Valuutaturud 6. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 6. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tänasel Aasia sessioonil oli peamine tähelepanu suunatud Austraalia keskpanga intressimäära otsusele ja suuresti vastavalt turuosaliste ootustele jäeti intressimäärad muutmata 4,25% peale, kuigi otsusega kaasnenud kommentaarides tõi keskpanga juht välja, et vajadusel ollakse valmis intressimäärasid langetama. Inflatsioon jääb keskpanga prognooside kohaselt püsima nende eesmärkvahemikku 2-3% vahele. Austraalia dolla on täna kauplemas kolmandat järjestikkust päeva miinuspoolel, olles hetkeseisuga langenud USD vastu 0,45% ja kaupleb ligi kahe nädala põhjades $1,0620 taseme juures. AUDile on omalt poolt kerget survet avaldamas ka IV kvartali jooksevkonto, mille puudujääk kasvas eelmise kvartali 5,6 miljardi AUD pealt 8,37 miljardi peale.

    Riskisentiment on ka tänase Euroopa sessiooni eel suhtelisel negatiivne. Aasia aktsiaturud on esimest korda alates jaanuarist kauplemas teist järjestikkust päeva madalamal. Valuutaturgudel on seega samuti kõik riskivaluutad müügisurve all. Suurima languse on viimastel päevadel teinud Uus-Meremaa dollar, mis kaupleb USD vastu täna ligi kuue nädala põhjades $0,8150 juures.

    Euroopa sessioonil avaldatakse täna kell 12 eurotsooni IV kvartali esmased SKT tulemused ja majapidamiste tarbimisnäidud. Euro tegi eile tõusva trendikanali põhjast algselt kena põrke, kuid on täna lähenemas uuesti antud toetusjoonele. EURUSD hetkel -0,12% ja kaupleb $1,32 tasemel. USA sessioonil on ainsa näitajana avaldamisel Kanada Ivey PMI indeks.  • Euro hetkel tugevama müügisurve all ja läheneb eile tehtud kahe nädala põhjadesse $1,3160 tasemele.

    USA dollar hetkel rallimas kõikide peamiste valuutade vastu, v.a jeeni: AUDUSD -0,7%, GBPUSD -0,47%, NZDUSD -0,77%, USDCAD +0,44%, USDCHF +0,36% ja USDJPY -0,87%.
  • Eurotsooni IV kvartali SKT vastavalt ootustele -0,3% (Q/Q) ja aastasel baasil samuti vastavalt ootustele +0,7%.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon