Valuutaturud 25. juuni - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 25. juuni

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eelmise nädala lõpus langetas Moody’s 15 panga reitinguid, mis turgudele suuri muutusi ei kaasanud. Euroopa Keskpank kinnitas leevendada laenu tagatiste nõudeid, et lihtsustada laenu saamist Hispaania pankade jaoks. Hispaania 10-aastase võlakirja tulusus langes 0,23 protsendipunkti võrra ning Portugali võlakirja tulusus langes 0,66 protsendipunkti võrra 2011. aasta mai kuu madalaimale tasemele. Nädalavahetusel tulistati Türgi sõjalennuk alla rahvusvahelistes õhuruumides Süüria võimude poolt, mis võib sellel nädalal tuua poliitiliste otsuste poolt negatiivset mõju ka turgudele.

  Nädalavahetusel kohtusid Euroopa suurriikide juhid Roomas, et teha ettevalmistusi järjekordsele Euroopa Liidu tippkohtumisele, mis leiab aset juba sel nädalal. Üks põhiteemasid on 130 miljardi euro suurune süst, et turgutada kogu Euroopa Liidu majandust. Merkeli sõnul on lisanduvaid kulutusi vaja ka edaspidi, sest plaanitava süsti suurus on kõigest 1% Euroopa Liidu SKT-st. Plaanitavad lisakulutused võivad tulla kulutamata Euroopa Liidu struktuurifondide, Euroopa investeerimispanga või Euroopa projektide võlakirjade arvelt.

  Traditsiooniliselt on EURUSD tõusnud enne Euroopa Liidu tippkohtumisi, kuid võttes arvesse USA-st tulevat fundamentaalset mõju nagu uute kodude müük, tarbijate usaldus ning kestvuskaupade tellimused , siis negatiivse tulemuse korral võib see USA dollari langusele viia ja taas spekulentidele anda põhjust rääkida QE3-st. Täna oli ka Troikal plaanis kohtuda äsja valitud Kreeka juhtidega, mis aga jäeti ära rahandusministri haigestumise tõttu. • EUR/USD jätkas langusega peale Hispaania ametlikku kinnitust abipaketi järele, et aidata probleemides pangadussektorit. Hispaania abipakett on mõeldud halvaks läinud laenude katteks. Endiselt ei ole teada kindlat suurust abipaketile, kuid eurogrupp on nõustunud abistama Hispaania pangandussektorit 100 miljardi euroga.

  USD/JPY leidis taas piisavalt müügisurvet 80,500 juures, kust hind põrkas tagasi ka maikuu keskel (kastiga märgitud ala), mis pani sarnaselt eelmisele korrale ka täna USD/JPY tugevale langusele. Seekord näen aga paremat võimalust toetusele ja kõrgema tipu tegemisele, kui USD/JPY leiab toetust 100% ja 76,4% Fibonacci vahemikus.  USD/CAD on rallimas ülespoole, mis viitab ka sellele, et EUR/USD võib oluliselt madalamale langeda (1,2450), kui eelnevalt arvestatud 1,2500 piirkond. USD/CAD osas pole hetkel kindlat sihtmärki näha, kuid arvestada tuleb eelmiste tippudega, mis on graafikul kastidega märgistatud.  GBP/USD on aeglaselt testimas eelmisel nädalal moodustunud vastupanuala. Graafikul märgitud hinnasiht oleks kõige objektiivsem pöördepunkt minu enda arvates, kuid igasugune ala 61,8 ja 38,2 Fibonacci vahemikus on reaalne.

Teemade nimekirja