Börsipäev 17. juuli - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 17. juuli

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile tehti USA aktsiaturgudel pärast mitmepäevast tõususeeriat väike hingetõmbepaus, kuigi S&P 500 -0,4% langust ei saa just eriti suureks kasumivõtuks lugeda. Kuna Bernanke kavatseb täna Esindajatekoja ees anda ülevaate rahapoliitikast, siis selle eel on taas kerkinud üles arutelu kvantitatiivse lõdvendamise jätkumise osas ning kerge närvilisus pärast S&P 500 indeksi ligi 8% tõusu kolme nädala jooksul on ilmselt õigustatud. Stoxx 600 indeks sulgus -0,7% punases.

  Makro poolel püsis fookus USA peal, kus juunikuu inflatsiooniks registreeriti 1,8%, mis oli märksa kõrgem mai 1,4%st ja analüütikute prognoositud 1,6%st. Suuresti tuli see mootorikütuse arvelt, sest kui seda ja ka volatiilsema iseloomuga toiduhindasid mitte arvestada, siis kujunes tuuminflatsiooniks aasta baasil 1,6%, mis oli maikuu YoY tempost 0,1 protsendipunkti võrra madalam ning sealt tulenevalt arvati, et FED võib rahus veel raha trükkida. See mõtlemine nõrgestas dollarit euro suhtes, kui EUR/USD vahetuskurss tõusis 0,76% 1,3162 dollarile.

  Juuni tööstustoodang kasva Ühendriikides eelmise kuuga võrreldes 0,3%, mis vastas analüütikute ootustele. Ning juulikuu majade ehitajate kindlustunde indeks paranes tervelt 6 punkti võrra 57 punkti peale, mis oli suurim hüpe alates 2002.a septembrist ning sellega jõuti kõrgeimale tasemele viimase seitsme aasta jooksul. Kui number on üle 50, arvab suurem osa ehitajatest, et turuseis on pigem hea kui halb.

  Liikudes tänase päeva juurde, siis fookus langeb Ben Bernanke kõnele ja hilisemale küsimuste ning vastuste sessioonile. Kõne ise peaks avalikuks muutuma juba poolteist tundi varem. Enne seda avaldatakse Inglise keskpanga eelmise istungi protokoll, kust võib ehk midagi selguda, mida forward guidance’i all täpsemalt mõeldi või millega seda kavatsetakse siduda. Lisaks raporteeritakse USAs veidi juuni kinnisvarastatistikat.

  11.30 Inglise keskpanga juuli istungi protokoll
  11.30 Suurbritannia töötutoetuste muutus (juuni)
  15.30 USAs alustatud elamuehituste arv (juuni)
  15.30 USAs väljastatud ehituslubade arv (juuni)
  17.00 Ben Bernanke esinemine Esindajatekoja ees, kõne avaldatakse 1,5h varem
  21.00 USA Beige Book

  USA ja Euroopa indeksite futuurid kauplevad hetkel nulli lähedal.
 • Muddy Waters andis eile Twitteri vahendusel teada, et nad võtavad täna ette taas ühe suurema kala

  @muddywatersre: MW coming out with a very big call tomorrow am
 • Protokollist selgub, et Inglise keskpangas jäeti ühehäälselt intressimäär ja varade ostuprogrammi maht muutmata. Forward guidance'i juurutamise kohta midagi täpsemat ei selgu ning tõenäoliselt ei juhtu ka midagi järgmisel istungil, vaid alles mõned päevad hiljem 7 augustil, kui avaldatakse inflatsiooniraport.

  On 7 August, alongside the release of the Inflation Report at 10.30, the Committee will respond
  to the Chancellor’s request for its assessment of the use of thresholds and forward guidance, as well as
  its view of the trade off between growth and inflation. Any announcement regarding the
  implementation of thresholds and forward guidance will be made then, rather than immediately after
  the Committee’s next policy meeting on 1 August.
 • UK töötuabiraha taotlused kahanesid juunis oluliselt rohkem kui arvati (-8K asemel -21,2K) ja lisaks revideeriti väiksemaks ka maikuu muutus. Kolme kuu tööpuudus püsis 7,8% peal.

 • Avastus

  TROIKA DISCOVERS NEW GAP IN GREEK BUDGET: WELT
  TROIKA SEES 0.5% NEW GAP IN GREEK BUDGET FOR 2013, 2014: WELT
 • Kinnisvarastistika jääb ootamatult nõrgaks.

  June Building Permits 911K vs 1000K Briefing.com consensus; Prior 974K
  June Housing Starts 836K vs 958K Briefing.com consensus; Prior revised to 928K from 914K

 • Mõned read Bernanke ettekandest viitavad samale seisukohale, millega turg peaks juba arvestama

  BERNANKE SAYS PACE OF BOND PURCHASES NOT `ON A PRESET COURSE'
  *BERNANKE SAYS FED MAY TAPER QE IN 2013, HALT IT AROUND MID-2014
  *BERNANKE SAYS FOMC BELIEVES RISKS TO ECONOMY EASED SINCE FALL
  *BERNANKE SEES HIGHLY ACCOMMODATIVE POLICY IN FORESEEABLE FUTURE
 • Kaks võtmelõiku, kust võib välja lugeda, et kui majandus puterdab, inflatsioon ei liigu tagasi 2% juurde või finantstingimused turul pole rahuldavad, siis võidakse QEd jätkata samas mahus või isegi suurendada. Mitte midagi uut aga kuna makro on täna ja sellele eelnevalt negatiivselt üllatanud, on see antud tõenäosust turuosaliste silmis ilmselt suurendanud.

  "I emphasize that, because our asset purchases depend on economic and financial developments, they are by no means on a preset course. On the one hand, if economic conditions were to improve faster than expected, and inflation appeared to be rising decisively back toward our objective, the pace of asset purchases could be reduced somewhat more quickly. "

  "On the other hand, if the outlook for employment were to become relatively less favorable, if inflation did not appear to be moving back toward 2 percent, or if financial conditions--which have tightened recently--were judged to be insufficiently accommodative to allow us to attain our mandated objectives, the current pace of purchases could be maintained for longer. Indeed, if needed, the Committee would be prepared to employ all of its tools, including an increase the pace of purchases for a time, to promote a return to maximum employment in a context of price stability."
 • Muddy Waters on sedakorda siis sihikule võtnud American Tower Corporation (AMT). Annab aktsiale Strong Sell reitingu ja ütleb,et firmal on ohtralt mitmesugusied avalikkuse eest veel varjul olevaid probleeme ning ka ettevõtte raamatupidamises pole kõik korras.
  AMT kaupleb hetkel ligi 3% miinuspoolel.

  Muddy Waters rates American Tower Corporation (NYSE: AMT) shares a Strong Sell. In this latest report Muddy Waters highlights:
  We rate American Tower Corp. (NYSE: AMT) a Strong Sell and value it at $44.57 per share, representing downside of 40%. AMT has serious challenges domestically and internationally that have not been factored into the stock price. It has engaged in a value destroying investment binge overseas, and we have identified a significant material misstatement in the Company's accounts that could amount to fraud.

 • Caterpillar getting hit on Chanos mention on CNBC.. says he is short the stock as commodity super cycle is ending

  James Chanos, tuntud kui lühikeseks müügile panustaja, räägib CNBC-s, et on võtnud lühikese positsiooni CAT-s.
  Aktsia hetkel 2% miinuses.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon