Valuutaturud 1. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 1. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Hispaania pankadele tehtud stressitesti tulemused iseenesest üllatusi ei pakkunud ja turgudele erilist mõju ei avaldanud. Testi tulemused näitasid, et pankadel on kapitalist puuud ligikaudu 53 mld eurot, mis jääb alla 100 mld eurole, mis Hispaania pankade päästmiseks on ELi poolt lubatud. Hispaania jääb oma probleemidega samas endiselt radarile, sest hetkel ei saa välistada, et Hispaania valitsus ise võib finantsabi vajada. Nädalavahetusel teatati veel, et riigi võlg jõuab käesoleva aasta lõpuks 85,3%ni ja 2013. aasta lõpuks 90,5%ni SKTst.

    Euro langes eile hilisõhtul turgude avanedes uude enam kui kahe nädala põhja, kuid on täna Euroopa sessiooni alguses kosunud ja kaupleb hetkel $1,2863 juures. Päeval avaldatakse Saksamaa ja eurotsooni PMI tootmisindeksid (vastavalt kell 10.55 ja 11).

    Reitinguagentuur Fitch teatas, et jätab Suurbritannia reitingu muutmata AAA peale, kuid hoiatas samas, et riigi võlatase ja majanduskasvu puudumine võib viia tippreitingu langetamisele. Tänastest makronäitajatest avaldatakse kell 11.30 UK septembrikuu PMI tootmisindeks, tarbijakrediidi muutus (august) ja kinnisvara tagatisel väljastatud laenude mahud. GBPUSD on hetkel samuti taastumas kahe ja poole nädala põhjadest ja kaupleb hetkel avanemistaseme suhtes kerges miinuses $1,6145 juures.

    Austraalia dollar oli tänasel Aasia sessioonil kerge surve all, kui AiG tootmisindeks langes eelmise kuu 45,3 pealt 44,1 punktini septembris. Lisaks avaldati ka TD Securities inflatsiooninäit, mis tõusis augusti 2,2% pealt 2,4% peale septembris. AUDUSD tegi varahommikul ligi kolme nädala põhja 1,0325 tasemel, kuid on sarnaselt teistele riskivaluutadele taastumas ja kaupleb hetkel kerges miinuses $1,0367 tasemel.Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon