Börsipäev 12. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Inglise keskpanga agressiivne intressikärpe poliitika on viinud CPI jaanuaris 2,2%-ni võrreldes detsembri 2,1%-ga,mis on 7 kuu kõrgeim inflatsioonitase. Bank of Englandi siht on 2%, mis kärbib edasiste intressilangetamiste võimalust samas jäädi alla turu ootustele 0,1% võrra, mis indikeerib majandusele õrnalt paremat olukorda.
 • Joeli poolt eilses börsipäevas viidatud plaan tänaseks väljas. Bank of America, Citigroup ja 4 teist panka koostöös Henry Paulsoniga on lubanud väljatõstmisohus inimestele 30 päevast lisatähtaega muutmaks laenulepingu tingimusi ja maksete jõukohaseks muutmist. Tingimused kehtivad laenuvõtjatele kelle maksed on hilinenud vähemalt 3 kuud ning kelle krediidiajalugu on halb. Eelkõige üritatakse vältida majade sundmüüki.
 • Finantssektor näitab eelturul üles tugevust, mida võib seostada Warren Buffety eelmine nädal 3 suurimale väärtpaberikindlustajale ABK, MBI ja FGIC saadetud pakkumises, mis lükati tagasi 1 eenimetatu poolt ning teised 2 pole veel ühendust võtnud. Sellest võib järeldada, et olukord ei ole nii hull kui paistab.
 • DAX30 peaaegu eranditult roheline. Palju peksa saanud Hypo Real Estate hetkel +5.63%
 • Päeva lõpuks on nagu tavaliselt rõõmsalt punane.
  Hea koht lühikesi pos. osta.
 • Kas Sigmat liigutamas mõni uudis?
 • ktmammin vaata eilse börsipäeva foorumit.
 • tean küll,
  mõtlesin et äkki on midagi veel...
 • Homme tuleb enne börsipäeva algust jaemüügiraport jaanuarikuu kohta. Eelmine kuu oli näit -0.4%, sedapuhku oodatakse -0.3%list muutu. Kui see peaks tulema oodatust nõrgem, oleks tulemuseks aktsiaturgudel muidugi nutune reaktsioon.
 • Eile sai korra mainitud plaani, mille kallal 6 panka on tööd teinud, et aeglustada inimeste käest majade äravõtmise ja sundmüügi protsessi. Info selline:

  Borrowers in active bankruptcy, facing foreclosure sale within 30 days do not qualify-lenders - Reuters
  Investment properties, vacant properties do not qualify for "project lifeline"-lenders
  Program includes Bank of America, Chase, Citigroup, Countrywide, Washington Mutual, Wells Fargo
  (BAC, C, CFC, JPM, WFC, WM)
  Borrowers following workout plan for three months would get new loan terms, according to lenders - Reuters
  All home loans over 90 days delinquent could qualify for 30-day pause of foreclosure process, according to lenders
 • Kellele meeldib General Motors(GM) ? Te pole üksi, sest just praegu promob ettevõtet CNBC peal Cramer, kes usub, et täna $27 maksev aktsia jõuab isegi niivõrd kõrgele kui $50.
 • kas keegi härrastest kommenteeriks ZOLT-i viimaste päevade liikumisi.natuke ülereageering ei ole ?
 • Pole kahjuks olnud veel aega süveneda, aga lähima paari päeva jooksul seda kindlasti teen. Esmapilgul paistavad loomulikult koledad numbrid, aga nende paremaks mõistmiseks on vaja kindlasti konverentsikõnet kuulata. Kui pikema kommentaari valmis saan, siis postitan selle tuuleenergia foorumisse. Kiire pilguheit tulemustele Briefingu vahendusel:

  Zoltek reports Q108 results; mises on revs (32.63 ) : Reports Q1 (Dec) earnings of $0.17, excluding a convertible debt charge, $0.07 worse than the First Call consensus of $0.24; revenues rose 32.3% year/year to $40.07 mln vs the $44.59 mln consensus.

Teemade nimekirja