Börsipäev 5. juuli - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 5. juuli

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • USA turud olid küll eile suletud ja see oleks tavaliselt toonud suhteliselt vaikse kauplemissessiooni ka mujal maailmas, ent nii Euroopa kui ka Inglise keskpanga lõdva rahapoliitika jätkamist pooldavad kommentaarid nõrgestasid naela ja eurot ning toetasid märkimisväärset tõusu Euroopa börsidel. Stoxx 600 indeks kerkis 2,3%, sealjuures rallisid Hispaania ja Itaalia börsiindeksid üle 3%.

  Inglise keskpank jättis baasintressi 0,5% peale, ega muutunud ka varade ostuprogrammi (375 miljardit naela), kuid üsna ebatavalise liigutusena avaldati lisaks pressiteade, milles tõdeti küll positiivseid arenguid majanduses, ent samas nähti riskina turuintresside tõusu viimasel ajal, mis keskpanga arvates pole õigustatud. Sestap on rahandusministrilt palutud luba, et nad saaksid augustis avaldada baasintresside trajektoori ehk midagi sarnast nagu FED hetkel praktiseerib. Kuid kas see saab olema seotud mõne majandusnäitajaga või seatakse lihtsalt baasintressi nulli lähedal hoidmise periood, see on veel lahtine.

  Ka EKP istung ei toonud baasintressis ega ka deposiidi määras muutust, ent sarnaselt Inglise keskpangale (mis Draghi sõnul sattus olema vaid juhus), lubati pretsedenditu käiguna, et intressimäärad püsivad veel pikka aega praegusel tasemel või liiguvad tulevikus isegi madalamale. Pressikonverentsil pinniti korduvalt, mis võiks tähtaeg olla, ent vastust ei saadud ning ilmselt sõltub EKP jooksvast majanduse hinnangust. Euroopa majandused on viimasel ajal andnud küll positiivsemaid signaale, kuid EKP-le valmistab muret turuintresside tõus ja finantstingimuste karmistumine globaalsel tasapinnal ning sellel võib olla oluline negatiivne mõju eurotsooni majandusele, mida soovitakse vältida.

  Portugali 10a riigivõlakirja intress tuli 19,3 baaspunkti võrra allapoole 7,27% peale (püsides siiski kõrgeimal tasemel alates eelmise aasta detsembrist), kui peaministri sõnul on ta suutnud koalitsioonipartneriga leida viisi, kuidas tagada valitsuse stabiilsus, täpsustamata seejuures kokkuleppe detaile, kuna sellel teemal läbirääkimised jätkuvad.

  Liikudes tänase päeva juurde, siis fookus langeb kahtlemata USA juunikuu tööjõuraportile. Kuid enne seda tulevad Euroopast Hispaania tööstustoodangu ja Saksamaa tehaste tellimuste raportid.

  10.00 Hispaania tööstustoodang (mai)
  13.00 Saksamaa tehaste tellimused (mai)
  15.30 USAs väljaspool põllumajandussektorit loodud töökohtade arv (juuni)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel protsendi jagu kõrgemal, Euroopa on avanemas ilma suurema muutuseta.
 • Samsung ootab esialgsetel andmetel küll teiseks kvartaliks rekordilist 9,3-9,7 triljoni woni suurust ärikasumit, kuid analüütikud on minevikus harjunud suuremat üllatust nägema ning olid seadnud prognoosi 10 triljoni juurde, mida ilmselt kasvava penetratsiooni ja konkurentsiga nutitelefonide turg ei võimalda enam realiseerida. Aktsia täna Lõuna-Korea börsil ligi -4% all.

 • Goldman näiteks ei oota NFP osas täna midagi väga muljetavaldavat (alla konsensuse), kuna avalik sektor avaldab survet ja samuti oli töötlev tööstus juunis nõrk.

  Expect a fairly lackluster employment report for June, with nonfarm payroll growth of 150,000, similar to the average of the past three months, and a drop in the unemployment rate to 7.5%, a reversal of last month’s uptick.

  More broadly, our view remains that the US labor market is still quite far from “substantial improvement.” Job growth is only moderately better than it was last fall, when the FOMC restarted its asset purchase program. More importantly, the level of employment remains an estimated 4% below potential as much of the drop in the unemployment rate from the 2009 peak reflects a cyclical drop in labor force participation.
 • Hispaania tööstustoodangu langus aeglustus aastapõhiselt aprilli -1,5% pealt mais -1,3% peale, mis oli parem kui kardetud -2,0%.
 • Mehhiko pealinnast on tänu aktiivsele vulkaanile edasi lükatud vähemalt 47 lendu.

  Mexico City airport spokesman Jorge Gomez said U.S. Airways, Delta, United, American and Alaska Airlines canceled the flights as a precaution. But he said the airport otherwise continues to operate normally and that by Thursday afternoon no ash had reached the area, about 40 miles northwest from the volcano.
  Link


 • Saksamaa hooajaliselt korrigeerimata tehaste tellimuste langus aasta baasil -2,0%, mis oli halvem kui oodatud +0,1% (aprillis -0,3%). Kuu baasil oli hooajaliselt korrigeeritud muutus -1,3% vs oodadatud +1,2%.
 • Tesla on eelturul kauplemas +3,7% kõrgemal ja läheneb sellega 120 dollarile. Bloombergis täna artikkel nõudlusest välisturul, konkreetsemalt Hongkongis.

  Tesla Says Model S Orders May Double Hong Kong Electric Cars
 • EUR on dollari suhtes tugevalt jälle pihta saamas, hetkel -0,7% @ 1,2822 USD

  June Unemployment Rate 7.6% vs 7.6% Briefing.com consensus; May 7.6%
  June Nonfarm Payrolls 195K vs 166K Briefing.com consensus; Prior revised to195 K from 175K
  June Nonfarm Private Payrolls 202K vs 180K Briefing.com consensus
  Net Nonfarm Payroll revisions in the past two months is +70K
  June Hourly Earnings +0.4% vs +0.2% Briefing.com consensus; May 0.0%
  June Average Workweek 34.5 vs 34.5 Briefing.com consensus; May 34.5
 • USA 10a riigivõlakirja yield on raporti peale tõusnud tagasi 2,64% juurde, kuna eeldatavalt kinnitab tänane tööjõuraport ikkagi seda, et FED võiks QE vähendamise plaani jõus hoida

 • Tööjõus osalemise määr kerkis 0,1 punkti võrra 63,5% peale, mis on positiivne ja et sellega ei kaasnenud töötuse määra tõus. Aga nagu näha, siis tase jääb siiski mitmekümne aasta madalaimale tasemele.
 • Juuni tunnipalga tõus oli samuti arvatust kaks korda suurem. Viimase aeglast kasvu on pikka aega USA tööturu ühe nõrkusena välja toodud, kui aasta baasil oli juuni tunnipalga nominaalkasv 2,2% ehk 1,4% inflatsiooni arvestades reaalkasv sisuliselt olematu.
 • Kanadas avaldati samuti juuni tööturustatistika ning seal kadus töökohti juunis arvatust vähem

 • Zerohedge'i vahendusel huvitavat statistikat, kuidas USA tööturul tänavu loodud töökohtadest ca 80% on osalise tööajaga

  So far in 2013, 130K Full Time Jobs have been added, and 557K Part Time Jobs

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon