Valuutaturud 18. oktoober - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 18. oktoober

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

  • Tänasel Aasia sessioonil avaldati Hiina kolmanda kvartali SKT tulemused, mis näitasid madalaimat kasvumäära alates 2009. aastast. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas Hiina majandus 7,4%, mis tähistab ühtlasi seitsmendat järjestikkust kvartalit, kui kasv on vähenenud. Tulemused vastasid siiski ootustele ja vähemalt öösel said toorainevaluutad kerge tõuke ülespoole. Lisaks avaldati ka tööstustoodangu andmed, mis näitasid septembris 9,2% kasvu vs oodatud 7,7% (Y/Y). Jaemüük kasvas samal perioodil 14,2% vs oodatud 14,0%.

    AUDUSD tõusis $1,04 taseme juurde, kuid on Euroopa turgude avanemise ajaks veidi langenud ja kaupleb hetkel kerges miinuses $1,0375 juures. NZDUSD käis öösel $0,8220 tasemel ja on hetkel kauplemas avanemistaseme suhtes samuti kerges miinuses. USDCAD tegi täna öösel nädala põhja $0,9765 juures ja on hetkeseisuga taastumas, kaubeldes 0,13% plusspoolel $0,9790 tasemel.

    Täna algab Euroopa liidrite tippkohtumine, kus peamiseks teemaks saab olema pangandusliidu küsimus. Samas eile ilmus FT artikkel, kus toodi välja, et rahandusministritele koostatud raporti järgi on üleliidulise panganduse järelvalvekeha asutamine kehtivate seaduste kohaselt ebaseaduslik. Lisaks ütles ECB nõukogu liige Joerg Asmussen, et keskpank ei pruugi tuleva aasta alguses järelvale teostamiseks valmis olla, isegi kui juriidilised struktuurid on selleks ajaks paika pandud.

    Euro ise jõudis eile enam kui nelja nädala tippudesse $1,3140 tasemeni, kuid on hetkeseisuga sattunud surve alla ja kaupleb 0,2% miinuspoolel $1,3090 juures. Peale algava tippkohtumise täna ühtegi kalendripõhist sündmust oodata pole.

    Küll aga avaldatakse kell 11.30 Suurbritannia septembrikuu jaemüügi tulemused, mis peaksid ootuste kohaselt kasvama 2,4%, olles eelmisel kuul kasvanud 3,1% (Y/Y). GBPUSD tegi eile ligi kahe nädala tipu $1,6175 tasemel ja on praeguseks hetkeks langenud $1,6125 juurde (-0,15%).Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon