Börsipäev 31. detsember - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Börsipäev 31. detsember

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Aktsiaturud liikusid eile globaalselt üsna tasases sõiduvees, mis investorite jaoks oli ilmselt üsna tervitatav arvestades kui palju osade arenenud riikide indeksid on juba tänavu tõusnud. Kauplejad otsivad sellistel igavatel turgudel põnevust üksikaktsiatest, mida eile pakkusid muuhulgas Crocs ja Twitter.

  S&P 500 lõpetas sessiooni sisuliselt muutumatuna, olles tänavu rallinud 29% (dividendidega 32%). Dow Jones venitas välja kerge 0,2% plussi, mis märkis sel aastal juba 51. rekordtaseme purustamist, kaubeldes dollarites mõõdetuna aastataguse tasemega võrreldes dollarites 26% kõrgemal (dividendidega 29%). Kui mõlemad indeksid peaksid aasta viimase päeva lõpetama antud taseme peal, kujuneks sellest parim aasta alates üheksakümnendate keskpaigast.

  Euroopas tõmmati eile pisut hinge pärast kuuepäevast tõususeeriat, kui Stoxx 600 indeks lõpetas -0,2% madalamal. Aastaga on antud indeks tõusnud 17%. Oluliselt nõrgemaks on aasta kujunenud arenevate turgude jaoks, kui MSCI Emerging Markets indeks oli eile aasta lõikes -5,1% madalamal.

  Mõned makrouudised eilsesse päeva küll jäid, kuid väga suurt tähelepanu need ei saanud. Olulisematest tasuks mainida USA novembris pooleliolnud majade müügitehingute indeksit, mis näitas aasta baasil -4% langust vs oodatud 0,1% kasv.

  Prognoositust pisut nõrgemaks ostus ka Dallas Fedi töötleva tööstuse küsitlus, mille indeks paranes detsembris 1,9 punktilt 3,1 punktile (oodati 4,0 punkti). Uute tellimuste indeks oli detsembris -0,5 vs 5,4 novembris, tööhõive indeks aga paranes 1,8 punkti 6,8 punktile.

  Ka tänane kauplemine tõotab vaikne tulla, kui mitmel pool Euroopas suletakse börsid tavapärasest varem. Makrouudistest saavad olulisemad olema USA Chicago PMI ja tarbijate kindlustunde indeks.

  13.00 Portugali tööstustoodang (november)
  13.00 Portugali jaemüük (november)
  16.00 USA S&P/CS 20 linna majade hinnaindeks (oktoober)
  16.45 USA Chicago PMI (detsember)
  17.00 USA tarbijate kindlustunde indeks (detsember)

  USA indeksite futuurid kauplevad hetkel ilma muutuseta.
 • Warren Buffetti ettevõte Berkshire Hathaway ostab energiaettevõtte Phillips 66 üksuse Phillips Specialty Products ning ostutehingu käigus vahetakse 1,4 mld dollari väärtuses (19 mln aktsiat) Phillips 66 (-0,04%) aktsiat 100% osaluse vastu Phillips Specialty Productsis. Phillips Specialty Products toodab polümeeri baasil lisaaineid, mis suurendavad torustiku läbilaskevõimet. Septembri lõpu seisuga oli Berkshire’il 27,1 mln Phillips 66 aktsiat, mis praeguse sulgemishinna juures teeb osaluse väärtuseks üle 2 mld dollari.
 • Maailma suurima meelelahutusettevõtte Walt Disney aktsia osteti +2,5% kõrgemale, kuna Guggenheim Securities tõstis ettevõtte aktsia soovituse „osta“ peale varasema „neutraalne“ pealt ning hinnasihi 87 dollarini varasema 77 dollari pealt. Analüüsimaja hinnangul on entusiasm tulevaste katalüsaatorite- Marveli, Pixari ning Star Warsi filmide ja toodete järele kasvanud oodatust varem ning nende hinnangul ei ole oodata ka vaimustuse vähenemist.

 • Briti kaubamajade kett Debenhams müüdi täna -12,21% võrra madalamale 73,00p peale aktsia kohta, kuna ettevõte väljastas ootamatult kasumihoiatuse. Ettevõtte sõnul oli pühade ajal müük oodatust nõrgem ning sellest tulenevalt prognoositakse nüüd, et fiskaalpoolaasta maksueelne kasum väheneb 26% võrra £85 miljoni peale, kui analüütikud ootasid tulemuseks £112 miljonit.
 • USD Chicago Purchasing Manager (DEC) in at 59.1 versus 60.8 survey and 63.0 prior.
 • US Consumer Confidence Index (DEC) in at 78.1 versus 76.0 survey and 70.4 prior.
 • Head vana-aasta lõppu minugi poolt ja olgu meeldetuletuseks öeldud,et täna on USA turud avatud tavapärase ajani ehk kuni 23.00-ni ja homme on turg suletud. LHV võtab ordreid täna vastu kuni 20.00-ni.

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon