Valuutaturud 7. november - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 7. november

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Täna varahommikul selgus, et Barack Obama on valitud uuesti USA presidendiks. Uudis on pakkumas tuge kõikidele riskivarade, s.h ka kõikidele riskantsematele valuutadele, kuigi mitmed neist rallisid arvestatavalt juba eile. AUDUSD tõusis eile Austraalia keskpanga otsuse peale jätta intressimäärad muutmata üle 0,75% ja on täna kauplemas avanemistaseme suhtes 0,4% kõrgemal kuue nädala tippudes $1,0470 juures. Valuutapaarile pakkus omalt poolt tuge ka AiG ehitussektori indeks, mis tõusis eelmise kuu 30,9 pealt 35,8 punktini oktoobris.

  EURUSD kauples eile küll suurema osa päevast miinuspoolel, tehes ühtlasi uue kahe kuu põhja $1,2762 tasemeni, kuid liikus vaikselt terve päeva tagasi ülespoole ja täna öösel saanud kenasti tuge, kaubeldes 0,4% kõrgemal $1,2865 juures. Euroopas on hetkel tähelepanu all Kreeka, mille parlamendis toimub homme uue kärpekava hääletus, samal ajal kui rahvas protestib kärpekava vastu, ja kui see läbi ei lähe ning riik abiraha järgmist osamakset ei saa, on Kreeka jällegi silmitsi maksevõimetusega.

  Euroopa sessioonil avaldatakse täna Šveitsi tarbijahinnaindeksid, mis peaksid eelmise kuuga võrreldes langema 20 baaspunkti võrra 0,1% peale ja aastasel baasil tõusma -0,4% pealt -0,2% peale. USDCHF on viimased paar kuud kaubeldnud külgsuunaliselt suhteliselt kitsas 0,92-0,943 vahemikus. EURCHF kaupleb hetkel avanemistaseme 1,2080 juures.

  Euroopast on täna veel tulemas eurotsooni jaemüügi ja Saksamaa tööstustoodangu näidud. USAs avaldatakse septembrikuu tarbijakrediidi muutus. Seni nimetamata valuutapaarid kauplevad praeguse seisuga järgmiselt: GBPUSD +0,22% ($1,6030), NZDUSD +0,32% ($0,8294), USDCAD -0,34% (0,9886) ja USDJPY -0,24% (80,15).


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon