Wal-Mart (WMT)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Wal-Mart Stores, Inc. ( WMT) on seotud suurte jaemüügi marketitega ning on oma ala liider. Esimese marketi avas Sam Walton 1962. Nüüd on firmal kolm tegevussuunda. Wal-Mart Stores hõlmab endas madala hinnaga marketeid ja superkeskusi USA’s. The SAM’s Club hõlmab ladusid USA’s. Rahvusvahelise segmendi alla käib firma tegevus Lõuna-Ameerikas, Kanadas, Hiinas, Saksamaal ja Inglismaal. 38% firmast kuulub Waltoni pärijatele.
 • Retail sektor on olnud juba pikemat aega Pro vaatluse all. Täna siis selline uudis, mis peaks igati Teie nägemust toetama:

  Wal-Mart sees October same-store sales up 0.5 percent

  Wal-Mart Stores Inc. on Saturday estimated that October sales rose just 0.5 percent at its U.S. stores open at least a year, hurt by disappointing apparel demand and disruption from store remodeling efforts. The world's biggest retailer had originally forecast 2 percent to 4 percent October same-store sales growth, but warned earlier this week that the figure would likely be closer to 1 percent.

  Suhteliselt nutune tulemus. Tasub ka mainimist, et terve oktoobri kuu on nafta hinnad madalal püsinud, mis oleks võinud jaemüüjatele tuge pakkuda. Endal plaan WMT shortida, kui kukub läbi $50,5 taseme, mis on viimastel päevadel aktsiale tuge pakkunud.
 • Lõplikud numbrid avaldavad suur osa jaemüüjaid neljapäeval, 2. novembril. Kui SSS läbimüügi kasv peaks tõesti olema vaid 0.5%, siis see oleks madalaim alates 2000. detsembri 0.3%-lisest tõusust.

  Ja kõrvalmärkusena olgu siis veel meelde tuletatud, et Wal-Marti SSS numbrid pole olnud kordagi negatiivsed alates 1995. aastast. Samas, praegu tundub, et see aeg ei pruugigi aga enam kaugel olla.
 • Kuidas võiks tulemustesse suhtuda? Mulle tunduvad suht. nigelatena, aga ilmselt oli ka ootused juba madalal.
 • Tulemused nigelad jah, ning prognoosid minus kindlustunnet samuti ei tekitanud.

  CEO comments, "Although sales in the U.S. were softer than we hoped for in the third quarter, there are real opportunities in the fourth quarter to build on the momentum of the aggressive pricing strategy we have implemented in our stores for the holiday season. This season, no one will doubt Wal- Mart's leadership on price and value."

  Nagu ütlesin ka enne tulemusi, võivad juhid aktsia üles rääkida. Tänu madalatele ootustele on seda ka tehtud ning nende sõnadele kinnituse saame alles järgnevatel kvartalitel. Siiski ei ole tulevikuprognoosid minus kindlustunnet tekitanud ning üheks peamiseks põhjuseks just madalam käibenumber.
 • kas kommenteerite lähemalt PRO all ka?
 • Me hoiame hetkel positsiooni lahti, kuid kindlasti plaanime ka Pro all kommentaari anda.
 • Graafikut vaadates oli vist ka aeg põrkeks 48-50 kanti käes.
  Igaks juhuks sai eile võetud nov. call@47.5, see pisut silub liikumise halba mõju lühikesele positsioonile.
 • Riski vähendamiseks mõistlik otsus. Kindlasti oli positiivse üllatuse võimalus suurem nendelt tasemetelt juba.
 • Oliver,
  mis hinda sa näed WMT-le siis 2-3 kuu perspektiivis
 • rocket,

  2-3 kuu perspektiivis võib kõike juhtuda, kuid hetkel usun, et novembrikuised võrreldavate poodide müüginumbrid võivad pakkuda veel negatiivset üllatust. Trend on alla müüginumbrite osas. Arvan, et näeme veel volatiilsust kõvasti, kuid pigem usun, et hind jääb neljakümnendate keskele või alumisse äärde.
 • Blog, milles on juhitud tähelepanu WMT efektiivsusele ning vajadusele vähendada töötajate arvu.

  Companies That Need A Headcount Reduction: Wal-Mart
 • Expanding its brand into the health care market, retail giant Wal-Mart Stores Inc. unveiled plans Thursday to open 400 new health clinics nationwide by 2010.
  RediClinic LLC, a Texas-based retail health screening service company, plans to manage and operate the Wal-Mart clinics.
  Allikas: http://baltimore.bizjournals.com/
 • Siin on üks video sellest, kuidas Wal-Mart on läbi ajaloo laienenud

  http://youtube.com/watch?v=EGzHBtoVvpc

Teemade nimekirja