Börsipäev 9. september - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 9. september

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Reedel avaldatud USA tööjõuraport osutus küll oodatust nõrgemaks, kuid USA indeksite liikumise põhjal võiks järeldada, et ega see väga palju pilti selgemaks FOMC 17-18 septembri istungi võimaliku otsuse kohta ei muutnud. Kuna eelnevate kuude numbreid revideeriti ka madalamaks, on kolme kuu keskmine olnud tegelikkuses nõrgem, kui mitmed FOMC liikmed oleks lootnud näha ja see annab alust arvata, et QE vähendamist lükatakse edasi.

  Teisalt viimastele aastatele tagasi vaadates on ka siis suveperioodidel uute töökohtade loomine aeglustunud, kogudes seejärel aasta teises pooles taas hoogu. Sestap ei ole välistatud ka see, et FOMC istungil otsustatakse valitsuse võlakirjade ostuprogrammi siiski kärpida, kuna turgusid on selleks juba pikalt ette valmistatud ning otsust paari kuu võrra edasi lükates luuakse lihtsalt üleliigset volatiilsust.

  USA indeksid taastusid päeva alguse sügavamast miinusest üsna kiiresti, liikudes seejärel suurema osa päevast nulli lähedal külgsuunas. Aasias on aga sentiment öösel olnud märksa positiivsem. Hiina Shanghai on kirjutamise hetkel kauplemas 3% kõrgemal ja Jaapani Nikkei +2,4% plusspoolel.

  Hiinast saabus nädalavahetusel makrosõnumeid, mis viitavad stabiliseeruvale majanduskasvule. Ekspordi aastapõhine kasv kiirenes juuli 5,1% pealt augustis 7,2% peale, ületades sellega analüütikute 5,5% prognoosi, kuid impordi aastapõhine kasv aeglustus 10,9% pealt 7,0% peale, jäädes alla 11,3% ootusele, mis kokkuvõttes suurendas augustis kaubandusbilansi ülejääki 17,8 miljardi dollari pealt 28,5 miljardile dollarile. Augusti tarbijahinnaindeks kasvas 2,6% vs 2,7% juulis (oodati 2,6%), mis võiks viidata, et keskpangal pole kriitilist vajadust rahapoliitikat karmistada.

  Jaapanis aga rõõmustati uudise üle, et Tokyo sai õiguse korraldada 2020.a suvised olümpiamängud, mis meedia sõnul võiks antud aastal toetada riigi SKPd 0,5% võrra tänu turismile ja infrastruktuuri investeeringutele. Lisaks sellele revideeriti täna riigi teise kvartali SKP kasv QoQ 0,6% pealt 0,9% peale (annualiseeritult 2,6% pealt 3,8% peale), kui üsna oluliseks muutuseks oli ettevõtete investeeringute -0,1% muutuse korrigeerimine 1,3% peale, mis näitab, et ka ettevõtetel on rohkem usku majanduse edasisse kasvu.

  Liikudes selle nädala makrokalendri juurde, siis see jääb üsna õhukeseks nii USAs kui Euroopas. Ühendriikides peaks suuremat tähelepanu pälvima reedel avaldatav augustikuu jaemüük ja septembri tarbijate kindlustunde indeks. Enne seda aga peaks nädala keskel selguma Kongressi otsus Süüria rünnaku osas. Euroopas aga raporteeritakse teisipäeval Prantsusmaa juuli tööstustoodang ja Itaalia teise kvartali SKP detailid, kolmapäeval Suurbritannia juuli-augusti tööturu statistika, neljapäeval Itaalia ja eurotsooni juuli tööstustoodang.

  Tänane kalender:
  22.00 USA tarbijatele väljastatud krediidi muutus (juuli)

  USA indeksite futuurid on hetkel kauplemas 0,2% kõrgemal.

 • Itaalias uute autode registreerimise YOY tempo samuti augustis veidi allapoole tulnud srnaselt Prantsusmaale ja Saksamaale.


  Kommertssõidukite müük YOY -22%
 • Kreeka tööstustoodang kahanes juulis aasta baasil -8,1%, sarnast langustempot tuleb otsida eelmise aasta algusest.
 • OUTR (CSTR) - Outerwall downgraded to Underperform at Pacific Crest on deteriorating cash flow outlook (58.60 )
  Pacific Crest downgrades OUTR to Underperform from Sector Perform. No physical format in the last 30 years has stabilized after multiple years of decline brought on by a technology transition. DVD rentals are not likely to either, which suggests that average Redbox rental volume is likely to decline at a double-digit rate into perpetuity. Firm sees fair value at $32 based on stable trends in rental volume and gross profits.


  Väga julgelt kuri dg, loogiline ka, aga CSTR oli täiesti teflon mingisuguste arvamuste peale.

 • 16:03 EDT Outerwall lowers Q3 EPS view to 82c-94c from $1.36-$1.51, consensus $1.45
  Lowers Q3 revenue view to $569M-$589M from $604M-$630M, consensus $609.43M.

  Ei läinudki kaua. Sel päeval oli muidugi teflon.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon