Balti börsid 2. aprill - Investeerimine - Foorum - LHV finantsportaal

LHV finantsportaal

Foorum Investeerimine

Balti börsid 2. aprill

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Eile liikusid kõik kolm Baltikumi börsiindeksit kõrgemale – OMX Tallinn (0.23%), OMX Riia (1.21%) ja OMX Vilnius (0.28%). Tehingute arvu ja mahu poolest oli tegemist suhteliselt tavapärase börsipäevaga, kokku sooritati Balti põhinimekirjas olevate aktsiatega 476 tehingut koguväärtuses 799 tuhat eurot, millest ligikaudu 504 tuhat eurot tehti Vilniuse börsil ja 286 tuhat eurot Tallinna börsil.

  Enim kaubeldud aktsiaks oli eile Linas Agro (-0.61%), millega sooritati 8 tehingut kogumahus 198 tuhat eurot. Linas Agrole järgnesid Tallink Grupp (-0.26%) ja Vilkyškiu Pienine (3.18%) vastavalt 152 ja 84 tuhande euroga. Suurimateks tõusjateks olid Baltika (5.15%), Arco Vara (3.45%) ja Silvano FG (3.29%). Langejateks SAF Tehnika (-3.68%), Lietuvos Dujos (-1.04%) ja Tallinna Vesi (-0.79%).

  Nädala olulisemad sündmused:
  • käesoleval nädalal on oodata Tallinki märtsikuu reisijatenumbreid;
  • reedel avalikustab Apranga oma auditeeritud majandusaasta aruande.
 • E24: Toiduhinnad tõusid Baltikumis aastaga enim Eestis

  Neljaliikmelise pere soovitatava igakuise toidukorvi maksumus on aasta jooksul kõikides Balti riikides kasvanud, kõige suurem oli tõus Eestis, ulatudes 4,3%-ni, selgus Swedbanki Eraisikute Rahaasjade Teabekeskuse uuringust. Kõige väiksem ehk 3,2% oli hindade kasv Leedus. Lätis oli aastane hinnatõus 4,1%

Teemade nimekirja

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon