Balti börsid 25. jaanuar

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile oli Balti börsidel taas tõusupäev ning OMX Baltic indeks lõpetas päeva 0,54% ja OMXT 0,55% plusspoolel. Tehingute käive oli veidi üle miljoni euro, mis on jaanuaris olnud ka keskmiseks tasemeks. Enim tehinguid tehti Silvano Fashion Groupi aktsiaga (245 tuhat eurot).
  Suurimad tõusjad olid Olympic (+2,9%) ja City Service (+2,6%). Langust vedasid Arco Vara (-2,2%) ja Linas Agro (-2,0%).
  Täna hommikul peaks kvartalitulemused teatama ka Tallinna Vesi.
 • Päris korralik tulemus TVEAT-i poolt. Lubaks maksta ka üle 1 euro dividendi selle aasta eest.
 • Tallinna Vesi raporteers tugevad finantstulemused ning eriti just põhitegevusest.
  Müügitulu kasvas aastaga 4,8% 13,7 miljoni euroni (LHV: 13.3m eurot) ning positiivselt üllatasid äriklientide mahud ja müük väljaspoole teeninduspiirkonda.
  Tänu alanenud kuludele kasvas brutokasum aastaga 16,7% 8,4 miljoni euroni (LHV: 7,6m eurot) ning põhitegevuse ärikasum oli koguni 19,5% parem eelmise aasta näitajast (LHV: +5%). Seega põhitegevuse tulemused olid väga head.

  Puhaskasum kasvas eelmise aastaga võrreldes 12,8% 8,7 miljoni euroni (LHV: 5,8m eurot). Erinevus võrreldes prognoosiga tuleb paremast põhitegevuse tulemist (0,8m eurot parem), kõrgemad muud tulud (1,3m eurot parem) ning kõrgemad finantstulud (0,7m eurot parem).

  Kokkuvõttes oli kvartalikasum oodatust märgatavalt parem ning eelkõige rõhutaksin paranemist põhitegevuse kasumlikkuses. Muud tulud ja finantstulud on ka varasemalt kõikuvad olnud ja need muutused võib pigem liigitada ühekordsete mõjurite hulka.
  https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=538551&messageId=663241
 • Tallinna Vee puhul tasub kindlasti tähelepanu pöörata veel rahavoogude aruandele.
  Põhitegevuse rahavoog 28,5m eurot
  Investeerimistegevuse rahavoog 2,0m eurot (ehk linna poolt saadud kompensatsioon varasemate investeeringute eest ületas käesoleva aasta investeeringuid).
  Seega vaba rahavoog eelmisels aastal 30,5m eurot, millest peaks piisavalt saama ka dividende maksta.

Teemade nimekirja