Valuutaturud 12. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Valuutaturud 12. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • USA dollar on enne täna lõppevat Föderaalreservi kohtumist olnud kerge müügisurve all kõikide peamiste valuutade (v.a Jaapani jeeni) suhtes. USDJPY on hetkeseisuga ühtlasi enim tõusnud valuutapaar, kaubeldes 0,27% kõrgemal 82,73 juures ehk kaheksa kuu tippude lähedal.

  Rääkides paari sõnaga Fedi tänasest kohtumisest, siis kõikide eelduste kohaselt teatab sealne keskpank nii võlakirjade kui ka kinnisvaraga tagatud väärtpaberite (MBS) ostuprogrammi laiendamisest, millega Fed loodab pakkuda majanduse taastumisele omalt poolt veel tuge. Töötusmäär langes küll oktoobrikuu 7,9% pealt 0,2 protsendipunkti võrra madalamale, kuid selle taga oli pigem tööturult lahkunud töötajate mõju. Lisaks kõigele lõppeb sel kuul Operation Twist programm, mille käigus müüdi lühiajalisemaid ja osteti pikemaajalist võlakirju. Twist asendatakse ilmselt 45 mld USD suuruse igakuise uue programmiga ja samal ajal jätkatakse 40 mld dollari ulatuses MBSide ostmist, seega programmide kogusummaks jääb ilmselt 85 mld USD.

  Euro tõusis eile dollari vastu $1,3015 tasemeni ja on hetkel kauplemas avanemistaseme $1,30 juures ja kuna makrokalendris täna ühtegi väga olulist Euroopa näitajat avaldamisel ei ole, siis võiks eeldada, et euro liikumine jääb enne Fedi otsust suhteliselt tagasihoidlikuks. Hommikul avaldati Saksamaa novembrikuu tarbijahinnaindeks, mis jäi aastasel baasil püsima 1,9% peale ja eelmise kuuga võrreldes jäi näit samuti püsima -0,1% peale. Lisaks on lõunal veel tulemas eurotsooni tööstustoodangu andmed, mis peaksid ootuste kohaselt näitama aastasel baasil 2,4% langust.

  Suurbritanniast on täna aga tulemas töötururaport, kust oodatakse, et töötuabiraha taotlejate arv peaks kasvama 7000 inimese võrra (vs 10 100 inimest eelmisel kuul). Claimant töötusmäär peaks seejuures jääma muutumatuks 4,8% peale ja kolme kuu ILO töötusmäär 7,8% peale. GBPUSD on hetkel samuti kauplemas avanemistaseme $1,61 juures.

  Aasia sessioonil ilmusid Austraalia Westpac tarbijausalduse indeks, mis langes eelmise kuu 104,3 pealt 100 punkti peale detsembris. Austraalia dollar ise täna jõudnud kolme kuu tippu $1,0540 tasemeni.


  EURUSD


  GBPUSD


  USDJPY


  AUDUSD

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon