Valuutaturud 6. veebruar - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 6. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Uus nädal on euro jaoks alanud negatiivsel toonil, tingituna Kreeka kõneluste ebaõnnestunud seisust nii erainvestoritega kui ka Troikaga. Euro on praeguseks hetkeks vajunud avanemistaseme suhtes 0,75% miinuspoolele ja kaupleb $1,3060 juures ehk eelmise nädala kolmapäevastel tasemetel. Euroopa sessioonil avaldatakse täna eurotsooni Sentix investorite usaldusindeks, mis peaks ootuste kohaselt tõusma eelmise kuu -21,1 pealt -15,0 punktini veebruaris. Lisaks ilmuvad täna Saksamaa detsembrikuu tehaste tellimuste näidud.

  Naelsterling on jõudis eelmisel nädalal $1,5880 tasemeni ehk novembrist püsinud vastupanutasemeni ja on viimase paari päevaga langenud läbi jaanuari keskpaigast püsinud tõusva trendikanali, millega võib kaasneda eesolevatel päevadel naelsterlingi langus.

  USDJPY sai lõppenud nädala teises pooles tuge ja kaupleb hetkel 76,65 taseme juures.

  Austraalia dollar on viimastel nädalatel näidanud korralikku tugevust, tõustes reedel uude kuue kuu tippu $1,0790 tasemeni, püsides jätkuvalt poolteist kuud kestnud tõusvas trendikanalis. Hetkel on AUDUSD surve all ja kaupleb avanemistaseme suhtes 0,55% miinuspoolel $1,0710 juures. • Eurotsooni Sentix investorite usaldusindeks tuli oodatust parem, langedes eelmise kuu -21,1 pealt -11,1 punktini veebruaris vs oodatud -15,0 punkti. Euro on samas terve hommiku jätkanud langust, kaubeldes hetkel avanemistaseme suhtes 0,95% miinuspoolel $1,3035 juures.

  Kreeka peaminister teatas, et partei juhid kohtuvad keskpäeval, et arutada Troikale antava vastuse üksikasju.
 • Eesoleval Aasia sessioonil teeb Austraalia keskpank (RBA) oma intressimäära otsuse (kell 5.30). Ootuste kohaselt langetab keskpank intressimäärasid 25 baaspunkti võrra 4,0% peale, mis võib Austraalia dollari seada surve alla. Arvestamata ei saa jätta veel seda, et AUDUSD jõudis reedel uue kuue kuu tippu $1,0790 tasemeni, olles alates detsembri põhjadest tugevnenud üle 11%.

  Credit Suisse üleöö indeks svappide kohaselt ootavad turuosalised 2012. aastal RBA poolt intressimäärade langetamist üle 100 baaspunkti. Austraalia majandusele mõjub negatiivselt maailmamajanduse habras seis ja eelkõige tema suurima kaubanduspartneri Hiina käekäik. IMF teatas oma tänases raportis, et nad langetasid Hiina käesoleva aasta majanduskasvu prognoosi 9,0% pealt 8,25% peale. Lisaks mõjutab Hiina majandust eurotsooni võlakriis ja ka Moody's hoiatas täna, et võlakriisi negatiivsed mõjud võivad levida Aasiasse, mis võivad avalduda ka Austraalia peal.

  Intressimäärade langetamise poolt räägivad veel eelmisel aastal langenud inflatsioonisurve (neljandas kvartalis 3,1% Y/Y) ja erasektori suhtel nõrkus. RBA langetas intressimäärasid 25 baaspunkti võrra ka detsembri ja novebri kohtumisel, et leevendada maailmamajanduse ebakindlast seisust tulenevaid ohtusid Austraalia majandusele.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon