Rohelised - Vaba teema - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Rohelised

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Seda poleks nüüd vaja olnud. Mul niigi vererõhk jupsib.
  • See teema on juba olemas: "mida arvate rohelistest? uus poliitiline jõud või ..." ? Võiks kõik kokku tõsta.
  • antsukene
    Hau!


    Mis kuradi pärast need poliitilised lugulaulud peavad nii kuradima andetud olema ?
  • antsukene
    Hau!


    8 sekundit pidasin vastu. Võtaks medali või vähemalt vimpli.
  • No vähemalt youtube kommentaarides pandi diagnoos paika :)
  • Kusjuures - ma pean tunnistama, et kui rohelised oleks vähem faktidest mitte lähtuvad märsilohistajatest hüsteerilised krüptokommunistidest esoteerikud, siis ma ei välistaks näiteks kohalike valimiste kontekstis neile hääle andmist. :-D
  • No öelge, et ei ole ARBUUSID?! Mina, kes ma pole elus päevagi päris tööd teinud, leian, et teie, vähemvalgustunud mass, peaksite minu maailmavaate nimel pappi kohima. Aga selle-eest palju. Kus ma küll veel sellist lähenemist näinud olen?
  • Kust saada raha kodanikupalga kehtestamiseks? Maksustame automaatkassad kauplustes!
  • Miks ainult automaatkassad? Miks ei maksustata näiteks poes riiulite vahel ringi tiirutavat väikest elektrisõidukit, mis põrandat peseb ja mille otsas inimene istub? Mõelge kui õige mitme lapiga vanamuti käest on see üks sõiduk "töö ära võtnud"? Maksustame! Sama argumendiga tõi vasak(äärmuslane) ZuZu välja autmaatkassad, et "riigil jääb raha laekumata".
  • ...mul kodus propeller keerab ise paremale ja eriti vasakule. Ise. Maksu alla? Robotite maksustajad on alati sellised veits uhhhuud, kes unustavad ära, et ettevõtluse tulem on üldiselt maailmas tulumaksuga maksustatud - ning ka meil pead divikat makstes maksu maksma. Surprise!
  • Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?
  • Eks see ole ikka masinapurustajate liikumise tase, noo olgu - level 2.
    Selle asemel, et isesõitvad autod purustada maksustame need ära ja siis saavad endised autojuhid kodanikupalka.
  • ttrust
    Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?

    Soome?
  • Mnjaa, eksisin oma paari päeva taguses steitmendis, et vahet pole, kas ja keda valida.
    KE+SDE+Rohelised on küll paarkümmend kraadi kangem kombinatsioon kui kõik ülejäänud.
  • Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.
  • pahurik
    ttrust
    Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?

    Soome?

    Too mõni näide Soome kohta.
  • Tin
    Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.

    Normaalne paremerakond neelab need teemad kõik alla. Rohelised ei paistaks sealt alt välja.
  • ttrust
    pahurik
    ttrust
    Kusjuures see ZuZu ei adu, et Tallinnas on mitte tööpuudus vaid tööjõupuudus ning iga kassiir, kes on kassiirina töö kaotanud, teeb mingit muud tööd ja maksab ikkagi riigile tulu- ja sotsiaalmaksu. Tõenäoliselt rohkem kui kassiirina maksis. Seega argument, et riigil jääb raha laekumata, ei päde.
    Ja üleüldse, ma ei tea maailmas ühtegi piirkonda, kus on kõrge automatiseeritus, robotid laialdaselt kasutusel ning tänavad on täis töötuid. Kas keegi teab?

    Soome?

    Too mõni näide Soome kohta.

    alles seal oli 200k tõõtut, aga põhjus pole muidugi selles, et tööd ei ole, vaid võimaluses lihttõid mitte teha ja elada riigi kulul.
  • Tin
    Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.

    Marek Strandberg tegi kunagi ühe sellise erakonna nimega Eestimaa Rohelised. Aga ilmselt polnud aeg revolutsiooniks veel küps.
  • Tin
    Tegelikult, ongi võibolla mõistlik teha üks rohelise suunitlusega erakond milles ei ole selliseid absurdesid kommunistlikke ideesid, vaid fakti ja teaduse ja tehnoloogiapõhine ideoloogia. Sest tegelikult on meil igasugu tehnoloogiaid ja teadmisi kuidas asju rohelisemaks teha küll ja küll.


    Kusjuures nii mõistlik rohelisus kui parempoolsus on äärmiselt sarnased selles mõttes, et mõlema aluseks on põhimõtteliselt teaduslik maailmavaade. Ehk siis reaalsuse aktsepteerimine sellisena nagu ta on ostustanud eksisteerida. Erakonda, kes suudaks sellist maailmavaadet representeerida, toetaksin põhimõtteliselt küll.
    Vastandina võiks välja tuua.... kõik olemasolevad Eesti erakonnad.
  • pahurik
    alles seal oli 200k tõõtut, aga põhjus pole muidugi selles, et tööd ei ole, vaid võimaluses lihttõid mitte teha ja elada riigi kulul.

    Soome on robotiseeritud maa? Ei ole! Ja ma pole kordagi kuulnud, et robotid oleks soomlastelt töö ära võtnud, nii et uut tööd nad ei leia. Küll on õige mitme aasta jooksul Äripäevas ilmunud artikleid mitmekümnest või mitmesajast tuhandest puuduvast töökäest, keda Soomesse juurde igatsetakse.
  • no kes need kalevipojad siis muud on kui mitte biorobotid ? .Palka maksma neile eriti ei pea, vaid niipalju kui kulub kartulite ja vorsti jaoks. Et robot suudaks oma tööjõudu taastoota . Öösel lülituvad biorobotid välja kuskil kitsas korteris, mis kangesti meenutab põrandapesija-roboti kappi, kuhu see topitakse kui tal töö tehtud ja juhe stepslist välja tõmmatud .

    Bioroboti eripäraks on, et ta suudab end ise paljundada ja tal on nn. sugulased üle lahe. Robotite kasutaja ei pea üldse kulutama raha oma masinapargi uuendamisele, need paljundavad end ise . Kui robot läheb rikki, siis ta isegi suudab end tavaliselt ise ära parandada. Kuid kui ei suuda, on kohe uus asemele võtta ilma mingite suurte kulutusteta.

    Erinevalt Soome inimesest-palgatöötajast ei astu biorobot ametiühingusse ega hakka streikima. Üldiselt on ta madalam kui muru . Ainult vahel harva tarvitab ta rohkem alkoholi kui kasulik oleks, hakkab jaurama ja märatsema . Kuid kui politsei ta plate peale viib, taltub peagi ning anub pisarsilmil, et teda töölt lahti ei lastaks .

    Biorobotitel on veider kiindumus nende robotite suhtes, keda nad ise on paljundanud. Nad käivad iga paari nädala tagant neid üle lahe vaatamas ja veavad kogu teenitud raha neile. Palju seda pole, sest nagu öeldud, robotile ei pea palju maksma, kuid ise on nad kangesti uhked nende sentide üle ,mida on teeninud ja praalivad kodus teiste biorobotite ees kui hea tööots neil põtrade juures on .
  • siim22


    Ei tea, mis aineid seal seltskonnas tarbitakse.


    Rohelisi.

  • Huvitav, kust tuleb võlgades erakonnale 100 000 EUR kampaaniaraha? Valimiskünnisegi ületamine tundub hetkeseisuga võimatu olevat, see oleks raha auku viskamine.
  • siim22
    ERR: Roheliste erakond loodab saada riigikogus 11 kohta
    Ei tea, mis aineid seal seltskonnas tarbitakse.

    Kanepiroheline partei pole oma kanepilembusest saladust teinud. Kriminaalne keskerakond tunneb end teise kanepikriminaalse partei kõrval hästi.
  • Kõikide heroiinisõltlaste tee algab süütust kanepiplärust.
    Zuzul on veits pilves peaga lahedad luulud, need peaks Linnahalli seinale jäädvustama, mitte (interneti)seitungis ära trükkima.
  • Selle loo all on lingid, hundid tapnud kümneid lambaid. Eeldades, et hunte oli vähem kui tapetud lambaid siis tekib küsimus mida loomakaitsjad sobivaks surnud hunt/surnud lammas suhtarvuks peavad? Kas lammas on vähem loom kui hunt, neid võib ohverdada? Loomulikult tuleks vbl sealt vastus, et inimesed võiks ennast tappa mitte loomi või et kui poleks lambaid poleks nende tapmist vmt. Kust siis karvase folgi- kampsuni jaoks lõng võetakse kui lambaid pole?
    Tallinna halduskohus peatas Eestis osaliselt hundijahi
  • Lambaid kasvatatakse Eestis ikka liha pärast, villavabrikut meil vist enam pole ju?
    Aga see selleks, lambakasvatajad on Eestis hakanud aru saama, et tapa hunti palju tahad, lammas sureb ikka varem või hiljem. Seepärast on vaikselt hakanud levima kohalik karjakoerte kasvatus ja need penid juba lammast ilma võitluseta ei loovuta. Läheb veel veidi aastaid ja see teema on päevakorrast maas, kui kõigil on need koerad lõpuks olemas. Probleem pole üldse lammastes, probleem on selles, et hundid murravad koduõuedest koeri ja mõnel pool jultunult lausa peremehe silme all. Sellised inimesi mittepelgavad hundid tuleks küll ära koristada, küla pole hundi koht.
  • "kindsigo"
    Lambaid kasvatatakse Eestis ikka liha pärast, villavabrikut meil vist enam pole ju?

    Mõni ikka on: Hiiu Vill
  • "kindsigo"
    Seepärast on vaikselt hakanud levima kohalik karjakoerte kasvatus ja need penid juba lammast ilma võitluseta ei loovuta. Läheb veel veidi aastaid ja see teema on päevakorrast maas, kui kõigil on need koerad lõpuks olemas. Probleem pole üldse lammastes, probleem on selles, et hundid murravad koduõuedest koeri ja mõnel pool jultunult lausa peremehe silme all. Sellised inimesi mittepelgavad hundid tuleks küll ära koristada, küla pole hundi koht.

    Kindsigol on tuline õigus. Igaks juhuks täpsusta, mis karjakoertest jutt käib, sest karjakoerte tõuge on erinevaid (näiteks minu lontu liputaks ilmselt võsavillemile saba, kuigi karja ajab nagu loom).
    Igatahes kui ma seda uudist täna lugesin, siis minu arusaam õigusriigist kukkus kolinal kokku, kui igaüks võib riigi tehtud otsused vaidlustada ning mis kõige hullem - need peatatakse enne kohtulahendit.
    No mis hundijahti sa enam pead, kui asi kolmest kohtuinstantsist läbi käinud ja kevadeks selgub, et võib ikka mõne soe veel lasta.
  • Vabrik? Kõlab u. nagu tehas. Õige ökokudum sünnib käsitööliste higi ja vaeva abil. Stooori peab olema ja kasutatud abivahendid peavad olema näit. "tuulest ja soolast parkunud rannarahva parimate poegade ja tütarde esiisadelt saadud sajanditevanuste tarkuste südames edasikandmise tulemus, voolitud tugevate sooniliste töömehekätega ajaloolises aidas vastavalt vana-vanaemalt värsivormis saadud muistsetele teadmistele". Või, nullkulu
  • Meie rohelised pole mingid rohelised. Kanep pluss sügavalt urbaanne poolvõuk hipsterkommunism ei anna küll mingit loodussõbralikku ilmavaadet välja.
  • Palun üles otsida konkreetne vastavasisuline tsitaat või tuututada natuke põnevamalt kui kahe lause kaupa.

    See on natuke lihtsalt lõõbi kallal norimine, aga natuke uudishimu ka tõlgendamises ja kanepi (?) ning kommunismi põhjendatavuses
  • Aga palun - hipsterkommunismi naiiv-vorm.

    Roheliste narkopoliitika on aga kenasti siin kirjas.

    Minul isiklikult pole meditsiinilise kanepi legaliseerimise vastu midagi. Ma olen oma elus konsumeerinud piisavas koguses arsti poolt välja kirjutatud vägagi legaalseid korraliku vungiga sünteetilisi opiaate, et pidada meditsiinilist kanepit oma põgusate teadmiste najal suhteliselt pehmemaks kraamiks.
  • Need jahimehed võiksid sellises olukorras ennast kuidagi ökomeestena reklaamida. A´la kasutame käsitöö padruneid. Ulukile hiilime ligi minimaalset ökoloogilist jalajälge jätvates viiskudes . Langenud hundinaha sisse mässime talvel külmetava kodutu jne. Ühesõnaga võidelgu vastasega nende oma relvaga.
  • "Velikij"
    Igaks juhuks täpsusta, mis karjakoertest jutt käib, sest karjakoerte tõuge on erinevaid (näiteks minu lontu liputaks ilmselt võsavillemile saba, kuigi karja ajab nagu loom).


    Selliseid kasvatatakse Eestis, tõug ise kuskilt Itaaliast: https://www.purina.ee/dogs/dog-breeds/library/maremma-sheepdog

    https://lounapostimees.postimees.ee/7030824/koerad-lopetasid-huntide-oppelaagri
  • "Velikij"
    "kindsigo"
    Seepärast on vaikselt hakanud levima kohalik karjakoerte kasvatus ja need penid juba lammast ilma võitluseta ei loovuta. Läheb veel veidi aastaid ja see teema on päevakorrast maas, kui kõigil on need koerad lõpuks olemas. Probleem pole üldse lammastes, probleem on selles, et hundid murravad koduõuedest koeri ja mõnel pool jultunult lausa peremehe silme all. Sellised inimesi mittepelgavad hundid tuleks küll ära koristada, küla pole hundi koht.

    Kindsigol on tuline õigus. Igaks juhuks täpsusta, mis karjakoertest jutt käib, sest karjakoerte tõuge on erinevaid (näiteks minu lontu liputaks ilmselt võsavillemile saba, kuigi karja ajab nagu loom).
    Igatahes kui ma seda uudist täna lugesin, siis minu arusaam õigusriigist kukkus kolinal kokku, kui igaüks võib riigi tehtud otsused vaidlustada ning mis kõige hullem - need peatatakse enne kohtulahendit.
    No mis hundijahti sa enam pead, kui asi kolmest kohtuinstantsist läbi käinud ja kevadeks selgub, et võib ikka mõne soe veel lasta.


    Olgu selle hundijahiga kuidas on, aga sellises "õigusriigis" küll elada ei tahaks, kus ei ole võimalik riigi otsuseid kohtus vaidlustada.
  • "kindsigo"
    Lambaid kasvatatakse Eestis ikka liha pärast, villavabrikut meil vist enam pole ju?
    Aga see selleks, lambakasvatajad on Eestis hakanud aru saama, et tapa hunti palju tahad, lammas sureb ikka varem või hiljem. Seepärast on vaikselt hakanud levima kohalik karjakoerte kasvatus ja need penid juba lammast ilma võitluseta ei loovuta. Läheb veel veidi aastaid ja see teema on päevakorrast maas, kui kõigil on need koerad lõpuks olemas. Probleem pole üldse lammastes, probleem on selles, et hundid murravad koduõuedest koeri ja mõnel pool jultunult lausa peremehe silme all. Sellised inimesi mittepelgavad hundid tuleks küll ära koristada, küla pole hundi koht.


    Huntide toidubaas ei ole lõputu. Mida rohkem hunte, seada näljasemad nad on. Näljas loom eriti ei vali, keda rünnata- on see ketis koer või nõrgem inimene.
  • "Draax"
    "Velikij"
    "kindsigo"
    Seepärast on vaikselt hakanud levima kohalik karjakoerte kasvatus ja need penid juba lammast ilma võitluseta ei loovuta. Läheb veel veidi aastaid ja see teema on päevakorrast maas, kui kõigil on need koerad lõpuks olemas. Probleem pole üldse lammastes, probleem on selles, et hundid murravad koduõuedest koeri ja mõnel pool jultunult lausa peremehe silme all. Sellised inimesi mittepelgavad hundid tuleks küll ära koristada, küla pole hundi koht.

    Kindsigol on tuline õigus. Igaks juhuks täpsusta, mis karjakoertest jutt käib, sest karjakoerte tõuge on erinevaid (näiteks minu lontu liputaks ilmselt võsavillemile saba, kuigi karja ajab nagu loom).
    Igatahes kui ma seda uudist täna lugesin, siis minu arusaam õigusriigist kukkus kolinal kokku, kui igaüks võib riigi tehtud otsused vaidlustada ning mis kõige hullem - need peatatakse enne kohtulahendit.
    No mis hundijahti sa enam pead, kui asi kolmest kohtuinstantsist läbi käinud ja kevadeks selgub, et võib ikka mõne soe veel lasta.

    Olgu selle hundijahiga kuidas on, aga sellises "õigusriigis" küll elada ei tahaks, kus ei ole võimalik riigi otsuseid kohtus vaidlustada.

    Igaüks võib loomulikult otsuseid kohtus vaidlustada, see on elementaarne. Elementaarne ei ole see, et kohe vaidlustamisel otsuste täitmine kohtu poolt peatatakse enne esimesegi astme kohtuotsust.
    Kevadel on hundijahi pidamine pehmelt öeldes problemaatiline ja lisaks ebaeetiline. Hunte saab küttida ikka talvel, kui jälg maas on.
    Kevadel võivad rohelised öelda, et ups, hea küll, me mõtlesime ümber ja ei vaidlustagi. Aga parim hundijahi aeg on sellega mööda lastud ja see ei ole OK.
  • "opex"
    Selle loo all on lingid, hundid tapnud kümneid lambaid. Eeldades, et hunte oli vähem kui tapetud lambaid siis tekib küsimus mida loomakaitsjad sobivaks surnud hunt/surnud lammas suhtarvuks peavad? Kas lammas on vähem loom kui hunt, neid võib ohverdada? Loomulikult tuleks vbl sealt vastus, et inimesed võiks ennast tappa mitte loomi või et kui poleks lambaid poleks nende tapmist vmt. Kust siis karvase folgi- kampsuni jaoks lõng võetakse kui lambaid pole?
    Tallinna halduskohus peatas Eestis osaliselt hundijahi

    Ma olen "hundiarmastajatega" korduvalt piike murdnud. Nende seisukohad on enam-vähem sellised, et maale polegi muud vaja kui ökoturismitalusid, millel on 3m aed ümber ja väljas käiakse selleks ainult et giidiga metsas loomi vaadata. Et tulevik on selles, et nemad oma tsunftiga näitavad rikastele euroopa turistidele kalli raha eest hunte ja igasugu maamatsid oma mõttetu põllumajanduse ja metsandusega võiksid üldse ära kaduda. Samal ajal on mul kaks tuttavat kes lõpetasid lambakasvatuse ära, sest hundiprobleemile lahendust ei olnud. Reaalselt pole võimalik kogu karjamaale hundikindlat aeda ümber ehitada, see on liiga kallis. Suured kurjad koerad aitavad üksikute huntide vastu, aga kari võtab kõigepealt koerad ja siis lambad takkapihta. Pealegi on kurjade koertega muid probleeme, sest need tungivad vahel kallale ka koduloomadele ja inimestele.
  • "farmer"
    Huntide toidubaas ei ole lõputu. Mida rohkem hunte, seada näljasemad nad on. Näljas loom eriti ei vali, keda rünnata- on see ketis koer või nõrgem inimene.


    Kitsede populatsioon on viimaste aastatega väga suureks kasvanud, põhjuseks pehmed talved. Seega huntidel justkui süüa peaks jaguma. Paraku eelistavad kitsed inimasustuse lähedust, põlluservi jne. Ja siis on veel see šaakal kah lisaks hundile.
  • Nõuame kitsede looduskaitse alla võtmist ja kaebame kõik kohtusse .
    Päris palju nalja saaks.
    Huvitav kas kohus keeraks jahihooaja krõksti kinni? Teoreetiliselt?
  • "TNT"
    Nõuame kitsede looduskaitse alla võtmist ja kaebame kõik kohtusse .
    Päris palju nalja saaks.
    Huvitav kas kohus keeraks jahihooaja krõksti kinni? Teoreetiliselt?

    Siit foorumist on juba läbi käinud üleskutse "ära anna sotsidele ideid!"
    Antud juhul on asi tunduvalt ohtlikum. Sotsid tahavad ainult sinu vara ära võtta, aga rohelised võtavad ära ka kõik, mis on selle ümber.
  • Ma olen alati kahtlustanud, et rohelised on ekstreem-sotsid.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon