • ...mul kodus propeller keerab ise paremale ja eriti vasakule. Ise. Maksu alla? Robotite maksustajad on alati sellised veits uhhhuud, kes unustavad ära, et ettevõtluse tulem on üldiselt maailmas tulumaksuga maksustatud - ning ka meil pead divikat makstes maksu maksma. Surprise!
  • Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?
  • Eks see ole ikka masinapurustajate liikumise tase, noo olgu - level 2.
    Selle asemel, et isesõitvad autod purustada maksustame need ära ja siis saavad endised autojuhid kodanikupalka.
  • ttrust
    Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?

Soome?
  • Mnjaa, eksisin oma paari päeva taguses steitmendis, et vahet pole, kas ja keda valida.
    KE+SDE+Rohelised on küll paarkümmend kraadi kangem kombinatsioon kui kõik ülejäänud.
  • Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.
  • pahurik
    ttrust
    Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.

Soome?

Too mõni näide Soome kohta.
  • Tin
    Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.

Normaalne paremerakond neelab need teemad kõik alla. Rohelised ei paistaks sealt alt välja.
  • ttrust
    pahurik
    ttrust

Soome?

Too mõni näide Soome kohta.

alles seal oli 200k tõõtut, aga põhjus pole muidugi selles, et tööd ei ole, vaid võimaluses lihttõid mitte teha ja elada riigi kulul.
  • Tin
    Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.

Marek Strandberg tegi kunagi ühe sellise erakonna nimega Eestimaa Rohelised. Aga ilmselt polnud aeg revolutsiooniks veel küps.
  • Tin

Kusjuures nii mõistlik rohelisus kui parempoolsus on äärmiselt sarnased selles mõttes, et mõlema aluseks on põhimõtteliselt teaduslik maailmavaade. Ehk siis reaalsuse aktsepteerimine sellisena nagu ta on ostustanud eksisteerida. Erakonda, kes suudaks sellist maailmavaadet representeerida, toetaksin põhimõtteliselt küll.
    Vastandina võiks välja tuua.... kõik olemasolevad Eesti erakonnad.
  • pahurik
    alles seal oli 200k tõõtut, aga põhjus pole muidugi selles, et tööd ei ole, vaid võimaluses lihttõid mitte teha ja elada riigi kulul.

Soome on robotiseeritud maa? Ei ole! Ja ma pole kordagi kuulnud, et robotid oleks soomlastelt töö ära võtnud, nii et uut tööd nad ei leia. Küll on õige mitme aasta jooksul Äripäevas ilmunud artikleid mitmekümnest või mitmesajast tuhandest puuduvast töökäest, keda Soomesse juurde igatsetakse.
  • no kes need kalevipojad siis muud on kui mitte biorobotid ? .Palka maksma neile eriti ei pea, vaid niipalju kui kulub kartulite ja vorsti jaoks. Et robot suudaks oma tööjõudu taastoota . Öösel lülituvad biorobotid välja kuskil kitsas korteris, mis kangesti meenutab põrandapesija-roboti kappi, kuhu see topitakse kui tal töö tehtud ja juhe stepslist välja tõmmatud .

Bioroboti eripäraks on, et ta suudab end ise paljundada ja tal on nn. sugulased üle lahe. Robotite kasutaja ei pea üldse kulutama raha oma masinapargi uuendamisele, need paljundavad end ise . Kui robot läheb rikki, siis ta isegi suudab end tavaliselt ise ära parandada. Kuid kui ei suuda, on kohe uus asemele võtta ilma mingite suurte kulutusteta.

Erinevalt Soome inimesest-palgatöötajast ei astu biorobot ametiühingusse ega hakka streikima. Üldiselt on ta madalam kui muru . Ainult vahel harva tarvitab ta rohkem alkoholi kui kasulik oleks, hakkab jaurama ja märatsema . Kuid kui politsei ta plate peale viib, taltub peagi ning anub pisarsilmil, et teda töölt lahti ei lastaks .

Biorobotitel on veider kiindumus nende robotite suhtes, keda nad ise on paljundanud. Nad käivad iga paari nädala tagant neid üle lahe vaatamas ja veavad kogu teenitud raha neile. Palju seda pole, sest nagu öeldud, robotile ei pea palju maksma, kuid ise on nad kangesti uhked nende sentide üle ,mida on teeninud ja praalivad kodus teiste biorobotite ees kui hea tööots neil põtrade juures on .
  • siim22

Ei tea, mis aineid seal seltskonnas tarbitakse.

Rohelisi.

• Huvitav, kust tuleb võlgades erakonnale 100 000 EUR kampaaniaraha? Valimiskünnisegi ületamine tundub hetkeseisuga võimatu olevat, see oleks raha auku viskamine.
  • siim22
    ERR: Roheliste erakond loodab saada riigikogus 11 kohta
    Ei tea, mis aineid seal seltskonnas tarbitakse.

Kanepiroheline partei pole oma kanepilembusest saladust teinud. Kriminaalne keskerakond tunneb end teise kanepikriminaalse partei kõrval hästi.
  • Kõikide heroiinisõltlaste tee algab süütust kanepiplärust.
    Zuzul on veits pilves peaga lahedad luulud, need peaks Linnahalli seinale jäädvustama, mitte (interneti)seitungis ära trükkima.

Teemade nimekirja