Balti börsid 15. veebruar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eilne aktiivsus Balti turgudel jäi taaskord väga tagasihoidlikuks. Tallinna börs lõpetas küll veidi plusspoolel (+0,25%), kuid 180 tuhande eurone tehingukäive näitab, et investorites väga palju ostuhuvi polnud.

  Tänastest põnevamatest sündmustest on oodata Apranga ja Tallinna Kaubamaja neljanda kvartali finantstulemusi. Mõlemad ettevõtted on juba avaldanud tugevad müügitulemused ning prognoosime ka tugevat kasumikasvu.
 • Lisan meie prognoosid Apranga osas (4kvartal):

  Käive: 97,2m litti (+13,1% aastaga)
  Ärikasum: 12,2m litti
  Puhaskasum: 10,1m litti (+37,7% aastaga)
 • Tallinna Kaubamaja prognoosd (4kvartal):

  Käive: 119,6m eurot (+5,1% aastaga)
  Ärikasum: 8,9m eurot
  Puhaskasum: 8,5m eurot (+14,3% aastaga).
 • Apranga raporteeris tulemused veidi enne turu avanemist.
  Üldjoontes vastas ootustele, käive veidi kõrgem (käibemaksu arvestamise mõju arvatavasti) ning kasum veidi alla prognoose. Samas tasub rõhutada, et brutomarginaal tegi taaskord uue ajaloolise tipu (49,5%) ning samuti on 9,9 miljoni litine kvartali kasum kõrgeim tase, mida ettevõte kunagi saavutanud on.

  Samuti tasub jätkuvalt rõhutada Apranga tugevat rahavoogu - äritegevuse rahavoog 2011. aastal 37,9m litti ning investeeeringuteks läks vaid 9,1m litti. Aasta lõpu seisuga oli netolaenukoormus -17,2m litti ehk sularaha ja finantsvarasid oli märgatavalt rohkem kui laenu. Arvatavasti võib oodata 2011. a. eest ettevõttelt prisket dividendi.

  Apranga aktsia on börsil tulemustele reageerinud 2,4%-lise tõusuga.
 • Kaubamaja on avalikustanud neljanda kvartali finantstulemused, mis vastasid enamjaolt prognoositule.
  Kogutulu kasvas aastaga 5,1%, kuid see oli juba varem avaldatud.
  Perioodi puhaskasum oli 8,7m eurot (LHV: 8,5m eurot) ning aastane paranemine 1,3m euro võrra.

  Ärikasumi tasemel näeb ära ka, millisest üksusest tuli paranemine. Selveri ärikasum paranes 1m euro võrra, kaubamajade segmendis 0,4m euro võrra ja automüügi ärikasum 0,3m euro võrra. Ärikasum langes kinnisvara üksuses ja jalatsite müügis.

  Nagu Apranga puhul tasub ka Kaubamaja puhul rõhutada ettevõtte tugevat rahavoogu. 2011. a. äritegevuse rahavoog 40,1m eurot ning investeeringuid tehti eelmisel aastal 5,8m euro eest. Seega ootame huviga, kas Kaubamaja ka käesoleval aastal kõrgemaid dividend maksab (bilanss ja rahavoog lubaksid seda).

  Aktsia on täna tõusnud 2,6% 5,89 euroni
 • Olainfarmi avaldas jaanuarikuu müügitulemused ning kasvutrend on aeglustunud, kuigi ühe kuu põhjal järeldusi teha on vara. Võrreldavad käibenumbrid (ilma apteekideta) kasvasid 16% aasta taguse ajaga võrreldes 3,0m latini. Siiski põhiturgude Venemaa (+49%) ja Ukraina (+88%) kasv oli jätkuvalt korralik.

  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=490970&messageId=601391
 • Näib, et kasumihoiatused läbi varade allahindluse hakkavad Baltikumis moodi minema.

  Merko hindab 4. kvartalis kinnsivara arendusprojekte 5,95m euro võrra allapoole:

  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=490940&messageId=601343
 • Kristo Oidermaa
  Olainfarmi avaldas jaanuarikuu müügitulemused ning kasvutrend on aeglustunud, kuigi ühe kuu põhjal järeldusi teha on vara. Võrreldavad käibenumbrid (ilma apteekideta) kasvasid 16% aasta taguse ajaga võrreldes 3,0m latini. Siiski põhiturgude Venemaa (+49%) ja Ukraina (+88%) kasv oli jätkuvalt korralik.

  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=490970&messageId=601391


  Minu arust ju konsensuse ootustele vastav?
 • Müügitempo alla tulekut oli käesoleval aastal oodata, seega midagi korrast ära ei ole. SRÜ riikide ravimiturud on kasvanud 10-15% aastas ja selle ületamine Olainfarmi poolt eelmine aasta oli üle ootuste tulemus.
  Aprillis peaks veel Ukraina tulu raporteerimise muutus oma mõju avaldama.
 • Siin on probleem vist lihtsalt selles, et omadussõnu nagu "aeglustunud" ja "korralik" pruugitakse Olainfarmi juures teiste standardite järgi kui mujal.

Teemade nimekirja