Valuutaturud 9. märts - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 9. märts

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Tänases börsipäevas on Kreeka teemal juba piisavalt kirjutatud, seega jään sel teemal siin vägagi napisõnaliseks. Võlakirjade vahetuses on viimaste andmete kohaselt osalemas 85,8% võlakirja omanikest ja kuna Kreeka saab rakendada collecti action clause'i (CAC), siis kokkuvõttes peaks vahetuses osalema üle 95% võlakirja omanikest. Kreeka on seega ületanud ühe olulise takistuse 130 miljardi euro suuruse abipaketi tingimuste täitmisel.

  Nüüd, kus Kreekaga seotud olukord on veidi selgem, pöördub peamine tähelepanu tänastele makronäitajatele. Kõige olulisema näitajana avaldatakse täna USA veebruarikuu töötururaport, kust oodatakse, et eelmisel kuul lisandus 210 000 uut töökohta (jaanuaris lisandus 243 000 töökohta) ja et töötusmäär jääb püsima 8,3% peale.

  Aasia sessioonil ilmus Hiina tarbijahinnaindeks, mis langes aastasel baasil eelmise kuu 4,5% pealt koguni 3,2% peale, mis on ühtlasi madalaim näit viimase 20 kuu jooksul. Kuna riigi inflatsioonisiht on käesoleval aastal seatud 4% peale, siis täna avaldatud näidu põhjal võib eeldada, et Hiina jätkab eesolevatel kuudel monetaarpoliitika lõdvendamist.

  Hommikul avaldati Saksamaa veebruarikuu tarbijahinnaindeksi lõplik näit, mis jäi vastavalt ootusele 2,3% peale (Y/Y) ja Saksamaa jaanuarikuu kaubandusbilanss, mille ülejääk tõusis eelmise kuu 12,9 miljardi pealt 13,1 miljardi euroni. Kell 11.30 avaldatakse Suurbritannia tööstustoodangu ja töötleva tööstuse toodangu andmed. Lisaks veel tootjahinnaindeksid ja jaanuarikuu kaubandusbilanss.

  USA sessioonil ilmub lisaks USA töötururaportile ka Kanada töötururaport. Seal paeks töötusmäär jääma püsima 7,6% peale ja ühtlasi oodatakse veebruaris 14 500 uue töökoha lisandumist.

  Pärast eilset väga tugevat riskivarade rallit on turumeeleolu taandumas ja valuutaturgudel on kõik riskivaluutad kauplemas USA dollari vastu miinuspoolel. Langust juhib hetkeseisuga EURUSD (-0,35%) ja GBPUSD (-0,21%). Austraalia, Kanada ja Uus-Meremaa dollarid kauplevad avanemistasemete juures. USDJPY jõudis täna eelmisel nädalal tehtud mitme kuu tippudesse 81,88 tasemeni ja Šveitsi frank on samuti täna taandumas, kaubeldes hetkel USD vastu 0,3% madalamal. • USA makro järel on EUR/USD on end turgudest lahti sidunud ning kukkunud ligi -1% jagu 1,3140 dollarini

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon