Valuutaturud 10. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 10. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Eelmise nädala Euroopa Keskpanga kohtumine ja keskpanga juhi Mario Draghi lubadused osta piiramatus koguses riikide lühiajalisi võlakirju pakkus kõikidele riskivaradele kena tõuke. Kõik üldise riskisentimendiga seotud valuutad tegid samuti kena tõusu: euro jõudis reedel uude mitme kuu tippu $1,2815 tasemeni; GBPUSD tegi sarnaselt uue kolme ja poole kuu tipu, jõudes $1,6030 tasemeni. Austraalia dollar taastus eelmise nädala teises pooles mitme kuu põhjadest, tõustes paari päevaga ligi 240 punkti $1,0400 tasemeni. Kanada dollar on teinud USD vastu samas uue 12 kuu tipu.

    Turuosaliste ootusi keskpankade jätkuva sekkumise osas täiendas omalt poolt reedel avaldatud USA töötururaport, mille oodatust tunduvalt kehvemad tulemused maalivad tööturu olukorrast üpriski kehva pildi. See tõstis aga omakorda uuesti päevakorda spekulatsioonid Föderaalreservi uuest võimalikust stiimulprogrammist, mis avaldas omalt poolt USA dollarile müügisurvet.

    Uus nädal on riskivaluutade jaoks alanud aga negatiivsel toonil, mis on osaliselt tingitud ka Euroopa Keskpanga neljapäeval välja kuulutatud võlakirja ostuprogrammi uudisega kaasnenud esialgse eufooria taandumisest. Nimelt kirjutas NY Times juba reedel, et uus programm on leidnud tugevat vastuseisu lisaks Saksamaale ka kõige olulisemates probleemsetes riikides Hispaanias ja Itaalias.

    Kui Saksmaa meedia peamine probleem seisneb Keskpanga ainsa mandaadi -- hinnastabiilsuse -- ohtu seadmises, siis Itaalia ja Hispaania jaoks, kelle päästmiseks kõneall olev programm loodi, kaasneb ECB-lt abiküsimisega ja seeläbi Kreekale sarnaste tingimustega nõustumisega poliitiline ummikseis kodumaal, kus kardetakse järgmistel valimistel lüüa saada.

    Euroopa sessioonil on täna avaldamisel Prantsusmaa tööstus- ja töötleva tööstuse toodangu näidud, Itaalia 2Q SKT tulemused ja Sentix investorite usaldusindeks. USA sessioonil on ainsaks täna ilmuvaks makronäitajaks kell 22 avaldatav tarbijakrediidi juulikuu näit.Teemade nimekirja